Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Dla nich u nas jest miodowo

Data publikacji: 29 września 2015 r. 20:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Dla nich u nas jest miodowo
Fot.: Ryszard PAKIESER  

Młodzież z Ukrainy spędziła w Szczecinie ponad tydzień, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”. Jak twierdzą młodzi ludzie, w Szczecinie jest „miodowo". We wtorek, w ostatnim dniu pobytu w Polsce, dziewiętnaosobowa grupa odwiedzi m.in. szczeciński IPN.

Nastolatki przyjechały do Szczecina w ub. tygodniu, pokonując ponad 2100 kilometrów z miejscowości Kaniów, na południe od Kijowa. Jak mówią, wojna jest ok. 350 kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Czasem słyszą bomby z oddali.

Organizatorem pobytu młodzieży w Szczecinie jest Dom Kultury Słowianin, partnerem kluczowym - uczniowie z Gimnazjum nr 10, a Akademia Sztuki włączyła się zorganizowała dla ukraińskich gości warsztatów audiowizualnych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej na tej uczelni, rektor Ryszard Handke, zachęcał młodych ludzi do studiowania w Szczecinie.

- Jeśli ktoś z was chciałby zostać sławnym malarzem, śpiewakiem czy muzykiem, zapraszam do Szczecina do Akademii Sztuki - usłyszeli uczniowie z Ukrainy.

Podobne zaproszenie skierował do młodzieży wiceprezydent Krzysztof Soska.

- To od was zależy, jak w przyszłości będzie wyglądała Ukraina. Możecie korzystać z naszych polskich doświadczeń, wyciągać wnioski z naszych błędów - zachęcał. - Jesteśmy przecież blisko mentalnie i kulturowo.©℗

Monika GAPIŃSKA

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej w Akademii Sztuki, podsumowującej projekt polsko - ukraińskiej wymiany młodzieży, w spotkaniu uczestniczyli nie tylko goście z ukraińskiej szkoły w Kaniowie, ale też ich koledzy ze szczecińskiego Gimnazjum nr 10.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zycie jak w Madrycie,
2015-09-30 09:23:16
Dodatkowe pytanie do komentarza - zycie ? A jak myslisz, jakby ( prawie) kazdy Polak pojechal na Wschod...tak jak dla niego byloby...? Odpowiedz jest krotka - zapewne bardzo h....o ! !
życie
2015-09-30 06:10:08
Jakby każdy Polak pojechał do USA, to też dla niego byłoby miodowo. Zawsze jest tak, gdy porównuje się różne środowiska, z których jedno sprawia wrażenie lepszego.
Juz we 2-ke,
2015-09-29 22:41:55
Do komentarza - sam ! To nie wiesz, ze Media w kazdym Kraju...Pisza, Publikuja i PO-daja... tak jak Rzadzacym i Mediom pasuje ! !
sam
2015-09-29 21:26:49
"Jak mówią, wojna jest ok. 350 kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Czasem słyszą bomby z oddali." To albo mają już tak wyprane mózgi albo separatyści są już bliżej Kijowa niż podają to zachodnie media ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA