Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak

Data publikacji: 24 maja 2019 r. 22:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak
 

Tegoroczny Dzień Otwarty Narodowego Funduszu Zdrowia tematycznie łączy się z Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem. Dlatego tego dnia odwiedzający NFZ będą się mogli spotkać ze specjalistą dermatologiem.

Dzień Otwarty NFZ odbędzie się w sobotę, 25 maja. Organizatorzy zapraszają chętnych do odwiedzenia siedziby Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie od godz. 9 do 14. Głównym punktem Dnia będą konsultacje ze specjalistą w zakresie dermatologii, dr Lidią Baniukiewicz (z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii). Lekarka zbada znamiona na skórze dermatoskopem, udzieli porad i wskaże zalecenia - ma przyjmować pacjentów przez pierwsze trzy godziny trwania Dnia Otwartego, tj.9-12.

Poza tym podczas DO wyświetlane będą filmy edukacyjne informujące o profilaktyce czerniaka. Udostępnione też zostaną elementy kampanii Ministerstwa Zdrowia: „Planuję długie życie". Mowa będzie więc m.in. o ryzyku nadmiernego korzystania ze słońca, o szkodliwości solarium i o uwadze jaką powinniśmy poświęcić pojawiającym się na skórze znamionom.

Ale to nie wszystko. Ci, którzy przyjdą w sobotę do siedziby NFZ przy ul. Arkońskiej, będą sobie mogli wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej w innych krajach Unii Europejskiej: w sytuacjach nagłych, w zakresie niezbędnym, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu.

Pracownicy Funduszu pomogą też chętnym utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego. IKP przyda się każdemu. Na swoim Koncie znajdziemy historię korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ i recepty, które wystawili nam lekarze. Tu pojawią się też skierowania na badania do lekarza specjalisty i do szpitala. To na Internetowym Koncie Pacjenta gromadzona będzie nasza cyfrowa dokumentacja medyczna. Dzięki IKP w ułamku sekundy otrzymamy na telefon komórkowy lub e-maila wypisaną przez lekarza e-receptę, nawet bez konieczności wizyty w gabinecie. 

Goście NFZ będą też mogli zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Pomogą im w tym członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Polska.

(lw)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA