środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dachowanie przy Basenie Górniczym

Dachowanie przy Basenie Górniczym

Dachowanie przy Basenie Górniczym
Data publikacji: 2017-04-25 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1402 245985

Dachowanie samochodu w okolicach Basenu Górniczego w Szczecinie. Z nieustalonych jeszcze przyczyn samochód osobowy wypadł na pobocze i dachował na pasie zieleni.

W miejscu wypadku mogą być jeszcze utrudnienia, a policja apeluje o szczególną ostrożność - dzisiejsza aura nie sprzyja rozwijaniu większych prędkości.

Fot. Artur KULIKOWSKI

 

Komentarze

Grzesiez z MPK
Wedlug kodeksu drogowego w obszrze zabudowanym (przyp liczy sie od tablicy Szczecin) obowiazuje maksymalna predkosc do 70km/h. Na gorniczym na luku jest ograniczenie do 50 i ta predkosc jest w ty6m miejscu bezpieczna!!!! Wypadki nie powstaja same z siebie tylko z winy kierowcy!!!! 1 nadmierna predkosc 2 niedostosowanie stylu i predkosci jazdy do panujacych warunkow atmosferycznych i wlasnych umiejetnosci. Pozdrawiam posiadaczy 125p :D
2017-04-29 14:17:40
Tylko nieudacznicy jeżdżą bmw
Niemożliwe, znowu bmw :D
2017-04-25 13:19:24
HogoFogo
Jechał 50-tką i się nagle na dach wywrócił. Musi jakieś czary.
2017-04-25 13:15:35
Do eksperta
Oczywiście, za przekroczenie prędkości jest mandat, ale nie pisz bzdur, że powinna być bezpieczna do prędkości 120km/h. To znaczy, że jak jest oblodzenie czy inne niekorzystne warunki drogowe to jedziesz 120 i w razie czego masz pretensje do wykonawcy??? Zgadzam się, że w tym miejscu jest jakiś bubel wykonawczy i ten, kto tam jeździ - ten wie. Jednak stosując się do znaków lub dostosowując prędkość do aktualnych warunków nikt nie dachuje!
2017-04-25 12:45:29
Przechyłka na łuku kołowym
Jeżeli jest zaprojektowana i wykonana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (par. 16 łuk kołowy) to wszystko jest OK. Gorzej jeżeli przechyłki nie ma albo jest wyprofilowana w odwrotną stronę!!! Takie miejsca są na nitce wjazdowej do miasta!!!
2017-04-25 12:17:44
@drodzy fachowcy:)
Ty pseudo ekspercie, nie potrafisz wyciągnąć podstawowych wniosków z zamieszczonego zdjęcia. Ty piszesz o ewentualnym problemie / zaistniałych już wypadkach na łuku jezdni wyjazdowej na wysokości samej pętli tramwajowej. Ze zdjęcia widać, że to dachowanie zaistniało już w całkiem innym miejscu...
2017-04-25 12:07:51
drodzy fachowcy:)
Za przekroczenie prędkości jest mandat , a nie dachowanie! Trzy pasmowa droga wg. normy powinna być bezpieczna dla prędkości do 120 km/h. Wszystkie wypadki są w TYM SAMYM miejscu, czyli ktoś spieprzył projekt lub wykonawstwo!
2017-04-25 11:48:38
Kierowca zawodowy
"Nieustalonych przyczyn" - dobry żart. Prędkość Misiu...
2017-04-25 10:58:33
Zygzak McQueen
Z nieustalonych przyczyn...dobre! Przyczyny były dwie: nadmierna prędkość i niezachowanie należytej ostrożności przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Nikt jeszcze w tym miejscu nie dachował jadąc z obowiązującą w tym miejscu prędkością.. tylko ci, którym się zawsze spieszy lub którym się wydaje, że mają super auta i są mistrzami kierownicy. Deszcz pada to noga z gazu i dojedziesz bezpiecznie!
2017-04-25 10:55:34