Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Dzień kota i wystawa rasowców w Kaskadzie [GALERIA]

Data publikacji: 04 lutego 2023 r. 16:42
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2023 r. 10:46
Dzień kota i wystawa rasowców w Kaskadzie
Kilkadziesiąt pięknych kotów pokazano w sobotę w Kaskadzie. Są m.in.: Sfinksy, Maine Coony czy Brytyjczyki. Fot. Ryszard Pakieser  

W szczecińskiej galerii handlowej Kaskada  w sobotę 4 lutego odbywa się wystawa kotów rasowych. Wielbiciele tych zwierząt mogą podziwiać ponad 40 okazów różnych ras. Wydarzenie ma również charakter charytatywny, bowiem jego organizatorzy chcą przy okazji wesprzeć bezdomne i potrzebujące koty. 

Organizatorem wystawy, promowanej również pod nazwą "Dzień Kota w Kaskadzie", jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Pomerania Szczecin. 

 - Wielokrotnie organizujemy takie pokazy kotów rasowych, gdzie przyjeżdżają do nas hodowcy z różnych zakątków Polski - mówi Maciej Cabaj, prezes stowarzyszenia. - Pokazy mają na celu promowanie kotów rasowych. Próbujemy jednocześnie znaleźć dla kotów wolno żyjących nowe domy.

Maciej Cabaj podkreśla, że organizacja bardzo często promuje hasło: "Nie kupuj, adoptuj". Nie jest to też pierwsze tego typu wydarzenie w Szczecinie. Cat Club Pomerania regularnie pokazuje i wystawia koty, jednoczy miłośników tych zwierząt a także współpracuje z grupami, które pomagają bezdomnym zwierzętom. Jednym z ostatnich pokazów - Świąteczny Pokaz Kotów Rasowych 2022 -  odbywał się w grudniu przy współpracy z DK Słowianin. 

Podczas wydarzenia stoisko prowadzą wolontariuszki ze Stowarzyszenia Społeczno-Ekologicznego Zwierzęcy Telefon Zaufania. Chętni mogą wesprzeć organizację datkiem, a zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym zwierzętom. Jednocześnie, promowano akcję pt.: "Szczur czy kot" zachęcającą do większej akceptacji kotów w piwnicach i na podwórkach. To one właśnie okazują się bardzo przydatne przy naturalnym pozbywaniu się gryzoni.  

Na sobotnim pokazie w Kaskadzie zaprezentowano ponad czterdzieści kotów takich ras, jak na przykład: Sfinks, Ragdoll, Maine Coon, Brytyjskie i wiele innych. Przepiękne koty można nie tylko obejrzeć, ale nawet pogłaskać albo zrobić sobie z nimi zdjęcie. Hodowcy chętnie odpowiadają też na pytania dotyczące konkretnych ras.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, między innymi tych dedykowanych dzieciom (np. malowanie twarzy, gadżety z kotami), przygotowano również konkursy z nagrodami. Miłośnicy kotów mogą też zaopatrzyć się w karmę i akcesoria dla futrzaków przy specjalnie przygotowanych stoiskach. Impreza trwa do godz. 18. ©℗ 

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kociaciocia
2023-02-05 10:14:12
Żal mi tych kotów. Zwierzę nie jest towarem. A po piwnicach i podwórkach tyle kociego nieszczęścia.....
Stello
2023-02-05 07:49:13
Miłośnicy kotów,tylko koty z stresu trzęsły się przy takiej ilości ludzi i hałasu ,kasa kasa się liczy
Hejzel
2023-02-05 07:47:23
Kot na dwor na sznurku na myszy łapać 😃
Maryla
2023-02-04 23:41:50
Koty piękne, ale wystawa w Kaskadzie nieprzemyślana. Ludzie prawie na klatkach a zwierzęta wystraszone.
kotki
2023-02-04 22:03:10
Ta kociczka z głównego zdjęcia śliczna ( nie mylić z kotem)
:-)
2023-02-04 20:22:17
Halo Twórcy Kuriera. Proszę zrobić wywiad z Panem Pakieserem. Od lata współtworzy gazetę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA