Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Droga, która zabija

Data publikacji: 2018-07-10 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Droga, która zabija
 

W płonącym samochodzie zginęła jedna osoba, cztery inne ofiary tego wypadku przewieziono do szpitala. Do kolejnego tragicznego karambolu doszło wczoraj rano na drodze krajowej nr 10 w okolicy Krąpieli pod Stargardem. To zarazem jeden z wielu przykładów potwierdzających tezę, którą w ub. tygodniu postawili samorządowcy z gmin, przez które przebiega krajowa „dziesiątka”, że jedynym rozwiązaniem problemu „drogi śmierci” jest przyspieszenie budowy S10.

W poniedziałek rano na drodze krajowej nr 10 w okolicy Krąpieli zderzyły się trzy pojazdy: ciężarówka, bus oraz samochód osobowy. To ostatnie auto stanęło w płomieniach. Zginęła młoda kobieta. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Usuwanie skutków karambolu, w tym wraków, oraz czynności prowadzone przez policję i prokuratora wiązały się z koniecznością zorganizowania objazdów. Samochody ciężarowe kierowane były trasą Suchań – Piasecznik – Pyrzyce (droga wojewódzka nr 160), a samochody osobowe przez Krąpiel – Pęzino – Ulikowo.

Zaledwie kilka dni przed tragicznym wypadkiem w Krąpieli około 40 samorządowców oraz parlamentarzystów z gmin położonych na trasie przebiegu DK nr 10 od Płońska do Szczecina przyjechało do Wałcza na spotkanie w sprawie budowy drogi ekspresowej S10.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 10 lipca 2018 r.

R.K. CIEPLIŃSKI

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do mario
2018-07-10 17:33:38
@-mario,bredzisz człowieku i masz tyle wspólnego z jazdą po tej drodze co kamień węgielny z węglem kamiennym.Jeździsz nią raz od święta na rodzinne imprezy i przez pryzmat takich"wycieczek" oceniasz stan bezpieczeństwa.
hgfh
2018-07-10 16:33:26
Co wy opowiadacie... na tej trasie wielokrotnie wyprzedzały mnie tury i bus, mimo, że wolno nie jechałem. Zatrzymanie się na tej trasie przed przejazdem kolejowym (bo przecież sygnalizacja może być uszkodzona), aby sprawdzić czy można jechać kończy się tym, że Ci wjeżdżają w tył. Kiedyś stało tam sporo patroli policji. Ostatnimi czasy jest ich mniej.
guru
2018-07-10 14:57:14
@mario: nie wiem czym Ty jeździsz, ale na pewno nie można tej drogi nazwać bezpieczną. Szczególnie zbliżając się do Bydgoszczy jest niemal 100% pewność, że trafi się krawaciarz któremu się spieszy i wyprzedza wszystkich nie ważne czy ma miejsce. Raz niemal wylądowałem w rowie przez spieszącego się, gdy wyjeżdżając na wzniesienie zobaczyłem na swoim pasie z naprzeciwka auto a jego pas ruchu był cały zawalony autami. Nie ma tam pobocza na które można uciec i to na większości trasy, więc nie pitol głupot, że ta droga "Technicznie jest bez zastrzeżeń". To by była dobra droga gminna, a nie krajówka gdzie ludzie jadą wiele kilometrów i wiele godzin, gdzie bywają sfrustrowani, że muszą się ciągnąć za autobusem albo innym powolnym 70 km/h a do przejechania ciągle setki kilometrów przed nimi. PS. 11 lat temu koło Zielonczyna na tej drodze zginął mój szef. Zabił go inny kierowca.
k....k12
2018-07-10 13:54:23
Piękna droga, widać, że nie ma dziur w nawierzchni, słońce, las po bokach, jeszcze wykosić trawę na poboczach i jazda. Tu musiało się zdarzyć coś wyjątkowego, trzeba przesłuchać pasażerów, zbadać wrak, a nie pisać banialuki. Szkolenie, tiry nie mają nic do rzeczy. KULTURA JAZDY się liczy, a ona jest częścią ogólnej kultury tzw narodu. Bezwzględny cham jak siada za kierownicą nie zmieni się przecież w kulturalnego pełnego empatii uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego prawideł jazdy choćby je miał w małym palcu. Tacy wiedzą, jak się rozpychać na drodze, niektórzy dodatkowo debilowaci walną kielonka, parę piw i co, oni przepisów nie znają, czy droga za wąska,
wi fi
2018-07-10 12:54:12
10 tka , to kiedyś była bardzo miła droga . Niestety od kilku lat jest główną drogą TIRÓW ( które pasują do jej szerokości jak słoń do tasiemki), którym nie chce się płacić za autostrady. I to wszystko
wacek
2018-07-10 11:44:34
nawet na autostradach i drogach ekspresowych prostej i szerokiej dochodzi do wypadków i giną ludzie. to co jest przyczyną tych wypadków? wąska droga? a może za szeroka droga?
mario
2018-07-10 11:41:35
Zawodowy kierowniku - lepiej nie wsiadaj za kierownicę, bo tacy jak Ty mogą zabijać. Kilkaset razy jechałem DK10 i jedyną jej wadą jest to, że nie da się szybko jechać. Technicznie jest zaś bez zastrzeżeń. Oczywiście S10 byłaby wskazana, bo skróciła by podróż do Warszawy, ale jeśli drogowcy przeczytają pierdoły zawodowego kierownika, to raczej jej nie zbudują.
kiero.
2018-07-10 11:41:02
przecież wczoraj w artykule było napisane że kierująca nagle zjechała na lewy pas, to kto ją zabił droga. droga jej kazała zjechać albo ją pchnęła na lewy pas pod inne pojazdy? oczywiście jest to tragedia dla bliskich. my nie wiemy jaka była przyczyna zjechania ze swojego pasa. ale ludzie sami się zabijają. w necie można zobaczyć ile jest filmików z brawurową jazdą i niektórym się udaje uniknąć śmierci, ale do czasu. jak zabije przez swoją głupotę tylko siebie to mała strata, ale jak zginie ktoś przypadkowy no to już gorzej.
DD
2018-07-10 11:24:44
Ignorancja, egoizm, brak szacunku, olewactwo wszystkich i wszystkiego, to przyczyna tragicznych wypadków. Nawet autostrada czy ekspresówka nie pomoże. Codziennie są informacje o blokadach w wyniku wypadku na A4, A2, S3. Popatrzcie na sposób parkowania, zachowania wobec drugiego człowieka, ignorowanie prawa i wręcz przyzwolenia na to wszystko... Ostatnio gdy zwróciłem uwagę taksówkarzowi w Szczecinie, że zajmuje 3 miejsca parkingowe, odpowiedział mi, żebym spierd... i ma w d.. Policję...
zawodowy kierownik
2018-07-10 10:39:22
Jak trudne warunki panują na tej DK 10 wiedzą tylko Ci którzy nią codziennie podróżują lub przynajmniej raz w życiu pokonali niewielki jej odcinek np.Szczecin-Piła.O jeździe dalej na Bydgoszcz już nawet nie wspominam.Jest to prawdziwa "droga śmierci" i wyruszając w nią istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo,że będziemy świadkami tragedii na drodze bądź sami w niej uczestniczyć.Na tej drodze nie ma po prostu warunków do normalnego z niej korzystania-a już nie ma na pewno do bezpiecznego jej pokonywania.Jej ukształtowanie,lokalizacja,przebieg,warunki techniczne i natężenie ruchu ciężkiego taboru powodują,że wyruszając na nią musimy być przygotowani,że z niej nie wrócimy.To n ie są fanaberie to są fakty.
HogoFogo
2018-07-10 10:31:47
...a dziennikarstwo jest zabijane przez takie pretensjonalne tytuły artykułów.
Krzysiek
2018-07-10 10:04:55
Prędkość i głupota zabija a nie droga. Jedziesz normalnie zgodnie z przepisami to nic sobie nie zrobisz , chyba że trafisz na wariata i nie dasz rady zjechać......
czyt
2018-07-10 09:54:36
Zabija droga , zabijają drzewa , zabijają pociagi ... moze jeszcze zabijają rowerzyści i piesi ? A moze zabija głupota , pazerność , chamstwo ?
Droga nie zabija
2018-07-10 09:11:27
Zabija bezmuzgowie Jak się popatrzy jak tam niektorzy jadą to przestaję się dziwić że tam tyle jest wypadków
Miś III
2018-07-10 08:49:55
To nie droga zabija . Zabija żenująco słabe szkolenie kierowców. Oblewanie na egzaminie za parkowanie w garażu i inne "bzdety" , a nie zwracanie uwagi na praktyczną jazdę , taktykę jazdy na trasach szybkiego ruchu , autostradach , sprawdzanie umiejętności poruszania się w terenie przygodnym -nieznanym .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA