Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Do pracy z psem lub kotem. Pazim przyjazny dla zwierząt

Data publikacji: 2019-10-21 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:56
Do pracy z psem lub kotem. Pazim przyjazny dla zwierząt
Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny PŻM, przyszedł do pracy ze swoim psem Kajtkiem. Fot. PŻM  

Kompleks biurowy Pazim otworzył swoje podwoje dla zwierząt domowych. Pracownicy oraz goście reprezentacyjnego szczecińskiego 22-piętrowego biurowca od poniedziałku (21 października) mogą przyjść na przykład z psem czy kotem.

– Pozwolenie na przyprowadzanie zwierząt domowych istnieje już w kilku warszawskich firmach, w Szczecinie biurowiec zarządzany przez spółkę Pazim z Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej należy do pionierów tego typu dobrej praktyki – twierdzi Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy Grupy PŻM.

Zgodnie z nowym regulaminem, każdy zatrudniony w kompleksie Pazim, mający ochotę przyjść do pracy ze swoim pupilem, może to zrobić bez żadnych przeszkód. Dotyczy to również gości, którzy odwiedzają obiekt. Właścicieli zwierząt domowych obowiązują te same przepisy, które funkcjonują w przestrzeni publicznej. To oznacza, że np. psy mogą być wprowadzane na smyczy, a w przypadku ras uznanych za niebezpieczne – dodatkowo również obowiązuje kaganiec. Za ewentualne szkody, których dokonają pupile, będą odpowiedzialni ich właściciele. Jeżeli w danym biurze pracuje więcej niż jedna osoba, pozostawia się właścicielowi zwierzęcia kwestię dogadania się ze współpracownikami.

Na 22. piętrze biurowca Pazim funkcjonuje jedna z najchętniej odwiedzanych przez szczecinian i turystów kawiarnia „Cafe-22”. Tam również można przyjść z psem czy kotem.

– Zależy nam na dobrym wizerunku oraz pokazaniu, że idziemy z trendami i jesteśmy nowocześni – mówi Adrian Kołczewiak, prezes spółki Pazim. – Patrzymy też na potrzeby naszych najemców i gości. To także swego rodzaju eksperyment, ponieważ na chwilę obecną nie wiemy, jak wiele osób będzie przychodzić ze swoimi pupilami. Jesteśmy jednak gotowi na te wyzwania.

Głównym najemcą, a zarazem właścicielem biurowca Pazim jest największy krajowy armator – Polska Żegluga Morska. Zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki jako pierwszy skorzystał z nowego udogodnienia.

– Cieszę się, że mam taką możliwość, aby do pracy przyjść z psem czy z kotem, podobnie jak pozostali pracownicy PŻM czy pracownicy firm wynajmujących w Pazimie swoje biura – podkreśla Paweł Brzezicki. – Oczywiście do biura przychodzi się po to, żeby pracować, ale myślę, że obecność domowych pupili poprawia relacje międzyludzkie i czyni pracę bardziej pozytywną i przyjemną.

Spółka Pazim ma nadzieję, że będzie szczecińskim wzorem zniesienia zakazu przyprowadzania zwierząt domowych do pracy i inne firmy pójdą również jej śladem.

Dodajmy, że w budynku „Kuriera Szczecińskiego” taki zakaz nie obowiązuje.

(ek)

Na zdjęciu: Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny PŻM, przyszedł do pracy ze swoim psem Kajtkiem.

Fot. PŻM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do miłośników zwierząt
2019-10-22 21:22:02
Słabi z Was miłośnicy. Zwierzę w tłumie czy obcym środowisku się stresuje. Widać przerażenie w oczach zwierząt wprowadzanych przez bezrozumne dziunie do centrów handlowych. Kwestia estetyki: powrót z pracy w śmierdzącej sierścią odzieży - czy pracodawca zwróci za pralnię? Poza tym zwierzę i jego sierść to to jest potężny alergen i potencjalne źródło chorób. Nie zdziwiłabym się stosowi zwolnień z pracy spowodowanych zmianą warunków środowiska pracy.
Brawo
2019-10-22 19:29:44
Brawo. Doskonały pomysł. Pazim będzie kolejnym miejscem przyjaznym zwierzętom. Nie rozumiem tak wielu głosów oburzenia. Przecież pracownicy nie będą codziennie przychodzić z psami, ale miło wiedzieć, że w awaryjnej sytuacji można zabrać psa lub kota ze sobą do pracy. Nie przypuszczam również, aby do kawiarni na 22 pietrze nagle wszyscy goście zabrali swoje psy. Ale miło wiedzieć, że można wpaść tam na kawę z pupilem. Zawsze bardzo podobało mi się, że w Wielkiej Brytanii w każdej kawiarni i restauracji są miski z wodą dla psów a obsługa dodatkowo przynosi smakolyki dla piesków. można też robić zakupy w sklepach w towarzystwie domowego pupila. We Włoszech można robić w sklepach zakupy wożąc psa w specjalnie przeznaczonym dla niego wózku.
pfffff
2019-10-22 19:28:52
ktoś kto nie lubi zwierząt, nie lubi ludzi... co za brednie o załatwianiu się zwierząt, chyba zwierząt nie macie. Każdy pies wytrzyma kilka godzin bez załatwiania a do tego jak najdzie go potrzeba, to potrafi to okazać a nie szczać w kąt, jak Wy po wódzie lejecie gdzie popadnie. Już widzę jak jutro wszyscy ruszą z psami do roboty, ogarnia Was jakaś paranoja :) a tak w ogóle, teraz trochę żałuję, że nie pracuję w PAZIM i doceniam ich otwarte umysły. Do zobaczenia w cafe22 :)
do super!
2019-10-22 16:32:26
Gdzie Ty z psem na przerwie niby koło Pazimu chcesz łazić? Komuś pod blok psem defekować? Wokół tylko biurowce i bloki mieszkalne, gdzie mieszkańcy walczą z takim niecywilizowanym towarzystwem, czyli im większa patologia, tym większy pies. A w pracy nie dość, że koledzy muszą Ciebie znosić to jeszcze Twego pupila. Wyjżyjcie trochę psiarze za własny nos. Tam też jest świat i to niekoniecznie Was aprobujący.
5th_element
2019-10-22 15:51:59
Jakaś neuroza z tymi sierściuchami. Nie mam ochoty wąchać stęchłej sierści psa czy kota jakiejś nawiedzonej biurwy ze wsi, co to ze świniakiem nie może się rozstać to przyprowadzi do pracy choć namiastkę. Psy biegają po odchodach zwierząt, koty grzebią we własnych. Gratuluję kłębowiska roztoczy i zarodników robali. Lewacki absurd.
super!
2019-10-22 15:22:36
...tak, bo nagle wszyscy przyjdą z psem czy kotem do pracy. Uważam, że fajnie mieć taka możliwość. W pracy każdy ma przerwę, to nie obóz pracy, z której można skorzystać wychodząc z psem na spacer. Przecież nie robią tego co godzinę! Opanujcie się i te fale hejtu! Są sytuacje awaryjne, w których myślę, że można skorzystać z takiej możliwości o ile współpracownicy będą przychylni...
Hmm
2019-10-22 12:10:53
Juz tylu w Stsetsinie ma kota... ze chyba wystarczy ?/!!
jak to gdzie
2019-10-22 09:18:09
Gdzie bądą się załatwiać? Tyle jest tam podziemnych garaży, że miejsca starczy dla wszystkich
matka dzieciom
2019-10-22 09:14:25
Mam pytanie, czy z dzieckiem też mogę przyjść do pracy? Czy pan Brzezicki dzieciom też będzie przyjazny?
Tomcia
2019-10-22 07:52:03
To w Cafe22 już mnie i moich znajomych nie zobaczą. Mam psa ale nie wyobrażam sobie pić kawę czy coś jeść a obok siedzi obcy śmierdzący pies. Niestety psy wydalają specyficzny zapach, mój pies też jak zmoknie czy mu sierść zwilgotnieje od powietrza niestety też śmierdzi. Poza tym psy i koty się czasami trzepią, polecam zatem kawę z odrobiną psiej lub kociej sierści. No po prostu super.
Ala
2019-10-22 07:31:38
To jest chory pomysł. Wyobraźcie sobie teraz, że 90 procent osób tam pracujących przyprowadza do pracy swoje koty i psy. Przecież te zwierzątka gdzieś muszą się załatwić, mieć miski z wodą itp. Wyobrażam sobie ten smród z kuwet dla kotów. Jeżeli w pokoju siedzi np. 5 osób i każda przyprowadzi swojego pupila...koszmar jakiś. Przecież obce psy z obcymi kotami nie koniecznie muszą się od razu polubić. A kto w tej firmie będzie pracował, jak wszyscy zajęci będą swoimi pupilkami. Mam pieska ale w życiu nie zabrałabym go do pracy. Szkoda zwierzaka i jego stres. Ktoś chyba się z kimś na rozum pozamieniał. O tak idiotycznym pomyśle już dawno nie słyszałam. A temu panu z fotki w ociepleniu jego wizerunku to i piesek i kotek nie pomoże. Mam swoje zdanie na temat tego pana i go nie zmienię. Najpierw niech ten pan przywróci godną pracę w tej firmie za godne wynagrodzenie załogom pływającym, jak i pracownikom lądowym a potem niech się zajmuje zwierzątkami. Widocznie zwierzątka lepiej traktuje od pracowników.
wercia
2019-10-22 06:27:39
będzie smród i hałas jak w schronisku
I po zimowy fetor...
2019-10-21 23:20:51
A gdzie i jak czesto te "pupile" beda mogly sie po-zalatwiac... i czy to bedzie rowniez wliczane do czasu pracy ?? Nie mowiac juz o dodatkowym zarobku dla sprzateczek...!
odlotowy Pazim
2019-10-21 19:32:59
To ja przyjdę z karaluszkami.
Jarząbek
2019-10-21 19:26:51
To mówiłem ja... trener ekstraklasy... matros to włodzimierz😁😂
matros
2019-10-21 19:17:05
Pazim tak, ale ten pan na fotce?...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA