piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dobry start z motocyklistami w Tanowie

Dobry start z motocyklistami w Tanowie [GALERIA]

Dobry start z motocyklistami w Tanowie
Data publikacji: 2018-09-09 16:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 2252 350357

Emocjonujące przejażdżki na dwóch kółkach, wspólny mecz piłki nożnej, zabawy, konkursy z nagrodami, karaoke oraz pyszny poczęstunek - tak wyglądała sobotnia impreza, zorganizowana w tanowskim Domu Dziecka. Było głośno i radośnie - jak zawsze zresztą, gdy dzieci odwiedzają "Motocykliści o Wielkich Sercach".

Ta świetnie zorganizowana moto grupa od lat wspiera mieszkańców domu w Tanowie, zawsze też odwiedza ich we wrześniu, kiedy mijają wakacje i zaczynają się szkolne obowiązki.

- Robimy to, by się dzieci cieszyły i wiedziały, że zawsze, kiedy zaczyna się szkoła, przyjeżdżają weseli motocykliści i sprawią im przyjemność - mówi Slavi, jeden z motocyklistów. - My sami też mamy przy tym mnóstwo frajdy.

Jak zawsze były wspólne przejażdżki na motocyklach, rozmowy, zabawa. Przyjechały też osoby współpracujące z placówką i jej życzliwe. Zorganizowanie pikniku w plenerze wsparło Starostwo Powiatowe w Policach.

Tekst i fot. (gan)

Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie Dobry start z motocyklistami w Tanowie

Komentarze

@motocyklista - norma to 96dB - to i tak głośno
Oczywiście że się da mierzyć i sprawdzić poziom hałasu w warunkach miejskich z dokładnością wystarczającą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i odholowania pojazdu na lawecie na stanowisko testowe tak by wyeliminować możliwość podmiany układu wydechowego a potem dostaniesz nakaz wymiany tłumika na taki z jakim pojazd uzyskał homologacje - oryginalny tłumik fabryczny będzie tak kosztowny ze natychmiast zaswędzi cie w kieszeni. - poza tym mówimy nie o przekroczeniach rzędu 2 czy 3dB ale o regularnym przekraczaniu o 10dB++. Co do zwracania uwagi - wybacz ale to jest najbardziej żałosne wytłumaczenie problemu przekraczania prędkości i bandyckiego zachowania motocyklistów jakie notorycznie obserwuje. Przestańcie jeździć z prędkościami grubo powyżej dopuszczalnych to skończą się problemy z nagle pojawiającymi się motocyklami. I dla twojej informacji kierowca ma przede wszystkim patrzeć przed siebie a nie w lusterka wypatrując jakiegoś pocinacza z prędkością grubo powyżej 100kmph w mieście. Skoro nie jesteście tak chronieni jak kierowcy to tym bardziej nie narażajcie własnego życia. Na twoje nieszczęście mieszkałem wiele lat za granica Polski i mogę powiedzieć ze zachowania motocyklistów są patologiczne - poprawnie jeżdżący motocykliści w Polsce są w mniejszości - skorzystaj z własnej rady - świat zacznij zmieniać od siebie. Mam nadzieje ze policja w końcu zostanie zmuszona nowelizacja prawa europejskiego do rygorystycznej kontroli emisji hałasu... skończy się ten bandytyzm i apeluje do motocyklistów - zachowujcie się na drodze odpowiedzialnie i przewidywalnie - przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.
2018-09-10 11:40:48
Motocyklista
Wszystkich jedna miarą mierzyć nie należy!! W warunkach miejskich NIE DA SIĘ zmierzyć norm. Druga sprawa że te wydechy mają na celu zwrócenie uwagi kierowcom samochodów, bo jak nie patrzą w lusterka to może usłyszą. Świat zacznijmy zmieniać od siebie!!
2018-09-10 09:57:25
moto
Inicjatywa godna pochwały, choć wiadomo, że PR sam się nie zrobi ;)
2018-09-10 06:39:44
Swietnie wiem że głośno
Mieszkam przy ulicy na której kierowcy motocykli i "stuningowanych" samochodów urządzają sobie regularne wyścigi a policja nic nie robi ze zmodyfikowanymi układami wydechowymi motocykli z których większość wyraźnie przekracza dozwolone normy emisji hałasu - hałas jest jak smog - zanieczyszcza nasze środowisko... Apelowałbym do policji by jednak dokonywać pomiarów lotnych na ulicach - sonometr to koszt może kilkuset zł - 10dB to podwojenie głośności - twierdze ze na szczecińskich ulicach poruszają się pojazdy przekraczające normy emisji hałasu nie o 10 ale o 20 dB przy powszechnej akceptacji policji która pewnie czeka na specjalna akcje...
2018-09-09 20:48:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie