Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Deszcz nagród i upominków

Data publikacji: 31 lipca 2017 r. 22:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:45
Deszcz nagród i upominków
Sędzia główna i komandor regat Izabella Kidacka zarządziła zbiorowe zdjęcie uczestników.  

Tylko dwukrotnie deszcz i niepogoda - powiedziała nam Izabella Kidacka, komandor i sędzia główna regat - sprawiły żeglarzom, uczestnikom 53 Regat Etapowych zawód. Za to nie sprawili zawodu organizatorzy i sponsorzy. W każdym porcie etapowym były dla najlepszych puchary i poczęstunek a na zakończenie w Trzebieży „spadł” na uczestników prawdziwy deszcz nagród i upominków. Obok pucharów i statuetek dla najlepszych były nagrody specjalne.

A oto wyniki łączne we wszystkich kategoriach i po wszystkich etapach. Przypomnijmy, że żeglarze płynęli z Trzebieży do Świnoujścia, następnie Dziwnowa, Kamienia, Wolina, Nowego Warpna, Stepnicy i Trzebieży.

W kategorii KWR I zwyciężył Janusz Frączek (O'Dana) przed Radosławem Okińskim (Mescalero) i Mieczysław Trzpis (Zorba). Wkategorii KWR III pierwsze trzy miejsca zajęli Krzysztof Dąbrowski (Trzeci), Piotr Sosnowski (Accu) i Bronisław Zimnicki (Lively). W klasie ORC ToT zwyciężył Marek Krzysztoszek (Res Navalis) przed Krzysztofem Dobiesem i Robertem Rayskim (D 09). W klasie NHC I wygrał Robert Kępczyński (Eskapade) przed Walerianem Zegzdryniem (Sunrise) i Waldemarem Skuzą (Kantaper). W najliczniej obstawionej klasie NHC II najlepszy był Janusz Skrzecz (Guesswork) przed Wojciechem Dudwałem (Dudek 2) i Władysławem Chmielewskim (Buena).

Były także sympatyczne nagrody dla solistów i zespołów. W grupie solistów najwyżej oceniono Macieja Szczerkowskiego, który w nagrodę otrzymał gitarę, w grupie zespołów gitara przypadła grupie „Mewa Tropthy”, a na ukulele zasłużył Janek Sobański. Z kolei nagrodę Fair Play ufundowaną przez Wojciecha Zdanowicza, dyrektora Szczecińskiego Urzędu Morskiego za pomoc innej jednostce w uruchomieniu silnika otrzymali załoganci jachtu Trzeci.

Ogółem w regatach uczestniczyło 60 jachtów z 200 uczestnikami na pokładach. O rosnącej popularności imprezy i jej znaczeniu dla poszczególnych miejscowości etapowych niech świadczy udział w uroczystości zakończenia przedstawicieli władz ze Zbigniewem Zalewskim, prezesem szczecińskich żeglarzy, Władysławem Diakunem, burmistrzem miasta i gminy Police, Leszkiem Szeflińskim, wiceburmistrzem Kamienia Pomorskiego i wspomnianym już Wojciechem Zdanowiczem, dyrektorem SUM i Radosławem Pawlikiem, kapitanem portu Police.

Tekst i fot. AG

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA