sobota, 15 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Diabelski młyn zbyt drogi

Diabelski młyn zbyt drogi

Diabelski młyn zbyt drogi
Data publikacji: 2018-07-20 12:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-23 23:32
Wywietleń: 2850 339234

Na razie miasto nie planuje zamontowania na stałe na Łasztowni tuż przy Odrze  diabelskiego młyna. Bo tylko sprzedaż 60-65 tysięcy biletów rocznie zapewniałaby utrzymanie takiego obiektu. Ale jest otwarte na propozycje prywatnego podmiotu, który podjąłby się takiego przedsięwzięcia.

Pomysł zainstalowania na Łasztowni na stałe diabelskiego młyna zgłosił kilka dni temu radny miejski PiS Robert Stankiewicz.

- Byłby wyposażony w gondole widokowe. Podobną atrakcję ma np. Londyn - nad Tamizą, czyli tzw. London Eye, nazywane także millenijnym kołem, oraz Gdańsk, gdzie stoi nad Motławą - mówił radny.

Okazuje się, że miasto już rozważało taki pomysł. Ale jest on zbyt kosztowny.

- Zakup używanego koła młyńskiego w dobrym stanie technicznym szacowany jest na 4,5 mln euro, tj. 20 mln zł netto. Przy kredycie na 20 lat szacunkowy koszt zakupu wynosi minimum 1,3 mln zł netto rocznie. Do tego należy doliczyć koszty obsługi na poziomie około 30 tys. zł miesięcznie oraz utrzymania sprzętu na poziomie ok. 10 tys. zł miesięcznie, a także koszty mediów na poziomie kolejnych 20 tys. zł miesięcznie. Podsumowując roczny koszt funkcjonowania to około 2 mln zł netto. Jednostkowy bilet wstępu na koło podczas wydarzeń miejskich wynosi 40 zł brutto. Zatem sprzedaż 60-65 tysięcy biletów rocznie zapewniłaby utrzymanie. Bez uwzględniania remontów, opłat gwarancyjnych etc. - wylicza Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.

Dodaje, że biorąc pod uwagę m.in trwające i zaplanowane liczne inwestycje, które wymagają znacznych nakładów finansowych, miasto nie jest w stanie zobowiązać się do zakupu koła młyńskiego.

- Jednakże spółka Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia chętnie podejmie współpracę - wynajem terenu, współpraca promocyjna z podmiotem, który byłby zainteresowany takim przedsięwzięciem - zapewnia wiceprezydent. ©℗

(dar)


 

Komentarze

?
Ile razy pan poseł z rodziną by był natakim młynie od osoby 40 zł x4 co tydzień co dwa czy co trzy a może cały pis zaprosi na taką atrakcję? w czacie wolnym od... Brawo tla tego Pana
2018-07-21 15:55:19
??
panie PiS Robert Stankiewicz skąd żeś się pan wziął ?!
2018-07-20 22:38:50
ale pomysły
A może kosmodrom ? Karuzele sobie postawta i wioo !!!Lepsze od młyna , ino kiecki fruwajo !
2018-07-20 22:24:41
mario
Cwaniak radny Stankiewicz z PiS-u niech sam kupi to cudo i zarabia na nim skoro to takich super biznes. Stankiewicz to kompletny nierób i najbardziej nieudaczny radny od lat. Żenada...
2018-07-20 16:22:31
abc
@obserwator(R) :buhahha ,juz finansują ,za 10 minut leci przelew i od jutra mlyn dostepny buahhaha
2018-07-20 16:15:23
zdegustowany
Diabelskie to jest te miasto więc młyn zbędny.... co jeszcze przed wyborami metro ?
2018-07-20 16:03:36
;--'
na pomnik ktory kosztowal kilkaset tysiecy sie zrzucili z kasy podatnikow (bo kasa partyjna to kasa podatnikow) no to niech na to tez sie zrzucaja ,moze by zamontowac taki diabelski mlyn z kontenerami zamiast gondon, i mlyn nazwac :Malgorzata,: na cześć pewnej radnej ktora sie marnuje u nas w miescie, do Warszawy do sejmu ja wyslac do Krysi,Wandy i tym podobnych z elity kraju ,beda pasowac do siebie
2018-07-20 14:20:16
obserwator(R)
Diabelski Młyn powinien być sfinansowany i zarządzany przez Starą Rzeżnie jako poszerzenie działalności kulturalnej ze zwiększonym akcentem na działalność rozrywkową. stara RZEŻNIA ostatnio wypaliła sie jeśli chodzi o propozycję kulturalne i taka działalność rozrywkowa może przynieść jej korzyści wizerunkowo - medialne.
2018-07-20 13:55:40
Parodia
W głowach się tym radnym poprzewracało - co jeszcze by chcieli za publiczne pieniądze? A swoich to nie zainwestuje.
2018-07-20 13:50:03