Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Działkowcy listy piszą

Data publikacji: 2016-04-28 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:52
Działkowcy listy piszą
 

Mieszkać na działkach - zgodnie z przepisami - nie wolno. Ale jak to bywa, prawo i rzeczywistość to często różne sprawy. Szczecińscy działkowcy od niedawna ślą listy do polityków, przedstawicieli rządu, do rzecznika praw obywatelskich - w sprawie propozycji z lutego, by usankcjonować zamieszkiwanie w altanach.

 Działkowcy są w tej trudnej kwestii podzieleni. Część uważa, że skoro ktoś nie ma innego wyjścia, niech mieszka na działkach, inni, że są to miejsca do jedynie rekreacji i wypoczynku. Problem dotyczy przede wszystkim dużych miast, ale nie tylko ubogich. Bo zdarza się, że ludzie wynajmują swoje mieszkania, by przenosić się do Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

- Nie wolno atakować osób, które nie mają pieniędzy i robią wszystko, by mieć jakąś namiastkę normalnej egzystencji - mówił nam podczas dyżuru telefonicznego Czytelnik „Kuriera".

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W nim czytamy m.in.: „Wątpliwe jest czy gminy - przy stale występującym deficycie mieszkań komunalnych - będą w stanie udzielić pomocy mieszkaniowej wszystkim osobom, które z uwagi na ich usunięcie z ogrodu działkowego, takiej pomocy będą potrzebować."

Przeciwnicy zamieszkiwania na działkach podkreślają, że to nie tylko łamanie prawa. To również kłopot z mediami, chociażby wodą, która w wielu ROD-ach jest na zimę wyłączana. ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 28 kwietnia 2016

(kol)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Jana
2016-04-29 10:06:26
a kogo konkretnie zniszczyła i jak to sie przejawia bo ja nie zauwazyłem, byli wprawdzie tacy co mówili o ruinie ale teraz sie z tego wycofuja no chyba że w 5 miesiecy dokonali cudu i wszytsko odbudowali
Do Gargamela.
2016-04-28 14:35:04
Jak rozumiem dla ciebie złodziejami są ci, co dali 500zł. A ci ,,niezłomni,, w swoich poglądach to ci, co rządzili ostatnie 8 lat????? Wtedy nie byłeś niewolnikiem systemu i wiodło ci się świetnie. No cóż, to WIELE o tobie mówi i wszystko tłumaczy.
Smerf
2016-04-28 13:14:13
To znaczy, ze mozna tylko atakowac ludzi majacych pieniadze: kulakow, burzujow, kapitalistow ?
Jan
2016-04-28 12:52:51
PO nas zniszczyła!!!!
Gargamel
2016-04-28 10:44:28
Nie wolno atakować osób które nie mają pieniędzy... wolno! Władzunia robi to cały czas tworząc nowe podatki i zwiększając obecne! A durni obywatele zamiast dać władzuni kopa w tyłek, głosują cały czas na tych samych złodziei bo im obiecali 500+. Są partie które jawnie mówią o obniżaniu podatków, niezmienne w swoich poglądach od lat, tylko że ich się nazywa oszolomami. A może warto zagłosować na tych oszołomów? Chcieliście ePiSkopatu u władzy to macie! Ich nie obchodzi że nie masz gdzie mieszkać, ich nie obchodzi że nie masz pieniędzy! Masz być niewolnikiem systemu, a jak się nie podoba to system cię zniszczy!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA