sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzień Kultury Romskiej na Zamku

Dzień Kultury Romskiej na Zamku [GALERIA]

Dzień Kultury Romskiej na Zamku
Data publikacji: 2019-08-10 20:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 09:11
Wywietleń: 980 407802

Pod znakiem muzyki i tańca romskiego upłynęło sobotnie popołudnie w Zamku Książąt Pomorskich. Dziedziniec zapełnili mieszkańcy Szczecina, którzy wzięli udział w Dniu Kultury Romskiej.

- Tradycja muzyczna Romów zasiliła folklor wielu krajów, między innymi Węgier, Rosji, Hiszpanii. Wielu autorów oper i operetek czerpało z kultury romskiej. W Polsce przypomina o niej między innymi Dział Romski Muzeum Okręgowego w Tarnowie, Romski Instytut Historyczny w Oświęcimiu czy festiwale w Gorzowie Wielkopolskim i Ciechocinku. Mam nadzieję, że organizowany Dzień Kultury Romskiej wnosi swoją cegiełkę - mówiła Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Na scenie wystąpiła Liza Kotlyarenko - gwiazda piosenki romskiej, która w 2006 r. wraz z Katarzyną Nosowską nagrała tytułową piosenkę do filmu Bogusława Lindy „Jasne błękitne okna”. Oprócz Lizy swój repertuar zaprezentowali Bogdan Trojanek & Terne Roma oraz Aranka Straus & Roma Stars - zespoły grające muzykę taborowo – cygańską.

Coroczny Dzień Kultury Romskiej ukazuje dorobek i kulturę mniejszości romskiej ze Szczecina oraz regionu. Nawiązuje również do wielokulturowego charakteru miasta oraz pielęgnuje tradycję romską.

(KaNa)

Fot. Dariusz Gorajski

Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku Dzień Kultury Romskiej na Zamku

Komentarze

o, o
I to zapewne z lat... Dziada i pra-Dziada !!
2019-08-10 23:36:22
Ixi
Chodzi oczywiście o Cyganów
2019-08-10 23:09:29
nn
Romowie to kibice AS Roma ?
2019-08-10 22:56:44
A w dni powszednie
To czym sie zajmuja...??
2019-08-10 21:23:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie