piątek, 27 listopada 2020r.

Dwa miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji: 2017-05-03 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Dwa miesiące aresztu dla nietrzeźwego kierowcy
 

Szczeciński sąd zdecydował o dwóch miesiącach aresztu dla nietrzeźwego kierującego, który został zatrzymany w centrum miasta przez policjantów z drogówki. 51-letni kierowca mazdy miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 maja na ul. Boh. Getta Warszawskiego. Policjanci ze szczecińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mazda. W trakcie wykonywania czynności wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Alkomat wykazał  prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

51-letni kierowca został zatrzymany. Okazało się także, że mężczyzna był już karany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie przez policjantów z Komisariatu Szczecin Śródmieście prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu o zastosowanie wobec tego kierowcy aresztu.

Sąd po zapoznaniu się ze sprawą i mając na uwadze uzasadnioną obawę, iż podejrzany, któremu zarzucono popełnienie umyślnego występku, ponownie będzie kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości mimo orzeczonego zakazu – aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

Jak informuje asp.szt. Anna Gembala przepisy karne jasno precyzują, że w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio. Niezależnie od orzeczonej kary orzeka także świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(n)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ