Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Drogo jak... w Kołobrzegu

Data publikacji: 24 stycznia 2016 r. 11:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Drogo jak... w Kołobrzegu
 
Kołobrzeg jest jednym z najdroższych miast w Polsce. Chodzi o koszty, jakie muszą ponieść turyści odpoczywający w tym największym w naszym kraju kurorcie.

Do takich wniosków doszli eksperci z serwisu Trivago. Pod uwagę brana była cena wynajęcia pokoju standardowego dla dwóch osób na jedną dobę. W Kołobrzegu za taką usługę trzeba zapłacić aż 384 zł. Sierpień jest przy tym najdroższym miesiącem w roku. Najtaniej nocuje się w listopadzie. Pod względem niezbyt zachęcającej do odwiedzenia kurortu statystyki, Kołobrzeg został pobity tylko przez Sopot. Tam doba w standardowych pokoju dla 2 osób kosztuje aż 401 zł.

Drogo jest także w Międzyzdrojach, gdzie za porównywalną usługę trzeba zapłacić aż 342 zł. Analiza dotyczy oczywiście średnich cen ze wszystkich dostępnych baz noclegowych. Gestorzy branży turystycznej twierdzą, że Kołobrzeg wypadł dość drogo z uwagi na dużą dostępność standardowych pokoi, ale w luksusowych hotelach. W mieście są bowiem obiekty nawet pięciogwiazdkowe. Ciekawostką jest to, że najtaniej w Polsce dwuosobowe pokoje można wynająć w Ełku. Tam doba hotelowa dla dwóch osób kosztuje 164 zł. ©℗

(pw)

Na zdjęciu: Spacerowicze na kołobrzeskim molo

Fot.: Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Drogo
2016-01-24 15:57:45
Nie tylko turystom jest drogo. Mieszkańcom także, a nawet bardziej, bo przez cały rok. Na wszystkich stacjach paliw cena benzyny TAKA SAMA I JEDNAKOWO WYSOKA. Jakby się zmówili. Poza tym miasto piękne, lekarze "domowi" fatalni jak wszędzie. Wiatry wywiewają złe powietrze,złe humory przez cały rok. Mamy trzy porty: handlowy, rybacki, żeglarski Mimo wszystko warto przyjechać. Zrobiłam to po wizycie w 1973 roku i.....zostałam. :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA