wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak

Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak

Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak
Data publikacji: 2019-05-24 22:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 770 392611

Tegoroczny Dzień Otwarty Narodowego Funduszu Zdrowia tematycznie łączy się z Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem. Dlatego tego dnia odwiedzający NFZ będą się mogli spotkać ze specjalistą dermatologiem.

Dzień Otwarty NFZ odbędzie się w sobotę, 25 maja. Organizatorzy zapraszają chętnych do odwiedzenia siedziby Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ w Szczecinie od godz. 9 do 14. Głównym punktem Dnia będą konsultacje ze specjalistą w zakresie dermatologii, dr Lidią Baniukiewicz (z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii). Lekarka zbada znamiona na skórze dermatoskopem, udzieli porad i wskaże zalecenia - ma przyjmować pacjentów przez pierwsze trzy godziny trwania Dnia Otwartego, tj.9-12.

Poza tym podczas DO wyświetlane będą filmy edukacyjne informujące o profilaktyce czerniaka. Udostępnione też zostaną elementy kampanii Ministerstwa Zdrowia: „Planuję długie życie". Mowa będzie więc m.in. o ryzyku nadmiernego korzystania ze słońca, o szkodliwości solarium i o uwadze jaką powinniśmy poświęcić pojawiającym się na skórze znamionom.

Ale to nie wszystko. Ci, którzy przyjdą w sobotę do siedziby NFZ przy ul. Arkońskiej, będą sobie mogli wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej w innych krajach Unii Europejskiej: w sytuacjach nagłych, w zakresie niezbędnym, na zasadach obowiązujących w kraju pobytu.

Pracownicy Funduszu pomogą też chętnym utworzyć Internetowe Konto Pacjenta za pomocą Profilu Zaufanego. IKP przyda się każdemu. Na swoim Koncie znajdziemy historię korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ i recepty, które wystawili nam lekarze. Tu pojawią się też skierowania na badania do lekarza specjalisty i do szpitala. To na Internetowym Koncie Pacjenta gromadzona będzie nasza cyfrowa dokumentacja medyczna. Dzięki IKP w ułamku sekundy otrzymamy na telefon komórkowy lub e-maila wypisaną przez lekarza e-receptę, nawet bez konieczności wizyty w gabinecie. 

Goście NFZ będą też mogli zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom cukru. Pomogą im w tym członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Polska.

(lw)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak Dzień Otwarty NFZ. Głównym tematem czerniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie