Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Dzieci poznają zajezdnię

Data publikacji: 2017-10-14 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Dzieci poznają zajezdnię
 

Uczniowie i przedszkolaki ponownie mogą odwiedzać zajezdnię autobusową przy ul. Klonowica. Rozpoczęła się jesienna edycja akcji "Pasażer od przedszkola". W zeszłym roku ponad 700 dzieci dowiedziało się, jak należy zachowywać się w pojazdach komunikacji miejskiej i na przystanku.

 Pierwsza grupa w tym roku szkolnym zajezdnię Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Klonowica" odwiedziła w piątek 13 października. Jak zawsze w przystępny sposób przyswoiła sobie zasady zapisane w regulaminach. 

Dzieci podczas spotkań dowiadują się, co dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Przy okazji poruszane są sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiadują się także, czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkań w zajezdniach jest kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją jest przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu.

Akcja „Pasażer od przedszkola” została zapoczątkowana w ub. roku. Zgłoszenia udziału w niej można kierować do sekretariatu SPAK pod nr. tel. 91 432 84 00.

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Student
2017-10-14 15:04:45
Pokażcie dzieciakom lepiej co trzeba zrobić gdy biletomaty nie działają

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA