Środa 17 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Do Chojny wraca nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Data publikacji: 2022-07-01 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-01 18:42
Do Chojny wraca nocna i świąteczna opieka zdrowotna
Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mieści się przy ul. Dworcowej 1. Są tu poradnie specjalistyczne mające umowy z ZOW NFZ: chirurgii ogólnej, otolaryngologiczna oraz okulistyczna. Fot. ZOW NFZ  

Po kilku miesiącach przerwy (trwającej od lutego) w Chojnie od 1 lipca znowu będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Punkt mieści się w budynku, w którym są przychodnie specjalistyczne, przy ul. Dworcowej 1.

Wizytacja przeprowadzona przez pracowników Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ potwierdziła, że przychodnia jest przygotowana do realizacji świadczeń. Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zaczyna swoją działalność 1 lipca o północy (z czwartku na piątek).

- Mimo trudności w pozyskaniu kadry medycznej i zorganizowaniu punktu, dzięki staraniom wielu osób Chojna ponownie znalazła się  na mapie zabezpieczającej nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w województwie. Lokalnej społeczności bardzo na tym zależało, bo to daje poczucie większego bezpieczeństwa, jest ważne dla pacjentów – ocenił Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału NFZ.

W powiecie gryfińskim ponownie będą więc dwa punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej: w Gryfinie oraz w Chojnie, oba prowadzone przez gryfiński szpital powiatowy. Do stycznia 2022 roku prowadzenie punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie zapewniał szpital w Dębnie, mieszczący się w sąsiednim powiecie myśliborskim. Pod koniec stycznia br., na wniosek szpitala, umowa została rozwiązana.

(a)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA