wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dwa miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy

Dwa miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy

Dwa miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy
Data publikacji: 2017-05-03 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Wywietleń: 2658 249975

Szczeciński sąd zdecydował o dwóch miesiącach aresztu dla nietrzeźwego kierującego, który został zatrzymany w centrum miasta przez policjantów z drogówki. 51-letni kierowca mazdy miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 maja na ul. Boh. Getta Warszawskiego. Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mazda. W trakcie wykonywania czynności wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Alkomat wykazał  prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

51-letni kierowca został zatrzymany. Okazało się także, że mężczyzna był już karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie przez policjantów z Komisariatu Szczecin Śródmieście prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec tego kierowcy aresztu.

Sąd po zapoznaniu się ze sprawą i mając na uwadze uzasadnioną obawę, iż podejrzany, któremu zarzucono popełnienie umyślnego występku, ponownie będzie kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mimo orzeczonego zakazu – aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

Jak informuje asp.szt. Anna Gembala przepisy karne jasno precyzują, że w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio. Niezależnie od orzeczonej kary orzeka także świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(n)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie