Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Droga do granicy w Świnoujściu otwarta, ale ronda nie będzie

Data publikacji: 07 stycznia 2023 r. 12:40
Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia 2023 r. 19:14
Droga do granicy w Świnoujściu otwarta, ale ronda nie będzie
 

Zakończyła się jedna z najwiekszych inwestycji drogowych w Świnoujściu. Mowa o ulicy Grunwaldzkiej, którą można jechać w kierunku Niemiec. Podczas remontu na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada zorganizowano tymczasowe rondo. Takie rozwiązanie spodobało się kierowcom. Ich zdaniem usprawniło to przejazd przez skrzyżowanie. Niestety, po remoncie wrócono do klasycznego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Spytaliśmy się przedstawicieli władz miasta, czy jest szansa, aby rondo jednak powstało. 

Urzędnicy nie mają dobrych wieści dla kierowców. Na razie nie ma szans na wybudowanie ronda. Dlaczego? 

- Rondo funkcjonowało jako element tymczasowej organizacji ruchu podczas przebudowy ul. Grunwaldzkiej. Po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu rondo zostało usunięte oraz została przywrócona wcześniejsza sygnalizacja świetlna. Wprowadzenie zmiany wiązałoby się z opracowaniem nowego projektu budowlanego skrzyżowania i wykonaniem koniecznych robót w obrębie skrzyżowania. W budżecie miasta na rok 2023 nie zostały przewidziane środki na realizację takiego zadania - tłumaczy rzecznik prezydenta Świnoujścia Jarosław Jaz. 

Po otwarciu tunelu (latem tego roku) można spodziewać się zwiększonego ruchu na ulicach kurortu. W takich przypadkach ronda zdają egzamin, co widać chociażby w Szczecinie. Niestety, w wielu miejscach Świnoujścia przebudowa skrzyżowań byłaby niezwykle trudna m.in. z powodów technicznych. W przypadku skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. 11 Listopada jest to jednak możliwe. 

(rj)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ghy
2023-01-08 19:08:32
Wieeeelka rzecz. Narysować kółko,zrobić lekkie wzniesienie i obciąć narożniki. Potrafią robić to przy małych miasteczkach a tu jak zwykle zacofanie i układy z monterami sygnalizacji.
Horacy
2023-01-08 09:30:22
Są też ronda które sprawiają kierowcom problemy, jakieś pasy, kombinacje i stłuczki, najlepsze są proste bez kolizyjne a nie jakieś kaskadowe
Czarny Golf
2023-01-08 09:18:51
Aj, szkoda a tak się tam pięknie łapało Niemców na stłuczkę, te barany za cholerę nie rozumieli co to jest tymczasowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym (nie rondo!).
Os
2023-01-07 18:14:24
Od lat ronda sa najskuteczniejsze. Niestety wzorem Poznania również w Szczecinie kusi urzędników wprowadzanie sygnalizacji świetlnej co 50m Szkoda ze w zachodniopomorskim nie mamy rasowych inżynierów ruchu... chyba chodzi o kasę ni ta której nie ma ale ta ktora można przytulic podczas nowych projektów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA