Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dwadzieścia lat w NATO – świętowanie na wojskowym pikniku [GALERIA]

Data publikacji: 09 marca 2019 r. 17:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Dwadzieścia lat w NATO – świętowanie na wojskowym pikniku
 

Kapryśna pogoda nie popsuła atmosfery i frekwencji sobotniego pikniku wojskowego w 12 Brygadzie Zmechanizowanej, jaki odbył się na terenie Strzelnicy Krzekowo przy ul. Szerokiej. Żołnierze zaprosili mieszkańców miasta, by wspólnie świętować 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO.

Takie pikniki odbywały się w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i były częścią oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. W Szczecinie „Błękitna” Brygada przygotowała mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Była to świetna okazja, by z bliska obejrzeć uzbrojenie i sprzęt wojskowy, m. in. transportery Rosomak w różnych wersjach, wozy bojowe BWP-1, zestawy przeciwlotnicze ZU-23-2. Dzieci, z pomocą żołnierzy, chętnie wchodziły do pojazdów bojowych, a rodzice robili im zdjęcia. Zabawie towarzyszyły występy wokalne i taneczne. Kto zgłodniał, mógł się posilić porcją smacznej wojskowej grochówki.

(gan)

Fot. Grzegorz SIWA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@jasnowidz
2019-03-10 13:06:27
i przezyja wlasnie ci ktorych nauczono wybijac. a kosci takich jak ty beda bielec na polach. peace.
jasnoWidz
2019-03-09 23:24:42
już od małego wpaja się że ludzie mogą zabijać i mają do tego odpowiednie narzędzia i instrumenty , kiedyś będzie taka wojna że może nie wszyscy ale większość ludzi na świecie się wybije i ... nastanie pokój , sam nie jestem przeciwnikiem wojska , broni i tego wszystkiego ale naszła mnie pewna chwila refleksji oglądając takie te zdjęcia , obym się mylił ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA