piątek, 04 grudnia 2020r.

„Dziewuchy na plac! To jest wojna!”. Kolejny dzień protestów w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 2020-10-30 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-01 14:44
„Dziewuchy na plac! To jest wojna!”. Kolejny dzień protestów w Szczecinie
 

Piątek (30 października) był kolejnym dniem strajków kobiet w całej Polsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym prawa aborcyjnego. Na największą manifestację w Warszawie, wybrała się też grupa protestujących ze Szczecina. Natomiast w stolicy Pomorza Zachodniego odbył się protest pod hasłem "Dziewuchy na plac! To jest wojna".

Mimo deszczowej pogody i apeli rządu o powstrzymanie się od strajków z powodu pandemii koronawirusa, przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego tłumnie zebrali się na placu Solidarności. Manifestujący wyrazili swój sprzeciw wobec niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Ponadto przedstawili swoje żądania. Wśród nich m.in. nowe wybory, prawa kobiet w tym legalna aborcja, a także świeckie państwo i Polska bez konkordatu. Protestujący przynieśli swoje banery i transparenty, z którymi manifestują od kilku dni. Widniały na nich m.in. takie hasła, jak: "To jest wojna", "Wybór, nie zakaz". "No Woman, no Kraj". Na placu Solidarności pojawili się również politycy.

- Szczecin to miasto wolności, gdzie takie atrybuty jak godność, prawo wyboru są na trwale wpisane w naszą tożsamość - mówił podczas manifestacji Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. - Całe miasto opowiada się, aby Polska patrzyła w przyszłość, aby nie cofała się do średniowiecza. Szacunek do kobiet jest wpisany w naszą kulturę, każdy człowiek powinien o tym pamiętać. Kobietom należy się szacunek zawsze i wszędzie.

Do "Strajku Kobiet" przyłączyła się Szczecińska Techno Blokada. Protestującym towarzyszył grający samochód-platforma. Uczestnicy manifestacji z placu Solidarności udali się w kierunku placu Szarych Szeregów. Zdecydowaną większość uczestników stanowiła młodzież. Tłum głośno skandował m.in. takie hasła jak: "Mamy dość", "To jest wojna" czy wulgarne "Wypier***ć", skierowane do rządzących.  

Prezydent Andrzej Duda w piątek złożył w Sejmie projekt o zmianie ustawy o planowaniu rodziny. Dopuszcza on m.in. dokonanie aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu prowadzącego do śmierci dziecka. Wedle projektu nie będzie możliwa natomiast aborcja w przypadku wykrycia u dziecka zespołu Downa. Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji zapowiedział, że nad propozycją prezydenta w najbliższym czasie pochyli się Sejm.  

- Jesteśmy gotowi bardzo szybko tę ustawę wdrożyć - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy spotkała się z dezaprobatą protestujących w Szczecinie.   

(KK)

Fot. Dariusz Gorajski

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

Komentarze

obserwator
2020-11-01 14:39:08
Nie lubię kobiet tak deklaruję.
Już niedługo.
2020-11-01 14:30:43
To już za kilka dni będą efekty tych spędów. Pod koniec tygodnia powinno być w Polsce ponad 30 tysięcy zachorowań w Polsce. Lewacy będą krzyczeć do wirusa: wypie.....!!!
@Ograniczne praw marszałka
2020-11-01 11:25:54
No to pojechałeś/łaś chłopaku/dziewczyno. Nie zrozumieliśmy się. Nie zabraniam spacerować panu Grodzkiemu z Wami. Bardzo dobrze, że Was wspiera. Jest Obywatelem jak każdy z Nas. Ale w momencie, kiedy zabiera głos na manifestacji staje się również politykiem, marszałkiem Senatu w tym przypadku. Wtedy chcąc nie chcąc, przypnie Wam łatkę protestu politycznego. I to będzie koniec Waszej Rebelii.
Paragraf
2020-10-31 19:14:38
Ww. orzeczenie TK to klasyczny temat zastępczy. Czy dziewuchy i inni lewi obywatele Szczecina zastanowili się, dlaczego właśnie teraz zostało ono ogłoszone? Zajrzyjcie lepiej do tzw. ustawy covidowej, którą przepchnięto właśnie przez Sejm RP, a piersi wam opadną... Jeśli teraz się nie przebudzicie, to po szczepionkach Billa Gatesa już nie będziecie mieli takiej możliwości... To tak w skrócie.
Janek bury
2020-10-31 17:14:28
KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA! GRODZKI i siuski wiecie co w niej jest napisane.Na zlecenie kwacha została tak napisana i ,żeby ja zmienic trzeba mieć zdecydowana wiekszosc w sejmie .Ale kopertowicz i zmanipulowane siuski itak tego nie zrozumieją.
Strajk
2020-10-31 17:10:20
Oprócz aborcji mi nic nie potrzeba niech ta pieśń piesci ucho prof Grodzkiego,Filiks,Nitrasa i Marchewki
@Kaśka
2020-10-31 16:34:51
ILe % dla Ciebie ?
abc
2020-10-31 15:24:04
Grodzki to bufon i narcyz.Udajac obronce kobiet i stojąc z ta rzucajaca mięsem cizba pokazal ,ze jest tego samego sortu co nitras,budka,jachira,filiks,.i inni światli przedstawiciele ''swiatlych europejczykow''
Ograniczne praw marszałka
2020-10-31 13:32:02
Zabranianie marszałkowi senatu uczestnictwa w nielegalnej manifestacji to czysty faszyzm.Każdy ma prawo do strajku i nikt nie może ograniczac praw
Panie marszałku Senatu
2020-10-31 12:33:49
Na ulicę wyszli ludzie, którzy protestują w obronie swoich praw i wolności. Pokazując się na protestach, umacnia Pan tylko władzę pis. Oddaje Pan protestującym niedźwiedzią przysługę. Jak pis ma się obawiać przegranej, mając za przeciwnika taką opozycję? Przypomnę, bo pamieć bywa ulotna. pis przejął władzę nie dlatego, że ludzie kochają pis, lecz dlatego, że mieli dosyć rządów PO. Jeżeli rzeczywiście chce Pan pomóc obywatelom, proszę nie przychodzić na manifestacje.
Kaśka
2020-10-31 11:52:34
Nie zapomnijcie o zbiórce dla przywódczyni Strajku Kobiet Marty Lempart.Ma już milion!Postarajcie się!
Materna
2020-10-31 10:45:46
CZARNY WALC-Konrad Materna To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie - walc, czarny walc. Idziemy, śpiewamy, nim cię pokonamy, walc, czarny walc. REF: Strach, strach rany boskie! Dokąd prowadzisz ten kraj! Stop, stop, rany boskie! Oddaj, co zabrałeś! Napraw, co spaprałeś! x2 Kradnie, oszukuje, obraża i szczuje, a żyje wśród nas. Opluwa i dzieli, by każdej niedzieli modlić się dla łask. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 Wyszydza, linczuje, zawłaszcza i psuje, a żyje wśród nas. Nagradza złodziei, nieuków i chwieji, kpiąc tym sobie z mas. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 Skrył się za draniami, kpami, cynikami, wódz sobie sam. Stukają darami, pukają czołami, on – car, król i pan. REF: Strach, strach, rany boskie!... x2 To jest nasz, dla ciebie, na własnym pogrzebie - walc, czarny walc. Idziemy, śpiewamy, się nie zatrzymamy, walc, czarny walc. REF: Strach, strach, rany boskie!... x4
Lech Papież
2020-10-31 10:34:23
Sprostowanie: PiS to komuchy. najwięcej członków PZPR jest u pisiorków. Społeczeństwo ma was dosyć. Narzucacie się ze swoich parafialnym widzeniem świata. Prawo religijne nie przejdzie w Europie, chyba, że w Turcji.
yego
2020-10-31 09:48:51
Brawo, dziewczyny! "Tak trzymać i nie popuszczać!". Jak powiedział podobno pewien hierarcha..:)
Zenek
2020-10-31 07:59:53
PIS juz zaczal aresztowac ludzi, ktorzy zaangazowali sie w przygotowanie strajku. Stosuja represje i zastraszanie jak wladza w 81r. Nie poddawac sie, trzeba walczyc dalej!!! Dodatkowo PIS przeglosowal ustawe, o podwujnym opodatkowaniu dla osob pracujacych za granica. Osoby takie od stycznia 2021 beda placic w Polsce 32%!!!
Polska podzielona od 2005 roku.
2020-10-31 07:58:57
Polski zawsze były dwie. Patriotyczna , religijna i uczciwa oraz postkomunistyczna i złodziejska. Ale , gdy w 2005 roku PIS niepodziewanie wygrał wybory , to postkomuniści i ich tuby propagandowe -TVN i Gazeta Wyborcza - rozpoczęły wściekły atak na PIS i ludzi o prawicowych poglądach. Komuchy i ich dzieci odsunięte od kasy i koryta wpadły w szał. Trwa to do dziś. Teraz dołączyły do nich polskojęzyczne niemieckie lewackie media takie jak portal Onet czy WP oraz lewactwo z UE. Rosyjsko-niemiecka agentura działa na najwyższych obrotach. To się nie skończy , ani dzisiaj , ani jutro , ani za 10 lat. Musimy z tym żyć.Miejmy nadzieję , że nie poleje się krew , bo obie strony wojny polsko-polskiej są bardzo mocne. Lewackie media będą stale szukać pretekstu , aby podpuścić Polaków na siebie do wyjścia na ulicę. To Jarosław Kaczyński uspokaja radykalnych ludzi po prawej stronie i trzyma ich na pasku. Ale kiedyś , jak się wycofa z polityki , może być bardzo gorąco w Polsce , bo wtedy wszystko pójdzie na żywioł. Bez kontroli. Obie strony przegrają. Ofiary będą tu i tam. Wygra Moskwa i Berlin.
Boze widzisz...i nie grzmisz
2020-10-31 07:14:06
Nie caly Szczecin popiera ten protest ...juz nie wiadomo teraz o co...Wszyscy sie juz podlaczaja aby cos ugrac dla siebie...Tyle lat jest konkordat i ustawa...Przez lata i PO i PSL i inni...akceptowali taki stan...oplatkiem sie dzielili...I nagle wszyscy odwazni...bo ktos inny zrobil.pierwszy krok. Czy przed wyborami jakas partia proponowala.zmiany w umowie panstwo - kosciol?.Nie przypominam.sobie...A teraz mozna deptac pluc niszczyc to co dla innych Polakow jest wartoscia...Najgorzej.jak wlasny rozum jest wylaczony...
obsrywator
2020-10-31 03:37:12
Czyli na Boże Narodzenie - przy takiej postawie (zacytuje klasyka) hołoty - to 300 tys. zgonów.... Założymy się? Ach Ci Polacy i ich skłonność do samozagłady...
Joens
2020-10-31 02:53:05
: SŁOWO O JAROSŁAWIE "Rewolucja - parowóz dziejów"... Chwała jej maszynistom! Cóż, że wrogie wiatry powieją? Chwała płonącym iskrom! Chwała tym, co wśród ognia i mrozu trwali jak polskość i dobro, jak wcielony honor i rozum, jak Ziobro. Parły niemieckie kolumny, paliły ogniem i mieczem, aż padły przed pięknym i dumnym Antonim Macierewiczem. Pędzi pociąg historii, błyska stulecie-semafor. Rewolucji nie trzeba glorii, nie trzeba szumnych metafor. Potrzebny jest Maszynista, którym jest On: towarzysz, wódz, socjalista - Jarosław - słowo jak dzwon! Któż, jak On, przez dziesiątki lat na dziobie okrętu wytrwał? Dobrej Zmianie przygląda się świat. Bitwa. Tam - bezrobocia, strajki, głód. Tu - praca. Natchniony traktor. Tworzy historię zwycięski lud. Chwała faktom! Rewolucjo! - któż wiatr powstrzyma, kto ziemię zawróci w biegu? Rewolucjo, tablice praw Rzymu obalamy od Chin po Biegun! Rewolucjo! Najlepszy Sort Polaków zapanuje nad światem. Cyklistom - powiemy : NIE. Wegetarian - wygnamy batem !
Andreas Wransky
2020-10-31 02:50:33
"Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych adekwatnie dosadnych słów, które mogłyby choć w nikłym zarysie określić małość, niecność, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłudę, załganie, fałszywość, hipokryzję, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi , tego paranoicznego socjopaty, żyjącego w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym wirtualnym światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji, manii i wiecznej konfabulacji - którym jest ten mały, doktoryzowany przykurcz z Żoliborza!"
McCloosky
2020-10-31 02:43:51
CHOROBA KACZYNSKIEGO Cała prawda o kaczyńskim i jego chorobie "Niniejszy tekst składa się wyłącznie z wyboru cytatów z książki R. S. Robinsa i J. M. Posta "Paranoja polityczna. Psychopatologia nienawiści". Autorzy opisują, z wieloma przykładami, mechanizmy działania paranoi w życiu politycznym. Wstęp "Paranoja nie jest tajemniczą chorobą dotykającą wyłącznie szaleńców. Żadne społeczeństwo nie jest od niej wolne. W każdym znajdą się dotknięte paranoją grupy i jednostki. Przeważnie uznaje się je za obłąkane - i czasem ignoruje,czasem wyśmiewa, czasem prześladuje." (s. 52) "Niedoszłego przywódcę, występującego z paranoicznym przesłaniem, czeka los proroka wołającego w puszczy. Będzie go słuchać tylko niewielka grupka oddanych wyznawców, chyba że trafił na odpowiedni moment. Zdarzają się takie momenty - okresy napięć, kiedy byt społeczeństwa wydaje się zagrożony - wtedy paranoiczne przesłania bywają szczególnie pociągające. [...]" (s. 52)
Rozsądek
2020-10-31 01:13:45
Nie popieram. Choćby dlatego, jestem przekonany że będzie nadużywana aborcja, nie będzie żadnej kontroli zasadności. Znam takie przypadki np. usunęłam bo nie chcę mieć teraz dzieci. Jak się zachodzi w ciążę, to powinno się być odpowiedzialnymi. A bardziej , można się obawiać tego, że w przyszłości będą żądać eutanazji by się pozbyć dziecka. Demonstracją mówię stanowcze NIE.
Zibi, jakim ty jesteś pisowskiM patololem, wiedzą tylko równi tobie pisowscy patole
2020-10-31 01:03:57
Pisipatolu
aj
2020-10-31 00:22:21
Do chlopa: wolę mieć wulgarną żonę niż dzidę bez charakteru. Młode dziewczyny: gratuluję Wam jajec, których niektórym brakuje, o mózgu nie wspomnę.
Ja
2020-10-31 00:05:03
Ja z tego miejsca chciałbym złożyć szczere gratulacje niejakiemu Jarosławowi Kaczyńskiemu! Brawo Jarek! Nawet Jaruzelskiemu i Komunie to nie wyszło! Mało że naród podzielony to wreszcie biorą się za łby, leją się i .. o to Tobie chodziło!!! Nawet ksiądz "wyskoczył" z bronią w ręku do ludzi i chciał głosić słowo boże!! Jaruś Tobie pomniki trzeba stawiać!!!! Kochany mój wodzu jedyny... ale nie wiem czy Ty zdajesz sobie sprawę, że robiąc u nas drugą Rumunię możesz doprowadzić do tego że naród skopiuje wszystko!!!! W '82 drugi ludzie na ulicach krzyczeli - a na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści. Pamiętam też inne - Gierek Ty zmoro Ty zginiesz jak Aldo Moro... Ale naród wtedy był inny, scalony z jednym wrogiem...
Chlop
2020-10-30 23:11:06
Chcielibyscie miec za zone taka wulgarna dzide?
Pisior
2020-10-30 23:08:03
Właśnie KO straciła większość w senacie. 2 senatorów jeden z psl i PO zagłosowało przeciw KO. Grodzki pakuj się.
przyśpieszony kurs logiki dla protestujacych histeryczek i histeryków.
2020-10-30 22:09:16
Logika: mamy równouprawnienie i domaganie się jakichś specjalnych przywilejów dla kobiet jest nieracjonalne i sprzeczne z postulatami protestujących, kobiety mają wybór - wystarczy nie zachodzić w ciążę i po kłopocie - nie ma problemu aborcji - protestują podobno inteligentni (ok, może to zbyt duży optymizm, niech będzie ze z smartfonami w rekach) ludzie (też podobno - dla mnie to zlepki komórek uzasadniające potrzebę otwarcia dyskusji o tzw opóźnionej aborcji i ewentualnie niedobrowolnej eutanazji). Drogie panie - skoro jesteście zbyt upośledzone by kontrolować własny popęd płciowy i stosować antykoncepcje to zawsze możecie ograniczyć się do stosunków oralnych i analnych tudzież poddać się sterylizacji (względnie zawęzić partnerów do tych którzy poddali się sterylizacji) - macie wybór. A i ogólnie mam w d**ie wasze łóżkowe problemy - przestańcie mi się zwalać do domu z waszymi problemami. i na koniec - brać paszporty i wyp****** tam gdzie myślicie że będzie wam lepiej - jest was może 2..3% wszystkich Polaków - mala strata.
Edek
2020-10-30 22:06:08
Panie grodzki ale się pan kompromituje .I pan jest lekarzem ????????????????????. Wykorzystuje pan perfidnie sytuacje w myśl zasady po trupach do władzy.I znów publicznie pan kłamie bo nie cały Szczecin popiera ta zadymę. Jest pan hipokryta razem z cała opozycja która stoi z boku i cały czas sypie piach w tryby w myśl zasady im gorzej tym lepiej .Gdzie jest pańska odpowiedzialność za naród i kraj jako marszalka senatu i lekarza ?????? Wstyd i hańba niech pan wynosi się z mojego miasta. Ludzie opamietajcie sie i nie dajcie się wykorzystywać .
itd
2020-10-30 22:00:24
GRODZKI! CZY TE KARTONY Z BLUZGAMI SA TEZ ZABOJCZE JAK KOPERTY KIEDY BYLO 200 ZAKAZEN DZIENNIE?
No nie ?
2020-10-30 21:38:42
Dziewuchy, umyjcie się. Wojnę zostawcie chłopom.
Wert
2020-10-30 21:24:23
Brawo dziewczyny. Szczecin jest z Wami.
@Ryś
2020-10-30 21:23:28
Pytanie, czy któraś by ciebie chciała?
Do dziś mały kurierku.
2020-10-30 21:22:49
Mały dla tych POLAKÓW PIŚMIENNYCH I NIEPIŚMIENNYCH co tu zjechali po '45 tym. Masz wśród siebie choć 2, 3 co się wstydzą tego co niesiesz na miasto? Ależ antypolska pajęczyna w tym mieście. Komu ty donosisz te antypolskie radości? Donosisz najczęściej z plugawą, podstępną radością.
wojna koronawirusowy melanż
2020-10-30 21:22:40
i w takiej hucpie pojawił mega poważny trzecia osoba w państwie Grodzki jak rycerz Jedi tylko jakoś taki mało zorientowany
Netto Arena czeka z respiratorami
2020-10-30 21:18:35
Żeby tylko dla wszystkich starszyło respiratorów.Na razie martwimy się czy po tych nieodpowiedzialnych protestach w pandemii nie trzeba dodatkowych szpitali polowych
@@@Zibi
2020-10-30 21:16:51
Zakłady energetyczne też posądzisz o propagowanie hitleryzmu, dzbanie?
@@Max
2020-10-30 21:13:20
Na domiar złego, jesteś matematycznym inwalidą. Cóż, nie każdemu pisany jest ścisły umysł.
Ryś
2020-10-30 21:09:59
A to wysyp kobiet w przyszłości które będą starymi pannami. Ryzyko wiązać się z takimi.
braki w wolontariacie
2020-10-30 21:08:21
Na głupawe protesty jest ochota ale by wesprzeć wolontariat dla najbardziej potrzebujących w pandemii nie mają ochoty.
Wspaniały protest
2020-10-30 21:05:09
Będą mieli co pokazywać w 2023 roku w spotach wyborczych Polakom i potem te łóżka i szpitale polowe na stadionach.Taki los zgotowali nam wszystkim politycy i z ich podpuszczenia słabo wyedukowana młodzież.Jak widzę że Tomasz Grodzki podłącza się do protestu w środku pandemii a na wiosnę grzmiał o zabójczych kopertach to wiem że są politycy zdolni do kłamstwa i oszustwa.Podłączą się byle tylko coś ugrać a potem i tak zrobią po swojemu.
Bogdan
2020-10-30 21:03:24
Czy protestującym sprawdzano dowody osobiste (legitymacje szkolne)?
Edix
2020-10-30 21:02:43
Coś mało dzisiaj tych galerianek na mieście, już się znudziło? Przyszłość narodu! Czas się bać, one kiedyś jednak mogą mieć dzieci!
Mc Cloosky
2020-10-30 21:01:33
Jarosław Krętacz herbu Kłótliwy To patriota wielce wątpliwy! Gupki mu wierzą i za nim idą, Choć umysłowym jest inwalidą! Bredzi i miesza, konfabuluje, Jednych na drugich codziennie szczuje, Często na prochach, więc nie kojarzy, Lecz mu się IV bez przerwy marzy! Pluje na prawo, na lewo pluje, Plecie bez sensu, jątrzy i knuje, Grupy oporu tworzy bez przerwy I wszystkim mocno działa na nerwy! Świat z nas się śmieje, że naród taki, Co nie chce durnia wsadzić do paki, I że pozwala, by taka szuja Ten pusty naród robiła w ...!
spotkała się z dezaprobatą
2020-10-30 20:43:34
Potraficie mnie rozbawić,że propozycja spotkała się z dezaprobatą protestujących.Co oni w ogóle wiedzą o stanowieniu i stosowaniu prawa?Jest okazja do draki to robią drakę.Stają się roznosicielami koronawirusa i zamiast pójść na cmentarz zrobic porządki to się rajcują zadymą.I tak nic z tego nie wyjdzie.W wyborach parlamentarnych 2023 roku większość społeczeństwa nie zagłosuje na ludzi którzy poniżają innych i niszczą wspólnotę poprzez wyrzucanie z kraju inaczej myślących.Tak więc przegrali wybory w roku 2023.Ale zawsze mogą przecież robić to co lubią najbardziej czyli nic nie robić tylko się bawić i skakać hop hop.I tekturki pokazywać
prof Rzepliński do prof Grodzkiego
2020-10-30 20:33:23
Dzisiaj profesor Rzepliński skierował ważny przekaz do prof Grodzkiego ale widać władza uderza do głowy
Wojna?
2020-10-30 20:31:55
Coż skoro wojna to protestanci powinni iść na całość,na prawdziwą całość.Nie cackać się w jakieś zgniłe kompromisy.Powinni zacząć od 500+ i odesłać do rządu,zrezygnować z tej żebraniny.Prawdziwe walczące emerytki powinny odesłać 13 emeryty i napisac na kopercie wyp**ć.To byłaby odwaga!
@Ja
2020-10-30 20:31:46
Zadałeś sobie może pytanie, czy twoich potomków jakaś myśląca kobieta będzie chciała zaszczycić swoim zainteresowaniem? Jeżeli IQ odziedziczyli po tobie, to bardzo wątpię.
@Prośba
2020-10-30 20:27:44
Wow. Dobry samarytanin się odezwał.
Mc Cloosky
2020-10-30 20:26:37
Znowu piosenka płynie z głośnika: "Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj I już od dzisiaj zaciskaj pasa, Bo na to czeka Ojczyzna nasza! Zaciskaj pasa i jedz wodzionkę, Zbieraj też szmaty i zbieraj stonkę, Zbieraj też puszki i złom też zbieraj, A władzą swoją nie poniewieraj! Dostaniesz zupę gorącą z trawy, Ze szczawiu będą pyszne potrawy, Na podwieczorek trafi się gratka, Bo z liści dębu będzie sałatka!" I "Druga Polska", "Druga Holandia", "Druga Japonia", "Druga Irlandia", Że niby wielka zachodzi zmiana, Ale piosenka ciągle ta sama! Polska piosenka! Nasza ci ona! Ktoś chciał doczekać, lecz zdążył skonać! "I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, Jeżeli poległym ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu." I tak padamy, tak tu się dzieje, Zawsze pod górkę, a świat się śmieje! Tutaj nadziei już żadnej nie ma, Jest tylko wielka paskudna ściema!
Jan
2020-10-30 20:25:03
To jest przyszłość narodu, we wulgarne gówniary które póki co w większości nawet nie pracują? Nie ,Szczecin czy inne miasta nie są z wami.Jestescie zwykłą rozwydrzoną hołotą która póki co jeszcze dla tego kraju nic nie zrobiła.
Jb
2020-10-30 20:24:12
Precz z cywilizacją śmierci głoszoną przez młodych lewakow.
Ja
2020-10-30 20:19:43
@Obserwator - dokładnie. A Panienki myślą że uczestniczą w zrywie. Wodę im z mózgu robią o ile jeszcze jest tam z czego wodę robić. Martwi mnie jeszcze to, że to jest dowód na to, że moi synowie będą mieli trudne wyzwanie, żeby znaleźć sobie jeszcze myślące żony.
Prośba
2020-10-30 20:18:43
Ludzie skąd w was tyle nienawiści i złych intencji. Pomimo różnic szanujcie się nawzajem. Źle to wygląda po obu stronach. Nigdy więcej wojny, niech zawsze będzie pokój.
Zak
2020-10-30 20:18:28
Antypisowcy wmawiali ze 500 plus to dla patologii. A tu okazało się że teraz patologia wyległa na ulice i są to sami antypisowcy.
Stop blokowaniu miasta!!!!
2020-10-30 20:10:45
Protest jest słuszny, jednak czy zawsze musicie blokować miasto, utrudniać życie innym mieszkańcom?!!! Idźcie protestować tam gdzie to nie utrudni życia innym. Kolejna kwestia, słychać czesto: J...ać PIS!!, proponuję by każdy kto tak gorliwie wyje to hasło, zrzekł się 500+, 300+, płacił podatek 17%(zamiast zero do 26r.ż.) podpisał deklarację że w przypadku zakażenia koronawirusem, leczy się na swój koszt, nie koszt państwa. Poza tym popatrzmy ile tam protestuje młodzieży, znudonej siedzieć w domu, niewiele potrafiące życiowo, ale korzystających z dzsieszych dobrodziejstw, tak pluje na PIS,szybko zapomnieli co było za PO-PSL, jak wszystko zwinęli w kraju, chcieli euro i nachodźców naściagać. Co tego nie było? Gdzie wtedy byliście? Gdzie?! A na koniec, zupełnie to rozwala że podpięli się pod protest jak zwykle "tęczowi", czy oni też rodzą dzieci? Czy też z założenia i z gruntu nie idą w tym kierunku? Bo i jak? Wiec co tam robią? Szum i jazgot. Chcą wypłynąć, choć zdecydowana większość ma ich w D..ie, są i byli na marginesie społeczeństwa, bo są w stanie je tylko rozłożyć. I tyle.
Obserwator
2020-10-30 20:09:27
A kto płaci za te grające w różnych miastach samochody-platformy? Bo przecież nie protestujące małolaty.
Myśleć!
2020-10-30 20:09:10
Ludzie od zawsze potrzebowali igrzysk. Niegdyś w Coloseum, w Hiszpanii Corrida, gdzie indziej jeszcze coś innego. I u nas też trzeba czymś ciemną masę zająć, czymś zainteresować, jakoś zagospodarować. I teraz co jakiś czas organizuje się takie właśnie igrzyska dla tych podatnych na wpływy. Wystarczy nieco podsycić temat i już jest co w TV puścić, jest o czym w gazetce popisać, co w intenetach pomiętolić. Ostatnio: LGBTxyz, Futerka, teraz niby problem z aborcją w Konstytucji. Ludzie zacznijcie myśleć, a nie ulegać wpływom. I może by tak słuchać i czytać ze zrozumieniem i łączyć fakty (nie tylko te podawane z jednej strony).
Ani kroku w tył
2020-10-30 20:08:35
Żadnych zgniłych kompromisów. Dziewczyny walczyć do końca. Cały Szczecin jest z Wami.
@@Zibi
2020-10-30 20:06:36
Twoim bohaterem jak rozumiem jest Stalin i Hitler. Ostatecznie waszym logo jest hitlerowska czerwona błyskawica.
@Kk
2020-10-30 20:06:29
Ja dziękuję za taką przyszłość. To są wulgarne, bezczelne i głupie małolaty.
taki jeden
2020-10-30 20:05:48
To że jakiś tam pinokio mówi że zamyka cmentarze to nie znaczy że każdy musi się stosowa do tego .. U nas na wsi to nie postawią nikogo przed bramą by zakazła wejścia a dziś były takie tłumy że szkoda gadac .. i jakoś nikt szmaty na twarzy nie miał bo padało trochę .. Morawiecki to może zakazać iść swoim dzieciom a nie MI !
Max
2020-10-30 20:01:49
Do @Max nas jest 20 mln a was Trzaskopatoli tylko 10 Zgnieciemy was jak gniecie sie insekty.
BArt
2020-10-30 19:59:25
Pokolenie Tik Toka nastaje, dziewczyny nie dojrzałe do bycia matkami, jedynie lans i blichtr, wszystko dla własnej przyjemności. Świat nie cierpi próżni, przyjdzie islam i wam dopiero pokaże tolerancję. Lewak to taki mądry co piłuje gałąź na której siedzi. Nie udało się z robotnikami to trzeba uderzyć i zniszczyć rodzinę. Po tem zostaniecie panie same na starość, jak dzisiaj zostają ludzie w Szwecji gdzie w 50% pogrzebów nikt nie odbiera prochów.
bezmyślność
2020-10-30 19:51:01
Najpierw niech się te dziewuchy zorientują przeciwko czemu protestują! Protestują przeciwko zapisom Konstytucji, która była przyjęta za czasów LEWICY w 1997 i podpisana przez A.Kwaśniewskiego. Teraz nieco młodsza lewica podburza nieświadome panienki, bo się chwytliwy temat znalazł. Jak się okazuje w skrajnych przypadkach aborcja może być wykonywana ale o tym się nie mówi w lewych mediach, bo by panienki na ulice nie wyłaziły. Żałosne
@pic
2020-10-30 19:49:38
Nie ma za co, dzbanie.
@Max
2020-10-30 19:48:01
Coś mało was. Musisz zmobilizować kolesiów z twojej trollowni.
@Zibi
2020-10-30 19:46:01
Zakładam, że słowa swe skierowałeś do "bohaterów" naszych czasów, kiboli i narodowców bijących i kopiących kobiety.
pic
2020-10-30 19:45:03
dziękujemy wam galerianki za zamkniecie cmentarzy. możecie iść na zakupy po ciuchy, macie wolny weekend
Max
2020-10-30 19:42:12
Siewcy śmierci podjudzają patologię do demonstracji w celu rozpowszechniania wirusa. Ci co tam idą powinni odpowiadać karnie za śmierć ludzi umarłych na covid.
Zibi
2020-10-30 19:38:34
Chcecie patole wojny to uważajcie bo jak Polacy na was ruszą to zostanie z was tylko niemily zapach.
Kk
2020-10-30 19:32:29
POPIERAM STRAJK KOBIET WAS SIŁA I PRZYSZŁOŚĆ NARODU

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ