Środa, 29 listopada 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Dzieje się w weekend 9-11 grudnia

Data publikacji: 08 grudnia 2016 r. 16:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Dzieje się w weekend 9-11 grudnia
 

Przed nami kolejny weekend grudnia. Co wydarzy się podczas najbliższych dni?

Komiksowy Zawrót Głowy

9-10 grudnia

Promedia, al. Wojska Polskiego 2

W dniach 9-10 grudnia (piątek i sobota) zapraszamy na Komiksowy Zawrót Głowy, czyli 2-dniową imprezę dla wielbicieli szeroko rozumianej sztuki komiksowej.

Będą warsztaty rysunku komiksowego z Jackiem Frąsiem, tradycyjnie już giełda komiksów (kolekcjonerów i wydawnictw) oraz wykład i promocja najnowszej książki prof. Szyłaka.

Wstęp całkowicie darmowy, można się jeszcze zapisywać na warsztaty i rezerwować miejsce na giełdę.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/53152-komiksowy_zawrot_glowy.html

Pomnik „Węgierskiego Chłopca”

9 grudnia, godzina. 12:00 - Park im. J. Kasprowicza w sąsiedztwie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. P. Skargi 14 w Szczecinie

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia pomnika "Węgierskiego Chłopca".

Pomnik "Węgierskiego Chłopca" został ufundowany przez Radę XXI dzielnicy Budapesztu Csepel w 60. Rocznicę Rewolucji Węgierskiej 1956 r. na znak solidarności i wdzięczności narodu węgierskiego za pomoc Szczecina okazaną mieszkańcom dzielnicy.

Bliźniacze pomniki "Węgierskiego Chłopca" w Budapeszcie i w Szczecinie zostały zaprojektowane i wykonane przez węgierskiego rzeźbiarza Richarda Juhę.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin

9 grudnia godzina. 18:00 - Stadion Miejski im. Floriana Krygiera

W najbliższy piątek, 9. grudnia podopieczni Kazimierza Moskala zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Będzie to ostatnia okazja do zobaczenia Portowców na stadionie im. Floriana Krygiera w tym roku.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Pogoni a Zagłębiem padł remis 1:1. Gola dla Portowców zdobył Kamil Drygas, a szczecinianie stworzyli sobie sporo okazji bramkowych, których jednak nie wykorzystali. Podopieczni trenera Piotra Stokowca są jedną z lepszych ekip w Lotto Ekstraklasie pod względem meczów poza własnym terenem. Więc śmiało można stwierdzić, że czeka nas bardzo ciekawe spotkanie.

Dla kibiców, którzy przybędą na piątkowe spotkanie jak zwykle czekają atrakcje. W przerwie meczu przy sektorze rodzinnym zawodnicy, którzy nie znaleźli się w meczowej osiemnastce będą rozdawać autografy i pozować do zdjęć.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/sport/53166-pogon_szczecin_zaglebie_lubin.html

The Analogs, Ga-Ga Zielone Żabki, Offensywa

9 grudnia, godz: 18:30 - Słowianin

Bilety w cenie: 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan nie tylko punk rocka. Rok 2015 spędzili bardzo pracowicie, świętując swoje 20 lecie występując ze zdwojoną intensywnością w klubach i na festiwalach na terenie całego kraju.

ZIELONE ŻABKI i GA-GA to dwa zespoły które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej, scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec - wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Od kilku już lat, razem z ze swoimi kolegami, kontynuuje działalność pod podwójną nazwą GA-GA-ZIELONE ŻABKI.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/53075-dom_kultury_slowianin_the_analogs_gaga_zielone_zabki_offensywa.html

5. Jarmark Bożonarodzeniowy

10-11 grudnia – Zamek Książąt Pomorskich

Na mieszkańców Szczecina i regionu oraz turystów czekać będzie moc świątecznych atrakcji – koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów, czytanie bajek oraz kino dla najmłodszych. Przechadzając się między świątecznie przystrojonymi straganami będzie można skosztować pysznych regionalnych specjałów i ogrzać się gorącą czekoladą.

Na Dużym Dziedzińcu stanie pięknie udekorowana choinka. Przy Wieży Dzwonów posłuchamy świętego Mikołaja opowiadającego o swojej krainie. Przywiezie ze sobą skrzynkę na listy, w których mieszkańcy Szczecina będą mogli napisać o swoich marzeniach. Z pewnością niejedno z tych marzeń się spełni! Wielką atrakcją Jarmarku będzie zagroda reniferów pomagających na co dzień świętemu Mikołajowi rozwozić prezenty.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/53101-zamek_ksiazat_pomorskich_5_jarmark_bozonarodzeniowy.html

Targi Świąteczne w TRAFO

10-11 grudnia - TRAFO Trafostacja Sztuki

W weekend 10-11 grudnia W industrialnej hali TRAFO Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 odbędzie się druga edycja świątecznych targów.

To idealna okazja by nabyć nietuzinkowe prezenty prosto z rąk szczecińskich twórców, a także wyjątkowe dekoracje do domu, wspaniałe grafiki, ręcznie wykonane kartki świąteczne, biżuterię, lokalnie produkowane pyszności.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/53155-targi_swiateczne_w_trafo.html

Koncert Adwentowy: Muzyka w dawnym Szczecinie

10 grudnia - Ratusz Staromiejski

Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprasza serdecznie na Koncert Adwentowy z cyklu Muzyka w dawnym Szczecinie. Koncert w wykonaniu zespołów Szczecin Vocal Project oraz Consortium Sedinum odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim.

W programie koncertu zabrzmi włoska, hiszpańska, niemiecka i polska muzyka wokalna i instrumentalna XVII i XVIII wieku, usłyszymy między innymi arcydzieła G.P. Palestriny, C. Monteverdiego, T.L. da Victorii, G.P. Telemanna oraz pieśni adwentowe z kancjonałów polskich.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/53132-koncert_adwentowy_muzyka_w_dawnym_szczecinie.html

Chemik Police – Budowlani Łódź

11 grudnia 14:45 - Azoty Arena

Mecz na szczycie ORLEN Ligi. Liderujący Chemik Police podejmie drugi w tabeli zespół Budowlnanych Łódź.

www.chemik-police.com

Koncert Adwentowy

11 grudnia 17:00 - Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie zaprasza na "Koncert Adwentowy".

W programie:

G. F. Händel – Muzyka na wodzie

G. F. Händel – Dixit Dominus

Wykonawcy:

Soliści-wokaliści, Chór i Orkiestra Akademii Sztuki w Szczecinie pod dyrekcją Paula Esswooda.

http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/53150-koncert_adwentowy.html

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA