Środa, 06 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Dziewięć razy Berlin

Data publikacji: 03 grudnia 2015 r. 12:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Dziewięć razy Berlin
 
Ze Szczecina do Berlina można od dziś dziewięć razy dziennie dojechać autobusem. Połączenie uruchomił nowy na naszym rynku przewoźnik. A dzięki temu codziennie jest też na przykład pięć kursów do Amsterdamu, z tylko jedną przesiadką.

To efekt rozpoczęcia współpracy niemieckiego FlixBusa i szczecińskiej firmy Interglobus Tour, która świadczy usługi przewozu osób pod marką „Follow me!”.
- Ustanawiamy nowe standardy komunikacji - mówi Alexander Czuperski, kierownik działu kontaktów międzynarodowych firmy FlixBus. - Nasze autobusy mają dużo miejsca na nogi, gniazdka elektryczne czy USB, dostęp do Sieci, barek. Bilety zamawia się przez Internet i można je przebukować nawet do piętnastu minut przed odjazdem.

- Myśląć o rozwoju doszliśmy do wniosku, że najwłaściwszym wyjściem jest konsolidacja z innym przewoźnikiem - mówi Tomasz Bloch, prezes firmy Interglobus. - I wybraliśmy najlepszego. Liczymy na to, że współpraca będzie się rozwijała. Zakładamy, że jej pierwszy rok będzie okresem na osiągnięcie minimalnej potrzebnej liczby pasażerów, a po trzech latach dojdziemy do optimum.

Znak „Follow me!” ma pozostać na rynku przewozów osobowych. Na liniach międzynarodowych Interglobus będzie jednak woził pasażerów autokarami pod marką FlixBus. Firma zamówiła w tym celu cztery nowe pojazdy. Dwa dotarły już do Szczecina i zostały wczoraj pokazane dziennikarzom.
Połączeń z Berlinem ma być dziewięć w ciągu każdego dnia. Autobusy będą jeździły do centrum stolicy Niemiec i na lotnisko Tegel. Dzięki temu będzie można skorzystać też z innych linii obsługiwanych przez FlixBus i na jednym bilecie (z jedną przesiadką, w Berlinie) dojechać do Paryża, Hamburga, Amsterdamu czy Kopenhagi. W efekcie codziennie będzie pięć połączeń Szczecin - Amsterdam, dziewięć połączeń Szczecin - Hamburg czy dwa do Paryża.

- Nastawiamy się na trzy grupy klientów - mówi Tomasz Bloch. - Pierwsza to ci, którzy do tej pory jeździli z nami na lotniska w Berlinie. Kolejna grupa to turyści, którzy chcą dotrzeć do stolicy Niemiec. I trzecia to ci, którzy mają zamiar pojechać dalej. To jest oferta, której do tej pory w Szczecinie nie było.

Tekst i fot. Jarosław Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja1978
2015-12-10 08:04:16
w niemczech juz dawno znają flixa i teraz to najwieksza firma, moze i u nas rozruszaja rynek i bedzie mozna w koncu tanio jezdzic
basia
2015-12-08 11:51:23
a ja się ciesże z połaczenia, pojade sobie na jarmarki za 7 euro ;-b
PASAŻER
2015-12-08 11:13:21
ceny są dobre i w koncu jest połaczenie do berlina bezpośrednie. im więcej przewoznikow i takich ofert na rynku tym lepiej dla wszystkich
@Szczecinianin od kołyski
2015-12-03 14:40:12
Podpisuje sie pod Tobą. Widziałem dzisiaj te niby najlepsze zielone autobusy - 7-10 osób na pokładzie. Ceny pewnie iutrzymają dumpingowe, żeby wyciąć konkurencję, a na koniec kopną w tyłek cwaniaków z Follow Me, którym wydaje sie, że weszli w sojusz z Niemcami, więc złapali pana Boga za nogi...
Szczecinianin od kołyski
2015-12-03 14:33:54
Żadna rewelacja. Przy rezerwacji z wyprzedzeniem każdy bilet po 7 euro od osoby. Znaleźli myk i wycięli konkurencję, PolskiBus zniknął. Do Berlina taniej teraz kalkuluje się nawet pociągiem z przejazdami komunikacją miejską po niemieckiej stolicy w cenie jednego biletu...
pasażer
2015-12-03 12:40:47
PKS Szczecin od dawna tam jeżdzi. Jaka to nowość ? Artykuł sponsorowany czy co ??? Dobrze że rozwija się konkurencja na rynku , ale ...piszmy prawdę.
Ściema
2015-12-03 11:41:18
Żaden nowy przewoźnik. Szczeciński Interglobus sprzedał częśc kursów Niemcom, którzy skupiają ponad 60 swoich przewoźników, a teraz wzięli sie za polskich. Zaczęli od Szczecina, na celowniku mają linie z Krakowa i Gdańska do Berlina. Intergl;obus musiał przemalowac autobusy, jeździ za ochłapy i sie tym chwali. Przejazd na lotnisko tegel za 11 euro to żadna rewelacja.
Ceny
2015-12-03 11:31:07
Skoro nie podano cen w artykule, to znaczy, że nic specjalnego się nie szykuje, a szkoda.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA