Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Do Szczecina przyjedzie Walter Hofer - legendarny dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich!

Data publikacji: 2022-07-20 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-22 12:30
Do Szczecina przyjedzie Walter Hofer - legendarny dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich!
Fot. FB/Walter Hofer  

Po Trafostacji Sztuki, w której tylko do niedzieli można obejrzeć wystawę o futbolu, sport będzie też głównym tematem atrakcji w szczecińskiej Willi Lentza - już 30 lipca. Zaplanowano zatem spotkanie z Walterem Hoferem, austriackim działaczem sportowy, byłym dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich, jak też panel dyskusyjny o wartościach w kulturze i sporcie oraz koncert, podczas którego zabrzmi utwór dedykowany genialnemu piłkarzowi, Leo Messiemu.

"Współczesny sport zajmuje ważną rolę w kulturze masowej. W historii ludzkości przeszedł on drogę od starożytnych rytuałów poprzez tradycyjne gry i zabawy, po zawodowe uprawianie sportu, niosąc rywalom i obserwatorom pasjonującą rozrywkę. Warto dodać, że tematyka sportu od niepamiętnych czasów była wszechobecna w sztuce, stając się polem poświęconym m.in. kultowi gwiazd – idoli. To dla zwycięzców powstawały znakomite rzeźby, obrazy i poematy. Także muzyka zagrzewała do walki uczestników wielkich sportowych rywalizacji. To dla nich np. w roku 1972 (w tym dla 21 medalistów z Polski) Maestro Krzysztof Penderecki skomponował hymn na uroczyste otwarcie XX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium" - informują organizatorzy sobotniej imprezy.

Warto dodać, że wspomniany Walter Hofer po prawie trzydziestu latach w roli dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich, kiedy przeszedł na emeryturę, zaskoczył chyba wszystkich. Nie opublikował wspomnień czy dziennika, nie dał się namówić na wywiad-rzekę. Napisał ... powieść, w dodatku romans: "An-Tin-Ji. Więcej niż sport, więcej niż miłość", z polskim wątkiem. O książce tej tak pisze wydawca: "Kibiców skoków narciarskich dodatkowo zainteresują kulisy tej dyscypliny, które autor zręcznie wplótł w główny wątek powieści. Za dyrekcji Hofera wiele się w skokach narciarskich zmieniło. Z niszowej sportowej rywalizacji górali całego świata, przyciągającej wyłącznie pasjonatów, skoki stały się pierwszorzędnym profesjonalnym widowiskiem gromadzącym przed ekranami telewizorów i komputerów miliony ludzi na całym świecie. Jak do tego doszło, a raczej, co musiało się wydarzyć, aby media przyznały skokom swoje prime times, autor ujawnia właśnie tutaj, w tej książce. W zasadzie odsłaniając rąbek, bo kto jednak powiedział, że sławny menadżer sportu nie opublikuje kiedyś prawdziwych wspomnień?".

Spotkanie z Hoferem rozpocznie się o godz. 16, dyskusja - o godz. 18, a koncert, podczas którego wystąpi Daniel Pacitti – jeden z najwybitniejszych bandoneonistów świata, o godz. 20. Wstęp na koncert jest biletowany. Reszta wydarzeń - wstęp bezpłatny. Uwaga! Koncert odbędzie się w sali teatralnej, a dyskusja oraz spotkanie - w ogrodzie Willi Lentza.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do 11
2022-07-22 12:22:56
Oczywiście masz rację. Najpierw tylko znajdź kibiców dla Twojego klubu tak co najmniej kilkadziesiąt tys, zdobądź ogólnopolską rozpoznawalność. zdobądź medale MP. Wtedy miasto Ci skocznię i tor do wyścigów chartów zbuduję. Czy się to komuś podoba czy nie piłka kopana przerasta inne sporty o kilka długości pod kątem kasy i popularności, a Pogoń nasza Duma Pomorza to jedna z nielicznych marek Szczecina rozpoznawalna w Polsce. Proszę o przykład bardziej popularnej szczecińskiej marki (paprykarz?)
klemens
2022-07-21 12:56:38
podobno chce zbudować skocznię na wysypisku ZCH Police , tzw. białej górze .
11
2022-07-21 08:12:09
super moze miasto zbuduje za kase podatnikow skocznie narciarska dla klubu - nielot szczecin? tak jak zbudowala dla prywatnej spoki akcyjnej stadion za 400 baniek? mam klup sportowy dej skocznie nam sie nalezy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA