Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Dwoje Europejczyków w furgonetce

Data publikacji: 2018-08-23 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Dwoje Europejczyków w furgonetce
Od lewej: Luna i Achilleas odwiedzili ikonę nowoczesnego Szczecina, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Dariusz Gorajski  

Między 16 a 22 sierpnia nasz kraj odwiedziło dwoje młodych Europejczyków. W ramach Road Trip Project odwiedzili Szczecin podczas ostatniego dnia pobytu w Polsce.

Luna z Madrytu (23 lata) oraz Achilleas z Aten (22 lata) są bohaterami bałtyckiej trasy Road Trip Project. Swoją przygodę zaczęli 28 lipca w fińskim Rovaniemi na kole podbiegunowym, a zakończą ją 25 sierpnia w Berlinie. Głównym tematem trasy jest historia oraz odwiedzenie projektów, które powstały dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

- Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście szczeciński pasztecik - mówił Paweł Krzych. - Pokażemy im także kina Kosmos i Pionier oraz wybierzemy się na przejażdżkę rowerem miejskim. Zrezygnowaliśmy ze zwiedzania cmentarza centralnego i zamiast tego pokażemy naszym gościom Szczecin od strony wody.

Projekt "Road Trip" to dla millenialsów szansa na odkrywanie Europy i doświadczenia na własnej skórze czym jest Unia Europejska i jakie prezentuje wartości. Projekt polega na pokonaniu 12 tys. kilometrów na czterech trasach: śródziemnomorskiej, atlantyckiej, naddunajskiej i bałtyckiej. Ta ostatnia jest zwieńczeniem rozpoczętej wiosną w Atenach przygody.

Do projektu wybrane zostały tylko 4 pary spośród 2000 kandydatów. W eliminacjach wzięło udział około 50 chętnych z Polski, a 18 letnia Paulina z województwa lubuskiego znalazła się  wśród 16 finalistów. Jest to pierwsza edycja projektu, na której zakończenie uczestnicy stworzą internetowy przewodnik "99 rzeczy do zrobienia w Europie".

Przed Szczecinem Luna i Achilleas odwiedzili także Wigierski Park Narodowy oraz Zamek Biskupów w Lidzbarku Warmińskim. Spotkali się również z Lechem Wałęsą w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku oraz z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. ©℗
 
Adrian Kaleta

Na zdjęciu od lewej: Luna i Achilleas odwiedzili ikonę nowoczesnego Szczecina, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wystarczy
2018-08-23 11:25:27
Ze s-PO-tkali sie i z TW "Bolkiem" to wiadomo juz - o czym ta ich Podroz swiadczy...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ