Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Droga gotowa, most nieprzejezdny

Data publikacji: 2020-02-01 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-02 20:51
Droga gotowa, most nieprzejezdny
 

Jedni na skończonym, lecz ciągle zamkniętym odcinku remontowanej drogi wojewódzkiej nr 109 (przebiega przez powiat gryficki), ryzykując życie, robią sobie wyścigi, drudzy – a jest ich większość – od miesięcy ryzykując utratę plomb i uszkodzenie zawieszenia, jeżdżą objazdami po zdewastowanej drodze powiatowej przez Prusinowo. O co chodzi?

Prawie skończony odcinek remontowanej drogi wojewódzkiej nr 109 między Górzycą a Dziadowem jest zamknięty dla ruchu, mimo że prace drogowe zakończyły się tam już w listopadzie. Cierpliwość mieszkańców okolicznych miejscowości i użytkowników drogi powoli się kończy, bo muszą jeździć objazdami po kiepskiej drodze i nadkładając kilometrów. Okazuje się, że powodami braku zgody na użytkowanie drogi są „względy bezpieczeństwa". Remontowany most na wspomnianym fragmencie DW nr 109, a to ostatni element modernizacji tej trasy, nie ma barier ochronnych. Po głośnym wypadku, do którego doszło w ubiegłym roku, kiedy to zginęło na niezabezpieczonym moście czworo młodych ludzi, wykonawca i inwestor zgodnie podjęli decyzję o nieudostępnianiu drogi.

– Droga wojewódzka nr 109 na odcinku Górzyca – Dziadowo jest prawie skończona. Drogowcy nie pracują już jednak od początku listopada. Postawili znaki i… tak stoją. Na odcinku tym nic się nie dzieje. Rozmowy z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich nie dają rezultatów. Ręce opadają, a my musimy jeździć objazdami drogą powiatową przez Prusinowo. Tymczasem ta droga jest jak ser szwajcarski. Prosimy o interwencję w ZZDW, a jak nie, to u marszałka województwa – zaalarmowali „Kurier" mieszkańcy Górzycy. – Na tym zamkniętym odcinku niektórzy kierowcy zaczęli jeździć, to zaczęły się sypać mandaty po 500 zł i 7 pkt karnych. W ciągu doby przejeżdżają tędy setki pojazdów.

– Pośrodku tego odcinka jest most nad strumykiem. Obiekt ten jest ciągle w trakcie remontu – powiedział nam Michał Żuber, dyrektor ZZDW w Koszalinie. – Z powodu wykorzystywanej w trakcie remontu technologii wykonawca nie może obecnie prowadzić prac, zwłaszcza z wykorzystaniem żywic. Temperatura powietrza jest po prostu za niska. Zgodnie z kalendarzem inwestycji budowa zakończona zostanie w maju. Wtedy też udostępniony zostanie cały odcinek drogi między Górzycą a Dziadowem. O tym, by cały ten odcinek pozostał zamknięty, zadecydowały względy bezpieczeństwa. Most nie jest zabezpieczony. Ciągle mamy w pamięci tragiczny wypadek, kiedy to na pozbawionym barier moście zginęło czworo młodych ludzi.

M. Żuber poinformował jednocześnie, że mimo znaków zakazujących wjazdu na zamknięty odcinek DW nr 109 „młodzi ludzie z okolicy urządzają tam wyścigi".

– Wielokrotnie wyjaśnialiśmy mieszkańcom, na czym polega problem. Odnoszę jednak wrażenie, że wielu z nich ciągle tego nie rozumie, a niektórzy nawet robią tam sobie wyścigi – powiedział dyrektor ZZDW. ©℗

(r.c.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bazyli
2020-02-02 20:34:45
Panie Żuber DLACZEGO Pan kłamie , ja mieszkam parę metrów od tego mostku , tam nie było żadnego wypadku śmiertelnego ,można sprawdzić w kpp Gryfice , żadnych wyścigów tam nie ma , ten Pan się myli ten remont będzie trwał do pażdziernika 2020 r
SromotnikBezwstydny
2020-02-02 14:21:48
"...Michał Żuber, dyrektor ZZDW w Koszalinie..." A OBWODNICĘ Gryfic już koszalińscy "fachoffcy" skończyli projektować??? Od 2016r. był na to czas wystarczający... Kiedy ją zbudujecie , panie ŻUBER??? Mostku też nie umiecie zrobić??? Ech, PiSdzielcy!!!!
abc
2020-02-01 21:12:22
Bo nie można ruchu na moście zawęzić do jednego pasa (na środku), wprowadzić ruchu wahadłowego i ustawić przenośnych barier betonowych, bądź plastikowych - tych zalewanych wodą. Lepiej blokować ruch przez pół roku i sypać mandaty. "Niedasizm" urzędasów jest wręcz porażający.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ