niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania
Data publikacji: 2017-02-16 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:56
Wywietleń: 1904 215159

Zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia porwania policjanci z Nowogardu zatrzymali osoby bezpośrednio związane z tym zdarzeniem. Tak szybkie odnalezienie mężczyzn było możliwe dzięki doskonałej znajomości przez dzielnicowych swojego terenu i lokalnej społeczności. 

Policjanci z Nowogardu zostali powiadomieni o porwaniu przez postronnego świadka zdarzenia, który widział jak młody mężczyzna siłą wciągany jest przez dwie inne osoby do bagażnika samochodu osobowego. Pojazd miał następnie odjechać w nieznanym kierunku. 

– Dzięki tak wczesnej reakcji i przekazanym informacjom, policjanci mogli szybko i skutecznie zadziałać. W wyjaśnienie sprawy obok funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego włączyli się nowogardzcy dzielnicowi. W pierwszej kolejności policjanci ustalili pojazd oraz jego właściciela. Okazało się jednak, że użytkownikiem samochodu jest zupełnie inna osoba. Dzielnicowi, którzy znają lokalną społeczność szybko ustalili kto może być użytkownikiem samochodu i gdzie jest miejsce zamieszkania tej osoby – relacjonuje podkom. Mirosława Rudzińska.

W ciągu zaledwie czterdziestu minut od zgłoszenia właśnie dzielnicowi dotarli do sprawców i pokrzywdzonego. Ci pierwsi trafili do policyjnego aresztu, a od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie o przestępstwie. Sprawa wraz z zebranym materiałem dowodowym trafiła do prokuratury, gdzie zostało wszczęte śledztwo i tam przeprowadzane są kolejne czynności. 

(p)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Babcia Jadzia
To Referat Dzielnicowych lepszy od Kryminalnego-?. Niezłe buty.Panowie z"poszukiwań" nie wstyd Wam.Dzielnicowi mają lepsze źródła i rozpoznanie jak Wy-? Coś tam w tej jednostce jest nie hallo ;-)
2017-02-16 17:14:36
region
Dlatego powinno być jak w USA, gdzie szeryf, a u nas dzielnicowy, jest członkiem lokalnej społeczności, znającym specyfikę swojego terenu i poszczególnych ludzi.
2017-02-16 12:14:01
Brawo Policja i tak trzymac !
No i prosze, kolejne "Kozaki" w Akcji ! Po wyrokach... powysylac Ich do pracy w Kopalniach wegla kamiennego i to na glebokosc - minimum 1000 m !!
2017-02-16 11:33:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”