czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Drogo jak... w Kołobrzegu

Drogo jak... w Kołobrzegu

Drogo jak... w Kołobrzegu
Data publikacji: 2016-01-24 11:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2714 109440
Kołobrzeg jest jednym z najdroższych miast w Polsce. Chodzi o koszty, jakie muszą ponieść turyści odpoczywający w tym największym w naszym kraju kurorcie.

Do takich wniosków doszli eksperci z serwisu Trivago. Pod uwagę brana była cena wynajęcia pokoju standardowego dla dwóch osób na jedną dobę. W Kołobrzegu za taką usługę trzeba zapłacić aż 384 zł. Sierpień jest przy tym najdroższym miesiącem w roku. Najtaniej nocuje się w listopadzie. Pod względem niezbyt zachęcającej do odwiedzenia kurortu statystyki, Kołobrzeg został pobity tylko przez Sopot. Tam doba w standardowych pokoju dla 2 osób kosztuje aż 401 zł.

Drogo jest także w Międzyzdrojach, gdzie za porównywalną usługę trzeba zapłacić aż 342 zł. Analiza dotyczy oczywiście średnich cen ze wszystkich dostępnych baz noclegowych. Gestorzy branży turystycznej twierdzą, że Kołobrzeg wypadł dość drogo z uwagi na dużą dostępność standardowych pokoi, ale w luksusowych hotelach. W mieście są bowiem obiekty nawet pięciogwiazdkowe. Ciekawostką jest to, że najtaniej w Polsce dwuosobowe pokoje można wynająć w Ełku. Tam doba hotelowa dla dwóch osób kosztuje 164 zł. ©℗

(pw)

Na zdjęciu: Spacerowicze na kołobrzeskim molo

Fot.: Artur BAKAJ

Komentarze

Drogo
Nie tylko turystom jest drogo. Mieszkańcom także, a nawet bardziej, bo przez cały rok. Na wszystkich stacjach paliw cena benzyny TAKA SAMA I JEDNAKOWO WYSOKA. Jakby się zmówili. Poza tym miasto piękne, lekarze "domowi" fatalni jak wszędzie. Wiatry wywiewają złe powietrze,złe humory przez cały rok. Mamy trzy porty: handlowy, rybacki, żeglarski Mimo wszystko warto przyjechać. Zrobiłam to po wizycie w 1973 roku i.....zostałam. :-)
2016-01-24 15:57:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie