Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dwie osoby zatrzymane w sprawie zabicia żubra

Data publikacji: 03 lutego 2020 r. 11:37
Ostatnia aktualizacja: 04 lutego 2020 r. 07:44
Dwie osoby zatrzymane w sprawie zabicia żubra
 

Policjanci ze Słupska zatrzymali dwie osoby w sprawie zabicia żubra. Zwierzę z odciętą głową i ranami postrzałowymi znaleźli w listopadzie ubiegłego roku spacerujący po lesie koło miejscowości Dąbrówno w leśnictwie Łupawa (woj. pomorskie). W tym czasie w okolicy odbywało się polowanie.

Jak podaje RMF FM zatrzymani to mężczyźni w wieku 21 i 29 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem powiatu słupskiego, a drugi sąsiedniego powiatu lęborskiego. Jak informuje prokuratura w Lęborku mężczyźni jeszcze w poniedziałek zostaną przesłuchani.

Do makabrycznego odkrycia doszło 17 listopada w leśnictwie Łupawa, w obwodzie łowieckim dzierżawionym przez Koło Łowieckie „Gwardia”. To leśnictwo położone jest na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

– Już pierwsze oględziny wskazały, że zabicie tego żubra nie było przypadkowe. W jego ciele znaleziono dwie kule – mówił w listopadzie Marek Stasiuk, rzecznik RDLP w Szczecinku. – To, co się stało, jest karygodne. Żubr to gatunek chroniony, o który nasi leśnicy troszczą się szczególnie. W lasach na terenie RDLP w Szczecinku żyje około 200 żubrów - dodaje Stasiuk.

Za zabicie zwierzęcia grozi do 5 lat więzienia.

(ip)

Fot. Julianna Rogowska (Archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

many
2020-02-04 07:19:03
jak można zabić tak piękne zwierzę, jakim trzeba być człowiekiem lub raczej jak bardzo trzeba nim nie być żeby zrobić coś tak okrutnego...?
najpierw tego z Łobza
2020-02-03 23:22:28
do pierdla zamknąć, a następnie tych debili.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA