Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Dzień Bobra na Gumieńcach

Data publikacji: 2019-09-14 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15 11:48
Dzień Bobra na Gumieńcach
 

To będzie świetna okazja do spotkania, nie tylko sąsiedzkiego. I do zabawy, nie tylko dla najmłodszych. W niedzielę (15 września) nad Jeziorkiem Słonecznym odbędzie się - organizowany przez miejscową Radę Osiedla Gumieńce - Dzień Bobra.

Bóbr bywa dość częstym gościem nad Jez. Słonecznym. Jest także najbardziej charakterystycznym zwierzęcym rezydentem Gumieniec. Stał się więc sympatycznym symbolem tego osiedla. Co więcej, znalazł się na jego gadżetach reklamowych i okolicznościowych pamiątkach. Na swój sposób „patronuje” też lokalnym wydarzeniom, a nawet inwestycjom - o czym świadczy jego wizerunek umieszczony na bramie niedawno oddanego do użytku psiego wybiegu, będącego fragmentem dużego przedsięwzięcia rekreacyjno-wypoczynkowego pn. „Przygodna II”. Bób przeszedł nawet do potocznego języka, choćby za sprawą popularnego pozdrowienia: „Dzień bobry”.

Zatem nic dziwnego, że właśnie na Gumieńcach odbywa się cykliczny Dzień Bobra. W niedzielę (w godz. 11-15) przy Jez. Słonecznym - od strony ul. Derdowskiego. Dla dzieci będą gry, zabawy i cukrowa wata, a dla wszystkich: gra w bule, ognisko i pieczenie kiełbasek. Organizatorzy zapowiadają również pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego.

- Przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, rodzice, dzieci, zapraszamy wszystkich: na Dzień Bobra! - zachęca RO Gumieńce.

Tekst i fot. (an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ekolodży
2019-09-15 11:45:26
Zaintrygowany treścią tematu wszedłem ale okazało się że zupełnie o co innego chodzi.Niemniej Gumieńce powinny lansować bobra
kolo wyedukowany ekolo
2019-09-14 21:07:34
Zaraz, zaraz! Jakie ognisko?! Przetwarzanie termiczne odpadów bez zezwolenia jest surowo zakazane. Najdzielniejsza straż miejska nie przepuści w sezonie żadnemu działkowiczowi, który by chciał spalić gałązki, więc do ekoportu z tym drewnem, a nie smog produkować na Gumieńcach!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ