Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Demonstracja antywojenna w czwartek w Szczecinie

Data publikacji: 14 listopada 2019 r. 09:07
Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2019 r. 19:25
Demonstracja antywojenna w czwartek w Szczecinie
Jedna z zaplanowanych demonstracji przeciwko wojnie w Syrii odbędzie się również w Szczecinie - na pl. Adamowicza. Zorganizuje ją Lewica Razem wraz w lokalną diasporą kurdyjską.  

"Chodź z nami i pokaż swoją solidarność z ofiarami konfliktu w północnej Syrii. Zapraszamy na antywojenną demonstrację" - do udziału w zgromadzeniu na szczecińskim pl. Adamowicza zachęca Lewica Razem.

Przyczynkiem do zwołania tego zgromadzenia są - zdaniem Lewicy Razem - niewystarczające działania rządów na rzecz zapobiegnięcia eskalacji konfliktu w północnej Syrii. 

- Inwazja Turcji nadal zbiera śmiertelne żniwo. Poruszają doniesienia o zbrodniach wojennych dokonywanych przez najemników Erdogana. Tysiące ludzi musiało opuścić swoje domy w odwrocie przed najeźdźcami. Z tego powodu z kurdyjskich więzień mogli także uciec terroryści ISIS. Stany Zjednoczone, których decyzje wywołały ten kryzys, teraz dolewają jeszcze oliwy do ognia negocjując z Turcją oburzająco niekorzystne "zawieszenia broni", za plecami Kurdów. Kolejna wojna na Bliskim Wschodzie będzie skutkować odrodzeniem się terroryzmu i kryzysem migracyjnym - przekonują organizatorzy antywojennej demonstracji.

Lewica Razem domaga się zaprzestania eksportu broni do Turcji, obłożenia reżimu Erdogana sankcjami gospodarczymi oraz przygotowania pomocy humanitarnej dla dotkniętych konfliktem mieszkańców Syrii. Do czasu spełnienia tych żądań, zachęca do bojkotu tureckich produktów i usług.

Natomiast w Szczecinie... 

- Będziemy demonstrować przeciwko wojnie. Rządy muszą podjąć kroki dyplomatyczne i gospodarcze, aby powstrzymać Turcję - mówi Maria Serafinowicz z zarządu okręgowego Lewica Razem Szczecin. - Demonstrantów prosimy o przyjście ze zniczami. Choć część przygotowaliśmy: będzie można je odebrać podczas zgromadzenia. 

Antywojenna demonstracja jest organizowana wraz z lokalną diasporą kurdyjską. Odbędzie się w najbliższy czwartek (14 listopada), o godz. 18.30.

(an)

Fot. Carabo Spain / Pixabay

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do lewactwa z Lewicy
2019-11-14 18:46:22
- znaleźliście już luje (śląskie) "broń masowego rażenia" w Iraku? Zaczynaci nowe, a stare się pier..li. Demokracja w Iraku już jest i ma się dobrze? Przecież to Lewica obiecywała sobie "cymesy" za Irak i "odbudowę powojenną".
maj
2019-11-14 14:12:57
Dobra inicjatywa, symboliczna. Może przyjdę.
@Polka
2019-11-14 13:19:10
Dobrze powiedziane.Pozdrawiam.
Polka
2019-11-14 10:49:46
W geście solidarności dla wsparcia opozycji demokratycznej w naszym kraju obywatele świata także demonstrowali. Mimo żelaznej kurtyny i dzielącego nas totalitaryzmu. Teraz mamy okazję upomnieć się o niewinne cywilne ofiary wojny. Zróbmy to. Zamiast przypisywać Polsce i Polakom gęby neonazistów, homo i ksenofobów. Bądźmi ludzkimi ludźmi, a nie bezrefleksyjnymi dzbanami.
Ci co sprowokowali tą wojnę i planują następne już trzęsą portkami ze strachu.
2019-11-14 10:36:57
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA