Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

DIM i Trakt zrobią dokumentację inwestycji na DK31

Data publikacji: 2019-01-31 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
DIM i Trakt zrobią dokumentację inwestycji na DK31
 

Wybrano wykonawców dokumentacji dla obwodnicy Gryfina i odcinka Radziszewo-Gryfino na drodze krajowej nr 31. 

 Szczeciński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał wykonawców dokumentacji dwóch ważnych inwestycji na DK31. Dla obwodnicy Gryfina zrobi ją Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM ze Szczecina za 1,141 mln złotych, natomiast dla odcinka Radziszewo-Gryfino spółka Trakt z Katowic za 2,384 mln złotych. Jeżeli nie będzie odwołań od wyników postępowań, to po upływie 10 dni będzie można przystąpić do podpisywania umów.

– Te dokumentacje pozwolą na ogłoszenie przetargów na realizację w formule projektuj i buduj, dlatego ich opracowanie jest kluczowe dla tych inwestycji – mówi Łukasz Lendner,  dyrektor Oddziału GDDKiA w Szczecinie.

Dokumentacja dla odcinka Radziszewo-Gryfino powinna być gotowa w 27 miesięcy od podpisania umowy, natomiast dla obwodnicy Gryfina w ciągu 15 miesięcy.

 Dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31 o długości 5,6 km zostanie opracowana koncepcja programowa wraz z badaniami geologicznymi. Dokumentacja ta uszczegółowi rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej z 2012 roku. Obwodnica wyprowadzi z Gryfina przebiegający w centrum miasta ruch tranzytowy w ciągu DK31, znacząco zmniejszając jego oddziaływania. Nowa trasa ominie też wiadukt kolejowy na wjeździe do Gryfina od strony Szczecina o ograniczonej skrajni poziomej, przez który samochody ciężarowe i autobusy jadące DK31 muszą obecnie skręcać na drogę powiatową. Obwodnica ominie miasto od wschodu, będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego).

 Natomiast dla odcinka DK31 Radziszewo-Gryfino o długości 9,6 km zostanie opracowane studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej i badaniami geologicznymi. Podczas prac przygotowawczych zostanie również uzyskana decyzja środowiskowa, która określi przebieg inwestycji. Nowa droga ominie wiele miejscowości znajdujących się na obecnej DK31 między Szczecinem a Gryfinem, wyprowadzając z nich ruch tranzytowy. Będzie to jednojezdniowa drogą klasy GP o przekroju 1x2. Odcinek będzie się rozpoczynał od węzła Radziszewo, a kończył na włączeniu w obwodnicę Gryfina. W ramach inwestycji przewidziana jest również przebudowa węzła drogowego Radziszewo tak, aby spełniał współczesne wymagania.

(g)

Mapy GDDKiA O/Szczecin 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ryszard
2019-02-01 16:56:53
DK 31 niewiwm cz budujemy dla siebie na teraz czy z myslą o naszych dzieciach pamietajmy że biednego niestać na byle co .
Michał
2019-01-31 18:53:25
skoro nowa droga, w dodatku w okolicy dużego miasta wojewódzkiego, to nie powinna być dwujezdniowa, skoro ma wyprowadzić ruch poza miasto

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA