Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Dla zdrowia i o zdrowiu w Świdwinie

Data publikacji: 2017-04-30 14:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Dla zdrowia i o zdrowiu w Świdwinie
Fot. Czesław Burdun  

Na stadionie miejskim w Świdwinie pod hasłem „Mapa Życia – razem możemy więcej” odbyła się w sobotę (29kwietnia) impreza promująca zdrowy styl życia, którą zorganizowała Fundacja „Po pierwsze” we współpracy z Urzędem Miasta Świdwin.

Wśród gości byli obecni: Anna Śliwińska, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Paweł Gasztold, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSD, Danuta Malitowska, przewodnicząca Rady Powiatu Świdwin, Urszula Cieślińska, wiceburmistrz Świdwin.

Tego dnia pogoda nikogo nie rozpieszczała – było zimno, padał deszcz z gradem, ale wszystko przebiegło zgodnie z programem. Blisko czterysta osób uczestniczyło w niezwykłym relaksie. Do Świdwina dojechali zawodnicy z różnych stron, m.in. ze Szczecina, Koszalina, Katowic, Elbląga, Tychów, Łobza, Reska.

W marszu malucha (dla dzieci do 9 lat) uczestniczyło 48 milusińskich. Dla wszystkich były pamiątkowe medale i prezenty. W biegu przełajowym na dystansie 5 km startowało 36 zawodników. W kategorii kobiet zwyciężyła Iwona Nawrocka z Zalesewa, a w kategorii mężczyzn Piotr Horanin ze Świdwina. W marszu z kijkami na dystansie 5,1 km w kategorii kobiet tryumfowała Emila Spunda ze Szczecina, a w kategorii mężczyzn Tomasz Mikitiuk z Koszalina. Dla każdego zawodnika były medale, upominki i smaczny posiłek.

Wydarzenie ubogaciły stoiska promocyjne miasta, 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, Lokalnej Grupy Działania, Stowarzyszenia Diabetyków Polskich. W trakcie imprezy odbyła się kwesta na rzecz chorej Łucji ze Świdwina. Do puszek trafiło 1758 zł.    

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciach: Bohaterowie dnia, w tym najlepsi biegacze i tryumfatorki marszu z kijkami

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA