Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

DK 20 od wtorku nieprzejezdna

Data publikacji: 2018-11-19 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
DK 20 od wtorku nieprzejezdna
 

Przejazd kolejowy na ulicy Drawskiej w Złocieńcu w ciągu drogi krajowej nr 20 z powodu konieczności przeprowadzenia remontu na rewitalizowanej linii kolejowej Szczecinek – Runowo Pomorskie zostanie zamknięty już we wtorek (20 listopada). Remont potrwa dwa tygodnie. Ruch przywrócony zostanie dopiero na początku grudnia br.

Jak nas poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA, na zlecenie PKP PLK SA jest realizowana rewitalizacja linii kolejowej Szczecinek - Runowo Pomorskie. Zakres i sposób prowadzenia prac przez wykonawcę według zarządcy infrastruktury kolejowej w związku z modernizacją linii kolejowej - powoduje konieczność czasowego zamknięcia przejazdu kolejowego na ulicy Drawskiej.

- Zgodnie z informacjami otrzymanymi od wykonawcy tych robót przejazd drogą krajową ma być zamknięty w okresie 20 listopada – 4 grudnia 2018. W związku z powyższym zostały wyznaczone objazdy. Ze względu na położenie przejazdu i układ drogowy w tym rejonie objazd powoduje wydłużenie trasy przejazdu DK 20 o 16 km. Taki projekt organizacji ruchu uzyskał pozytywną opinię wszystkich instytucji, w tym Urzędu Miasta i Gminy Złocieniec. Służby (pojazdy uprzywilejowane) będą miały możliwość przejazdu lokalnym objazdem - ulicą Kolejową - poinformował nas rzecznik GDDKiA.
 
Trasa objazdu prowadzi od Drawska Pomorskiego drogą wojewódzką nr 173 w kierunku Ostrowic, a następnie na wschód od tej miejscowości drogą powiatową w kierunku Złocieńca. Trasa objazdu jest już odpowiednio oznakowana. GDDKiA prosi kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie, nie jeżdżenie „na pamięć” i założenie dłuższego czasu przejazdu DK 20.

Ważne dla jadących od strony Stargardu: nie zjechanie w Drawsku na trasę objazdu będzie oznaczać konieczność zawrócenia i nadłożenia kolejnych ponad 20 kilometrów drogi.

(r.c.)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA