środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziewiętnaście nowych zakażeń w regionie – dziesięć w Szczecinie

Dziewiętnaście nowych zakażeń w regionie – dziesięć w Szczecinie

Dziewiętnaście nowych zakażeń w regionie – dziesięć w Szczecinie
Data publikacji: 2020-08-06 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 15:17
Wywietleń: 2819 468347

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dziewiętnaście nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – poinformowała w czwartek (6 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Dziesięć zakażeń odnotowano w Szczecinie.

To najwięcej przypadków od początku pandemii. Nowe zakażenia dotyczą:

• kobiety w średnim wieku z powiatu stargardzkiego

• młodej i starszej kobiety z powiatu sławieńskiego

• kobiety w średnim wieku i dwojga dzieci z powiatu wałeckiego

• dwóch młodych mężczyzn i mężczyzny w średnim wieku z powiatu białogardzkiego

• dziesięciu osób ze Szczecina: siedmiu kobiet w średnim wieku, dwóch starszych mężczyzn i starszej kobiety.

Wszystkie zgłoszone przypadki to osoby, które przebywały w kwarantannie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi w województwie zachodniopomorskim 812. Mamy 172 aktywne zakażenia. Dotąd zmarły 23 osoby, a 617 wyzdrowiało.

W kraju tego dnia padł rekord zakażeń – 726.

(p)

Fot. Mateusz Iżakowski

 

Komentarze

?
wszystkich brudasów powinni wyłapać i wysłać ale dokąd ...
2020-08-07 17:48:38
@to All
Nie wiem, kto jest większym "tłumokiem" - jak napisałeś - ten kto nosi maskę czy ten kto wierzy, że ona nie działa osobie, która raz mówi, że nie działa, a później apeluje, by ją nosić. Widzę, że interpretacja jest bardzo wybiórcza - jak komu pasuje.
2020-08-07 11:44:25
Mariusz
Czy ktoś może mi powiedzieć czy od 5miesiecy ktoś choruje na grypę a morze grypa juz nie istnieje
2020-08-07 09:08:51
Oj tam oj tam
Maseczki nic nie daja, chyba ze maja prawdziwy certyfikat FP3. Te bawelniane nie sa nic warte ale ludzie wszystko lykna!!! W obiektach klimatyzowanych powinny byc zamontowane filtry ultra HEPA ale nikt tego nie robi bo sa drogie i czesto trzeba je wymieniac. Wiec w takich pomieszczeniach gdzie powietrze jest w cyrkulacji bez wymiany wirus bardzo dobrze sie rozprzestrzenia. 95% przechodzi wirusa bezobjawowo uodporniajac sie na niego. Wiec moze przykladem Szwecji trzeba isc i sie uodparniac. Oni maja tendencje w dol a reszta swiata w gore?? Tyle ze szwedzi sa zdyscyplinowani a polakowi nikt nie bedzie mowil co ma robic. Brak sprzetu, brak szpitali zakaznych to powod tej paniki i restrykcji. Nasz kraj nie jest gotowy na zadne zagrozenie ot to!!!!!
2020-08-07 03:03:12
to All
Do wszystkich tłumoków którzy wierzą że kawałek szmaty na twarzy uchroni ich przed wirusem - Min. Zdrowia Łukasz Szumowski: "Maseczki przed niczym nie zabezpieczają, nie wiem po co je ludzie noszą?" Przed wirusami może nas ochronić tylko nasz układ immunologiczny a nie kawałek szmatki! Trzeba wzmacniać swój układ odpornościowy to klucz do zdrowia!
2020-08-06 20:42:29
Do komendanta policji w Szczecinie
Proszę intensywniej kontrolować i karać ludzi bez maseczek w sklepach i komunikacji miejskiej. A kto będzie się "stawiał" to wypisywać maksymalne mandaty. Taki sam apel do kierowników sklepów.
2020-08-06 15:44:10
Do Epidemia przyspiesza ❗️
Za nic nie wezmę sprawy, czyli tego cholernego koronawirusa w swoje ręce. :) Co do reszty zgoda, apelować trzeba, może jeszcze do kogoś nieprzekonanego to trafi, tylko nie może paraliżować i wzbudzać paniki, bo to jeszcze gorsze niż nierozsądek. Strach pomaga chorobie. Jak przekonać ludzi do porządnego mycia rąk i noszenia maseczek jak trzeba i gdzie trzeba - nie wiem. Tu przydałaby się jakaś zdrowa propaganda.
2020-08-06 14:50:42
gh
@apel Większość zakażeń to szpital na Arkońskiej.
2020-08-06 14:07:58
@Epidemia przyspiesza ❗️
Widzisz, zawsze są w społeczeństwie pseudo ludzie, niby zdrowi na umyśle, a jednak mniej inteligentni od tych co są chorobowo upośledzeni. Nie dotrze do zakutych łbów póki nie spotka to jego lub jego najbliższych i to ze smutnymi konsekwencjami.
2020-08-06 13:51:15
Kim są osoby niewierzące w koronawirusa ?
Cechuje ich pewien określony sposób myślenia. Jedną z cech charakterystycznych osoby wierzącej w teorie spiskowe jest poczucie wyjątkowości, przekonanie, że widzi się więcej, niż widzą inni. Michael Barkun wyróżnia trzy cechy myślenia spiskowego: wiara, że nic nie dzieje się przez przypadek (wszystkie wydarzenia zostały świadomie zaplanowane), nic nie jest tym, na co wygląda (wszystko jest mistyfikacją, a spiskowcy próbują ukryć się pod płaszczykiem najprostszych wyjaśnień, np. pożar w katedrze Notre Dame nie może być wynikiem przypadkowego zaprószenia ognia) i wreszcie w związku z tym, że nic się nie dzieje przez przypadek, trzeba ciągle szukać ukrytych połączeń i tajnych związków. Poszukiwanie takich związków łatwo przychodzi, zwłaszcza wtedy, gdy sami eksperci wyrażają odmienne opinie na jakiś temat. Bywa, że także specjaliści wywołują chaos (na szczęście to pojedyncze przypadki), brnąc w ezoterykę, ignorując dowody naukowe i głosząc teorie, które wprawiają w zakłopotanie naukowców i władze uczelni, z którymi są związani. To również podważa zaufanie do naukowego konsensusu w kwestiach już rozstrzygniętych. Daleko nie szukając - Linus Pauling, wybitny uczony, podwójny noblista, zaliczony przez magazyn „New Scientist” do grona 20 naukowców wszechczasów, w pewnym momencie życia zaczął głosić kontrowersyjne poglądy na temat cudownego wpływu witaminy C na zdrowie, zwłaszcza w kontekście leczenia raka.
2020-08-06 13:46:25
Jas
No to się rozkręcamy
2020-08-06 13:32:59
Apel do apela
To nie są "cholerne" maski. To są maski magiczne. Podobnych używają szamani z buszu, aby odstraszyć złe duchy choroby. Zdrówka życzę
2020-08-06 13:32:56
do właścicieli sklepów
Nie obsługujcie ludzi bez masek, w ogóle nie wpuszczajcie ich do sklepu.
2020-08-06 13:20:28
Ogladacie msze w intencji ojczyzny?
Czy oni wszyscy maja swieze testy- czy ignoruja zalecenia?
2020-08-06 13:12:17
Epidemia przyspiesza ❗️
Proszę nie lekceważyć multipotencjalnego wirusa , który atakuje cały organizm , a największe spustoszenie sieje w organach najsłabszych u danego osobnika . Jest to bardzo inteligentny wirus o wielu twarzach . Zbyt mało o nim jeszcze wiemy , w szczególności o powikłaniach i skutkach odległych po przechorowaniu . Nie umiemy skutecznie leczyć ,aby zapobiegać śmierci u osób starszych oraz z chorobami przewlekłymi . Nikt tu nikogo nie zastrasza . Przestrzega . Proszę nie obrażać na łamach Naszej lokalnej e- gazety czytelników od Ciemnego ludu . Pozdrawiam . Życzę wszystkim bez względu na wiek i poglądy dużo zdrowia, konsekwencji i przezorności .
2020-08-06 13:02:18
L
A może czas zacząć nie wpuszczać tych osób gdzie są największe zakażenia Zaraz wyjdzie ,że cały pas nadmorski to sami zarażeni Może ci co tak krzyczeli ,że interesy im padają nad morzem zaczną myśleć Bo to co się dzieje w Świnoujściu to jest kpina
2020-08-06 11:51:34
@ apel
Możesz sobie nawet nosić garnek na łbie, tyle samo ci pomoże na "wirusa". Zaczęło się straszenie cyferkami i urabianie mas. Za niedługo wam każą zainstalować w telefonach specjalne oprogramowanie "przeciwkoronowe", zabronią używać "wirusonośnej" gotówki a potem poleci z górki. Ciemny lud.
2020-08-06 11:37:40
Epidemia przyspiesza❗️
Szczecinianie❗️ Wyraźnie widać tendencję wzrostową w naszym mieście i regionie . Weźmy sprawę w swoje ręce . To od naszego zachowania zależy tempo rozwoju epidemii . Edukujmy młodzież , bezobjawowi są wśród Nas ❗️ Przestrzegajmy obostrzeń , unikajmy zgromadzeń , Nośmy maseczki , utrzymujmy dystans społeczny . Negowanie i lekceważenie koronawirusa jest absolutnie nieodpowiedzialne wobec wszystkich grup wiekowych , w szczególności 50+ oraz przewlekłe chorych . Szanujmy siebie i innych . Życzę dużo zdrowia i apeluję o rozwagę . Pozdrawiam .
2020-08-06 11:36:10
apel
W Szczecinie jest ewidentnie tendencja wzrostowa. Wczoraj 7 osób, dziś 10. Za chwilę zaraza będzie nie do opanowania. Ludzie, noście te cholerne maski!!
2020-08-06 10:56:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie