Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Dodatkowy piwny spacer

Data publikacji: 2019-10-09 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 18:18
Dodatkowy piwny spacer
 

Dobra informacja dla fanów piwa i Szczecina - dodatkowy spacer miejski pn. "Pivny Szczecin" odbędzie się już 19 października, podczas Oktoberfestu. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

- Bilety na pierwszy termin wycieczki „Pivny Szczecin” organizowanej w ramach Oktoberfestu wyprzedały się w mgnieniu oka. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować drugi spacer, już nie w piątek, ale w sobotę - informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia.

Wycieczki połączone są z degustacją złotego trunku w odwiedzanych browarach. Trzygodzinne spacery prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.

Uczestnicy dowiedzą się skąd wzięła się nazwa piwnica oraz słowo "piwo" oraz jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew. A także dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie oraz czy mitologiczny gryf ma swoje źródło tam, gdzie powstało piwo?

Spacer rozpocznie się o godz. 18:15. W jego trakcie nie zabraknie legend związanych z miastem, poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina.

Zarówno 18 jak i 19 października spacer wyruszy z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej. Bilety na wydarzenia można kupić w CIT-ie. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

(kn)

Fot. ŻSTW

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oktoberfest in Stettin.
2019-10-09 10:00:11
Jawohl! Notwendigerweise!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ