Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Dzień Pionierów Stargardu. Świętowanie trwało cały dzień [GALERIA]

Data publikacji: 2022-05-13 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-13 17:43
Dzień Pionierów Stargardu. Świętowanie trwało cały dzień
 

Po raz piąty mieszkańcy świętowali Dzień Pionierów Stargardu. W czwartek na Rynku Staromiejskim i w parku Chrobrego odbyło się wiele imprez.

W parku Chrobrego mieszkańcy mogli oglądać wystawę pt. „Starogród i jego miejsca”. Przygotowało ją Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Stargardzie. Plenerowa ekspozycja przybliża miejsca, które niegdyś były znaczące dla pierwszych osadników.

Najwięcej działo się jednak na Rynku Staromiejskim. Tam na scenie prezentowały się Chabry, Seniority, Big Band, Dancehall, De Facto, Layla, szkoła tańca Respect oraz chór Cantore Gospel. Były też pokazy latino i zumby w wykonaniu instruktorów Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na placu przed ratuszem było wiele atrakcji dla młodszych i starszych; bajki o pionierach i spektakl w wykonaniu teatru Światowid z Książnicy Stargardzkiej, a także animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne i graficzne. Te ostatnie prowadził Ryszard Baloń z Młodzieżowego Domu Kultury. Podobnie jak przed rokiem, kurierzy z MDK rozdawali pierwsze strony "Wieści", pierwszej w mieście powojennej gazety.

Na rynku można było dostać sadzonki forsycji i skosztować stargardzkiego żurku. Jak zwykle nie zabrakło chętnych do udziału w 6. Biegu Forsycji, który odbył się w parku Chrobrego.

Tekst i fot. Wioletta Mordasiewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czy to polacy
2022-05-13 16:53:26
To chyba potomkowie Armi radzieckiej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA