czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla nich u nas jest miodowo

Dla nich u nas jest miodowo

Dla nich u nas jest miodowo
Data publikacji: 2015-09-29 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1748 24700

Młodzież z Ukrainy spędziła w Szczecinie ponad tydzień, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży”. Jak twierdzą młodzi ludzie, w Szczecinie jest „miodowo". We wtorek, w ostatnim dniu pobytu w Polsce, dziewiętnaosobowa grupa odwiedzi m.in. szczeciński IPN.

Nastolatki przyjechały do Szczecina w ub. tygodniu, pokonując ponad 2100 kilometrów z miejscowości Kaniów, na południe od Kijowa. Jak mówią, wojna jest ok. 350 kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Czasem słyszą bomby z oddali.

Organizatorem pobytu młodzieży w Szczecinie jest Dom Kultury Słowianin, partnerem kluczowym - uczniowie z Gimnazjum nr 10, a Akademia Sztuki włączyła się zorganizowała dla ukraińskich gości warsztatów audiowizualnych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej na tej uczelni, rektor Ryszard Handke, zachęcał młodych ludzi do studiowania w Szczecinie.

- Jeśli ktoś z was chciałby zostać sławnym malarzem, śpiewakiem czy muzykiem, zapraszam do Szczecina do Akademii Sztuki - usłyszeli uczniowie z Ukrainy.

Podobne zaproszenie skierował do młodzieży wiceprezydent Krzysztof Soska.

- To od was zależy, jak w przyszłości będzie wyglądała Ukraina. Możecie korzystać z naszych polskich doświadczeń, wyciągać wnioski z naszych błędów - zachęcał. - Jesteśmy przecież blisko mentalnie i kulturowo.©℗

Monika GAPIŃSKA

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej w Akademii Sztuki, podsumowującej projekt polsko - ukraińskiej wymiany młodzieży, w spotkaniu uczestniczyli nie tylko goście z ukraińskiej szkoły w Kaniowie, ale też ich koledzy ze szczecińskiego Gimnazjum nr 10.

Komentarze

Zycie jak w Madrycie,
Dodatkowe pytanie do komentarza - zycie ? A jak myslisz, jakby ( prawie) kazdy Polak pojechal na Wschod...tak jak dla niego byloby...? Odpowiedz jest krotka - zapewne bardzo h....o ! !
2015-09-30 09:23:16
życie
Jakby każdy Polak pojechał do USA, to też dla niego byłoby miodowo. Zawsze jest tak, gdy porównuje się różne środowiska, z których jedno sprawia wrażenie lepszego.
2015-09-30 06:10:08
Juz we 2-ke,
Do komentarza - sam ! To nie wiesz, ze Media w kazdym Kraju...Pisza, Publikuja i PO-daja... tak jak Rzadzacym i Mediom pasuje ! !
2015-09-29 22:41:55
sam
"Jak mówią, wojna jest ok. 350 kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Czasem słyszą bomby z oddali." To albo mają już tak wyprane mózgi albo separatyści są już bliżej Kijowa niż podają to zachodnie media ;)
2015-09-29 21:26:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie