czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dziewięć razy Berlin

Dziewięć razy Berlin

Dziewięć razy Berlin
Data publikacji: 2015-12-03 12:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2621 44961
Ze Szczecina do Berlina można od dziś dziewięć razy dziennie dojechać autobusem. Połączenie uruchomił nowy na naszym rynku przewoźnik. A dzięki temu codziennie jest też na przykład pięć kursów do Amsterdamu, z tylko jedną przesiadką.

To efekt rozpoczęcia współpracy niemieckiego FlixBusa i szczecińskiej firmy Interglobus Tour, która świadczy usługi przewozu osób pod marką „Follow me!”.
- Ustanawiamy nowe standardy komunikacji - mówi Alexander Czuperski, kierownik działu kontaktów międzynarodowych firmy FlixBus. - Nasze autobusy mają dużo miejsca na nogi, gniazdka elektryczne czy USB, dostęp do Sieci, barek. Bilety zamawia się przez Internet i można je przebukować nawet do piętnastu minut przed odjazdem.

- Myśląć o rozwoju doszliśmy do wniosku, że najwłaściwszym wyjściem jest konsolidacja z innym przewoźnikiem - mówi Tomasz Bloch, prezes firmy Interglobus. - I wybraliśmy najlepszego. Liczymy na to, że współpraca będzie się rozwijała. Zakładamy, że jej pierwszy rok będzie okresem na osiągnięcie minimalnej potrzebnej liczby pasażerów, a po trzech latach dojdziemy do optimum.

Znak „Follow me!” ma pozostać na rynku przewozów osobowych. Na liniach międzynarodowych Interglobus będzie jednak woził pasażerów autokarami pod marką FlixBus. Firma zamówiła w tym celu cztery nowe pojazdy. Dwa dotarły już do Szczecina i zostały wczoraj pokazane dziennikarzom.
Połączeń z Berlinem ma być dziewięć w ciągu każdego dnia. Autobusy będą jeździły do centrum stolicy Niemiec i na lotnisko Tegel. Dzięki temu będzie można skorzystać też z innych linii obsługiwanych przez FlixBus i na jednym bilecie (z jedną przesiadką, w Berlinie) dojechać do Paryża, Hamburga, Amsterdamu czy Kopenhagi. W efekcie codziennie będzie pięć połączeń Szczecin - Amsterdam, dziewięć połączeń Szczecin - Hamburg czy dwa do Paryża.

- Nastawiamy się na trzy grupy klientów - mówi Tomasz Bloch. - Pierwsza to ci, którzy do tej pory jeździli z nami na lotniska w Berlinie. Kolejna grupa to turyści, którzy chcą dotrzeć do stolicy Niemiec. I trzecia to ci, którzy mają zamiar pojechać dalej. To jest oferta, której do tej pory w Szczecinie nie było.

Tekst i fot. Jarosław Spirydowicz

Komentarze

ja1978
w niemczech juz dawno znają flixa i teraz to najwieksza firma, moze i u nas rozruszaja rynek i bedzie mozna w koncu tanio jezdzic
2015-12-10 08:04:16
basia
a ja się ciesże z połaczenia, pojade sobie na jarmarki za 7 euro ;-b
2015-12-08 11:51:23
PASAŻER
ceny są dobre i w koncu jest połaczenie do berlina bezpośrednie. im więcej przewoznikow i takich ofert na rynku tym lepiej dla wszystkich
2015-12-08 11:13:21
@Szczecinianin od kołyski
Podpisuje sie pod Tobą. Widziałem dzisiaj te niby najlepsze zielone autobusy - 7-10 osób na pokładzie. Ceny pewnie iutrzymają dumpingowe, żeby wyciąć konkurencję, a na koniec kopną w tyłek cwaniaków z Follow Me, którym wydaje sie, że weszli w sojusz z Niemcami, więc złapali pana Boga za nogi...
2015-12-03 14:40:12
Szczecinianin od kołyski
Żadna rewelacja. Przy rezerwacji z wyprzedzeniem każdy bilet po 7 euro od osoby. Znaleźli myk i wycięli konkurencję, PolskiBus zniknął. Do Berlina taniej teraz kalkuluje się nawet pociągiem z przejazdami komunikacją miejską po niemieckiej stolicy w cenie jednego biletu...
2015-12-03 14:33:54
pasażer
PKS Szczecin od dawna tam jeżdzi. Jaka to nowość ? Artykuł sponsorowany czy co ??? Dobrze że rozwija się konkurencja na rynku , ale ...piszmy prawdę.
2015-12-03 12:40:47
Ściema
Żaden nowy przewoźnik. Szczeciński Interglobus sprzedał częśc kursów Niemcom, którzy skupiają ponad 60 swoich przewoźników, a teraz wzięli sie za polskich. Zaczęli od Szczecina, na celowniku mają linie z Krakowa i Gdańska do Berlina. Intergl;obus musiał przemalowac autobusy, jeździ za ochłapy i sie tym chwali. Przejazd na lotnisko tegel za 11 euro to żadna rewelacja.
2015-12-03 11:41:18
Ceny
Skoro nie podano cen w artykule, to znaczy, że nic specjalnego się nie szykuje, a szkoda.
2015-12-03 11:31:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie