piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzielnicowi zawsze blisko

Dzielnicowi zawsze blisko

Dzielnicowi zawsze blisko
Data publikacji: 2017-03-25 12:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 1073 227092

W ramach realizacji projektu „Dzielnicowy bliżej nas” w piątek (24 marca) w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie odbyło się szkolenie zawodowe dla blisko 100 zachodniopomorskich dzielnicowych.

W spotkaniu uczestniczyli: dr Barbara Popiel WSH TWP w Szczecinie, insp. Piotr Ostrowski  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, pan Tomasz Piechowiak Prezes Stowarzyszenia SOS dla Rodziny a także funkcjonariusze z KWP w Szczecinie.

Szkolenie zawodowe zachodniopomorskich dzielnicowych zorganizowane jest przy współpracy członków Zachodniopomorskiej Rady Prewencyjnej. Panele dyskusyjne prowadzą funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia SOS dla Rodziny. 

W ramach doskonalenia zawodowego każdorazowo weźmie w nich udział 100 funkcjonariuszy, którzy mają pierwszy kontakt ze społeczeństwem. Docelowo przeszkoleni zostaną wszyscy dzielnicowi z Komend Miejskich i Powiatowych naszego regionu, czyli ponad 400 funkcjonariuszy.

W zajęciach uczestniczyli dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i w Świnoujściu i Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Przedstawiane są im zagadnienia dotyczące form i metod wykonywania przez nich zadań służbowych i realizacji projektów profilaktycznych. Podczas szkolenia poruszana była  również  kwestia zasad współpracy na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem i osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.

- Należy pamiętać, że Policja, to służba na rzecz ludzi. Jednym z głównych zadań,  jakie realizuje  jest ochrona i pomoc ofiarom przestępstw oraz zapobieganie wtórnej wiktymizacji - informuje asp.szt. Irena Kornicz. - Kontakt „policjantów pierwszego kontaktu” z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem wymaga nie tylko profesjonalnego podejścia w aspekcie taktyki i techniki prowadzenia postępowań, ale także wzorowego kontaktu osobistego policjantów. Właśnie ci funkcjonariusze wchodzą w skład zespołów interdyscyplinarnych, w których wspólnie z przedstawicielami różnych instytucji starają się rozwiązywać problemy związane z przemocą w rodzinie. Zajmują się także profilaktyką społeczną, często także biorą udział w trudnych mediacjach dotyczących np. konfliktów sąsiedzkich - dodaje.

W panelach dyskusyjnych nie zabrakło informacji na temat kreowania wizerunku dzielnicowego, budowania relacji międzyludzkiej i przypomnienia zasad komunikacji interpersonalnej. 

(n)

Fot. Policja

Komentarze

Zzzgryźliwy
Dzielnicowi z daleka ode mnie. Przed dresiarzami to umykają jak zające, ale z doprowadzeniem do płaczu 80-cio letniej staruszki nie mają problemu. Mandacik się należy 300 zł bo stary schorowany ratlerek nie miał kagańca.
2017-03-27 07:14:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie