czwartek, 24 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni

Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni

Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni
Data publikacji: 2018-05-22 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:40
Wywietleń: 2185 328895

Cztery sceny, ok. 40 jednostek i ciężar imprezy przeniesiony na Łasztownię. Od piątku 8 czerwca do niedzieli 10 czerwca miasto stanie się ogromnym portem, w którym zacumują jednostki z Polski, Niemiec, Rosji, Finlandii i Szwecji. Żaglowce, jachty, a także okręty Marynarki Wojennej i będzie można oczywiście zwiedzać. Atrakcji nie zabraknie, ale jak zawsze w takich wypadkach oznacza to także utrudnienia w ruchu.

- To także 3 dni koncertów. Piątek planujemy pod kątem młodszego widza, sobota jest dniem bardziej familijnym - informuje Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. - Kontynuujemy te elementy, które sprawdziły się podczas Finału The Tall Ship Races.

Będzie więc m.in. pływająca scena szantowa, występy orkiestr dętych, rejsy po Odrze, zwiedzanie jednostek i zlot food trucków. Na dużej scenie, która jako jedyna pozostanie na lewym brzegu Odry, w niedzielę odbędzie się też nabożeństwo ekumeniczne.

W piątek usłyszymy m.in. Natalię Szroeder i Lady Pank, w sobotę wystąpią Francesco Napoli i Fun Factory. W niedzielę o godz. 17 na scenie głównej odbędzie się koncert Filharmonii "I żyli długo i w Szczecinie".

W tym roku nie będzie strefy dziecięcej na pl. Adama Mickiewicza, gdzie zorganizowane będą biegi na orientację. Strefa z atrakcjami dla najmłodszych znajdzie się na Łasztowni. Tam także stanie jedno z dwóch wesołych miasteczek. W ramach tegorocznych Dni Morza odbędą się także festiwale: 2. Family Travel Festival Szczecin 2018, Samba Port Festival vo. 2 i Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina. Będą przygotowane strefy tematyczne, a także stoiska z regionalnymi przysmakami. Wiele osób z niecierpliwością oczekuje też pokazu sztucznych ogni, który ma być zwieńczeniem sobotniego wieczoru. Rozpocznie się o godz. 23.05.

Wyspa Grodzka znów będzie strefą sportu z atrakcjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. Na Wałach Chrobrego powstanie również Jarmark pod Żaglami – będą stoiska z rękodziełami, kuchnią i produktami regionalnymi, a także stoiskami gastronomiczne i handlowe. Turyści znajdą tam pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby rzadko spotykane w centrach handlowych.

Dotarcie na Łasztownię ułatwić ma most pontonowy, który już tradycyjnie powstanie dzięki saperom z 5. Pułku Inżynieryjnego. Nie obędzie się jednak bez utrudnień: pierwsze zamknięcia ruchu, m.n. Nabrzeża Wieleckiego, ul. Jana z Kolna czy Wałów Chrobrego odbędą się już w czwartek, 7 czerwca, minutę po północy. Ulice na Łasztowni zamykane będą w piątek o godz. 17. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ma być przeprogramowana, by zminimalizować skutki zamknięcia ulic wokół Wałów Chrobrego. Wiadomo jednak, ze korków nie da się uniknąć. Mieszkańcy uli wyłączonych z ruchu mają mieć zapewniony dojazd do domu na podstawie przepustek, które wydawać będzie spółka "Żegluga Szczecińska".

Powroty do domów umożliwią dodatkowe autobusy i tramwaje. ©℗

ToT

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Podczas Dni Morza będziemy kontynuować te elementy, które sprawdziły się podczas Finału The Tall Ships Races - zapowiada Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni Dni Morza za pasem. Konferencja na Łasztowni

Komentarze

days
Dni Morza odbywały się kiedyś z początkiem wakacji, aby dziatwa mogła przybyć do naszego miasta z rodzicielami, ale ktoś to kiedyś spieprzył.
2018-05-24 12:46:50
do obserwator(R)
Litości! Tylko nie Gessler! W swoich restauracjach ma tak podłe żarcie, że aż wstyd. Zepsuję naszą świetną "Starą Rzeźnię".
2018-05-23 08:52:31
morze
ciekawe co będzie w środę gdy zaczną Światowe Dni Morza miasto będzie udawało że te 1000 osób najważniejsze dla gospodarki morskiej w świecie to prywatna sprawa Warszawy?
2018-05-22 23:56:02
obserwator(R)
Polecam odwiedzić Starą Rzeżnie przy okazji - miejsce pielgrzymek i kultu w Szczecinie od którego wszystko się zaczęło tzn. powrót Szczecina nad Odrę. Polecam działającą tam restaurację która juz dawno temu powinna dostać gwiazdkę Michelina oraz być certyfikowana przez Gessler.
2018-05-22 15:56:49
;-)
Ciekawe jakie to jednostki beda?Daru Mlodziezy chyba nie bedzie, moze Fryderyk Chopin?>, ogolnie zespoly calkiem fajne, szczegolnie Lady Pank wymiata
2018-05-22 15:19:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy