Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Dawid Krystek: Czas na ludzkie sprawy

Data publikacji: 28 września 2018 r. 16:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:21
Dawid Krystek: Czas na ludzkie sprawy
 

Rozmowa z Dawidem Krystkiem, kandydatem SLD na prezydenta Szczecina

– Czy jest sens znowu startować w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Szczecina, po tych doświadczeniach, jakie zdobył pan cztery lata temu? Wiemy, jaki był pana wynik, jak ludzie zagłosowali, jak przyjęli pańskie propozycje.

– Dzisiaj jesteśmy w trochę innej sytuacji dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest lepsza. Od lat walczymy o odbudowanie pozycji politycznej naszej formacji. Z drugiej strony, jestem cztery lata starszy, cztery lata bardziej doświadczony jako samorządowiec i chcę spróbować jeszcze raz swoich sił i przekonać mieszkańców Szczecina, że warto oddać głos na Dawida Krystka i na SLD w Szczecinie.

– Pojawiły się już pierwsze sondaże. Wynika z nich, że zajmuje pan ostatnią lub przedostatnią pozycję.

– Prawdziwym sondażem są wybory, które odbędą się 21 października. Wynik sondażu, w którym ankietowani są wszyscy kandydaci, wskazuje, że mam 8 procent poparcia. To jest dobry start, na którym można budować. Przez te ostatnie trzy tygodnie można przekonać mieszkańców, że warto przyjąć dobry lewicowy program, że warto postawić na dobrą zmianę w Szczecinie.

– Dobra zmiana kojarzy się z trochę innym ugrupowaniem.

– Ale dobra zmiana to może być inne spojrzenie na funkcjonowanie miasta. Bo można np. budować nowe żłobki, dzisiaj brakuje dwóch tysięcy miejsc w szczecińskich żłobkach. Te dwa tysiące osób, młodych osób w większości dzisiaj nie może wrócić na rynek pracy, bo nie ma z kim zostawić swojej pociechy. Chcemy budować żłobki, przedszkola, chcemy, aby miasto było miastem jeszcze bardziej bezpiecznym nie tylko w kwestii takiego bezpieczeństwa osobistego, ale także bezpieczeństwa socjalnego. Kilka lat temu zaproponowałem „przycisk życia” dla osób starszych. Niestety, wszedł on w Szczecinie w życie tylko jako program pilotażowy dla kilkudziesięciu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. A powinien objąć wszystkie starsze osoby, które tego potrzebują. Chcemy rewitalizować śródmieście, tak jak to zrobiły inne miasta.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 28 września 2018 r.

Rozmawiał Dariusz STANIEWSKI

Fot. Mirosław WINCONEK

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brukselczyk
2018-10-04 13:56:52
PO skompromitowane aferami, korupcją polityczną, układzikami...To do rozwalenia! PiS "dobra zmiana" łamie zasady demokracji, bierze ludzi "za mordę" a za milczenie płaci zniewolonym 500+. A co za tym się kryje? Wiadomo, układy,układziki partyjne w atmosferze łamania prawa, nie szanowania konstytucji, z aferzysta taśmowym p.Morawieckim.Posłuchajcie taśm prawdy, oczy sie wam otworzą!
kangur
2018-09-29 10:10:59
Jestem antykomunistą od zawsze,nie cierpię bolszewików.Nie mam szacunku do Pana Krystka za przynależność do bolszewickiej,antypolskiej SLD,ale to chyba jedyny z tej partii członek,który nie pluje na Polskę.Przynajmniej ja nie zanotowałem takich wypowiedzi w Jego wykonaniu.Prawdopodobnie ma w rodzinie wielu komuchów,dlatego sam podąża w złą stronę.Może kiedyś zrozumie,że pomylił drogi.
obserwator
2018-09-29 06:48:50
znowu komuchy do koryta juz byliscie u wladzy pokazaliscie jak umiecie kombinowac
Precz z Lewactwem PO dniu... 25.10.2015 roku
2018-09-29 00:49:29
Ojjj - nagle i Ludzkie Sprawy im sie "po-przy-po-minaly" ? A moze tu dalej chodzi tylko o... S-woim L-udziam D-amy !!!
ad Monika
2018-09-28 18:43:08
lepszy prezydent, który chodzi na sznurku partii, do której nie należy ?
gg
2018-09-28 16:55:12
Ale demagogia, Moniko. Nawet w partiach wiedzą, że każde miasto ma swoją specyfikę.
Monika
2018-09-28 16:40:12
Po co nam prezydent z partii? Zeby sluchal centrali i wykonywal polecenia?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA