Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Dorośli i dzieci pobiegli po zdrowie – trzecia edycja Sanprobi UroRun

Data publikacji: 2018-09-22 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Dorośli i dzieci pobiegli po zdrowie – trzecia edycja Sanprobi UroRun
 

W sobotę, po raz trzeci, odbył się Sanprobi UroRun. To bieg nie tylko po medal, ale przede wszystkim po zdrowie. W zawodach udział wzięli również lekarze urolodzy z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej szpitala na Pomorzanach.

Bieg uliczny rozpoczął obchody Europejskiego Tygodnia Urologii. Uczestnicy rozpoczęli zawody przy Pomniku Czynu Polaków. Wzięli udział w biegu na 5 i 10 kilometrów oraz przemaszerowali również 5 kilometrów z kijkami (nordic walking). Z kolei najmłodsi chętnie brali udział w biegach na 200, 400 i 800 metrów.

- Będę brał udział w biegu na pięć kilometrów – mówił tuż przed startem Piotr. – To nie są moje pierwsze zawody. Przeważnie biegnę właśnie na takim dystansie. Dwa razy przebiegłem dziesięć, ale uważam, że jeszcze muszę popracować trochę nad swoją formą i kondycją.

Tegoroczna edycja Sanprobi Uro Run miała charakter rodzinnego pikniku dla zdrowia. Oprócz biegu organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci, poczęstunek oraz ściankę do robienia pamiątkowych zdjęć.

- Moja córka nie mogła się doczekać momentu, w którym zacznie biec – mówi mama 8-letniej Julii. – Bardzo się cieszę, że jest aktywna ruchowo. Teraz w dobie Internetu dzieci niechętnie chcą ćwiczyć, a już szczególnie uciekają od biegania.

Przygotowano również specjalne stoisko lekarzy urologów, w których dyżury pełnili specjaliści. Każdy mógł zmierzyć również swoje ciśnienie oraz obejrzeć filmy o tematyce urologicznej.

Tegoroczny Sanprobi UroRun otrzymał Patronat Honorowy Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ