piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > DK 20 od wtorku nieprzejezdna

DK 20 od wtorku nieprzejezdna

DK 20 od wtorku nieprzejezdna
Data publikacji: 2018-11-19 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 2481 362150

Przejazd kolejowy na ulicy Drawskiej w Złocieńcu w ciągu drogi krajowej nr 20 z powodu konieczności przeprowadzenia remontu na rewitalizowanej linii kolejowej Szczecinek – Runowo Pomorskie zostanie zamknięty już we wtorek (20 listopada). Remont potrwa dwa tygodnie. Ruch przywrócony zostanie dopiero na początku grudnia br.

Jak nas poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA, na zlecenie PKP PLK SA jest realizowana rewitalizacja linii kolejowej Szczecinek - Runowo Pomorskie. Zakres i sposób prowadzenia prac przez wykonawcę według zarządcy infrastruktury kolejowej w związku z modernizacją linii kolejowej - powoduje konieczność czasowego zamknięcia przejazdu kolejowego na ulicy Drawskiej.

- Zgodnie z informacjami otrzymanymi od wykonawcy tych robót przejazd drogą krajową ma być zamknięty w okresie 20 listopada – 4 grudnia 2018. W związku z powyższym zostały wyznaczone objazdy. Ze względu na położenie przejazdu i układ drogowy w tym rejonie objazd powoduje wydłużenie trasy przejazdu DK 20 o 16 km. Taki projekt organizacji ruchu uzyskał pozytywną opinię wszystkich instytucji, w tym Urzędu Miasta i Gminy Złocieniec. Służby (pojazdy uprzywilejowane) będą miały możliwość przejazdu lokalnym objazdem - ulicą Kolejową - poinformował nas rzecznik GDDKiA.
 
Trasa objazdu prowadzi od Drawska Pomorskiego drogą wojewódzką nr 173 w kierunku Ostrowic, a następnie na wschód od tej miejscowości drogą powiatową w kierunku Złocieńca. Trasa objazdu jest już odpowiednio oznakowana. GDDKiA prosi kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie, nie jeżdżenie „na pamięć” i założenie dłuższego czasu przejazdu DK 20.

Ważne dla jadących od strony Stargardu: nie zjechanie w Drawsku na trasę objazdu będzie oznaczać konieczność zawrócenia i nadłożenia kolejnych ponad 20 kilometrów drogi.

(r.c.)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

DK 20 od wtorku nieprzejezdna

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie