Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Droga wojewódzka 111 do przebudowy. Przetarg ogłoszony

Data publikacji: 12 lutego 2020 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2020 r. 23:11
Droga wojewódzka 111 do przebudowy. Przetarg ogłoszony
 

Jest przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 111 Recław-Stepniczka. Ogłosił go Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Przebudowany ma być 23-kilometrowy odcinek.

- To kolejny etap prac na drodze wojewódzkiej 111, której znaczenie rośnie w sezonie turystycznym - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - Biegnie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, więc jest kluczowa dla osób chcących dojechać do ulokowanych tam miejscowości turystycznych. Latem staje się także świetną drogą alternatywą dla zmierzających nad morze. To następna inwestycja, która pomoże rozładować wakacyjne korki.

Co obejmuje przebudowa drogi wojewódzkiej nr 111

Ogłoszony przetarg obejmuje odcinek od skrzyżowania DW nr 111 ze zjazdem na S3 w Recławiu do skrzyżowania ulic Wolińskiej, Sikorskiego (w ciągu DW nr 111) i Barnima II w Stepniczce. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 86 mln zł netto. Inwestycja ma zostać zakończona w maju 2022 r.

Inwestycja obejmie poszerzenie i wzmocnienie istniejącej jezdni, przebudowę zjazdów i skrzyżowań, profilowanie istniejących rowów drogowych i budowę nowych, montaż drogowych barier ochronnych i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W wioskach, które położone są na odcinku przewidzianym do przebudowy, powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, elementy spowalniające ruch pojazdów oraz azyle dla pieszych. Nastąpi też budowa i przebudowa zatok autobusowych.

Jaki będzie nowy przebieg DW 111

W miejscowościach powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe. Projekt przewiduje również przebudowę dwóch mostów na Kanale Miłowskim, budowę zbiorników retencyjnych, przebudowę istniejących i budowę nowych przepustów oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia.

Ten odcinek drogi był do 2014 r. powiatowy. Województwo przejęło od powiatów goleniowskiego i kamieńskiego odcinek Recław – Stepnica, a w zamian oddało zarząd nad odcinkiem Święta – Modrzewie w ówczesnym przebiegu drogi wojewódzkiej nr 111. Jednym z argumentów, aby zmienić sieć dróg w tym rejonie, była poprawa dojazdu do portu w Stepnicy.

Nowy przebieg DW 111 łączy dziś położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Znaczenie drogi wzrasta zwłaszcza latem, gdy rośnie ruch turystyczny.

(ip)

Fot. ZDW w Koszalinie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2020-02-12 22:57:05
Bedzie sie dzialo w wakacje. S3 tez w budowie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA