czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Działkowcy listy piszą

Działkowcy listy piszą

Działkowcy listy piszą
Data publikacji: 2016-04-28 09:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1601 131246

Mieszkać na działkach - zgodnie z przepisami - nie wolno. Ale jak to bywa, prawo i rzeczywistość to często różne sprawy. Szczecińscy działkowcy od niedawna ślą listy do polityków, przedstawicieli rządu, do rzecznika praw obywatelskich - w sprawie propozycji z lutego, by usankcjonować zamieszkiwanie w altanach.

 Działkowcy są w tej trudnej kwestii podzieleni. Część uważa, że skoro ktoś nie ma innego wyjścia, niech mieszka na działkach, inni, że są to miejsca do jedynie rekreacji i wypoczynku. Problem dotyczy przede wszystkim dużych miast, ale nie tylko ubogich. Bo zdarza się, że ludzie wynajmują swoje mieszkania, by przenosić się do Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

- Nie wolno atakować osób, które nie mają pieniędzy i robią wszystko, by mieć jakąś namiastkę normalnej egzystencji - mówił nam podczas dyżuru telefonicznego Czytelnik „Kuriera".

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W nim czytamy m.in.: „Wątpliwe jest czy gminy - przy stale występującym deficycie mieszkań komunalnych - będą w stanie udzielić pomocy mieszkaniowej wszystkim osobom, które z uwagi na ich usunięcie z ogrodu działkowego, takiej pomocy będą potrzebować."

Przeciwnicy zamieszkiwania na działkach podkreślają, że to nie tylko łamanie prawa. To również kłopot z mediami, chociażby wodą, która w wielu ROD-ach jest na zimę wyłączana. ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze szczecińskim i e-wydaniu z 28 kwietnia 2016

(kol)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

Do Jana
a kogo konkretnie zniszczyła i jak to sie przejawia bo ja nie zauwazyłem, byli wprawdzie tacy co mówili o ruinie ale teraz sie z tego wycofuja no chyba że w 5 miesiecy dokonali cudu i wszytsko odbudowali
2016-04-29 10:06:26
Do Gargamela.
Jak rozumiem dla ciebie złodziejami są ci, co dali 500zł. A ci ,,niezłomni,, w swoich poglądach to ci, co rządzili ostatnie 8 lat????? Wtedy nie byłeś niewolnikiem systemu i wiodło ci się świetnie. No cóż, to WIELE o tobie mówi i wszystko tłumaczy.
2016-04-28 14:35:04
Smerf
To znaczy, ze mozna tylko atakowac ludzi majacych pieniadze: kulakow, burzujow, kapitalistow ?
2016-04-28 13:14:13
Jan
PO nas zniszczyła!!!!
2016-04-28 12:52:51
Gargamel
Nie wolno atakować osób które nie mają pieniędzy... wolno! Władzunia robi to cały czas tworząc nowe podatki i zwiększając obecne! A durni obywatele zamiast dać władzuni kopa w tyłek, głosują cały czas na tych samych złodziei bo im obiecali 500+. Są partie które jawnie mówią o obniżaniu podatków, niezmienne w swoich poglądach od lat, tylko że ich się nazywa oszolomami. A może warto zagłosować na tych oszołomów? Chcieliście ePiSkopatu u władzy to macie! Ich nie obchodzi że nie masz gdzie mieszkać, ich nie obchodzi że nie masz pieniędzy! Masz być niewolnikiem systemu, a jak się nie podoba to system cię zniszczy!!
2016-04-28 10:44:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie