Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Dąbska plaża – godziny kontrolowane

Data publikacji: 2022-05-19 20:19
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-20 17:54
Dąbska plaża – godziny kontrolowane
Kąpielisko pozostanie otwarte w sezonie letnim w godzinach 10-20. Fot. Mirosław WINCONEK  

Nie ma szans, aby z miejskiej plaży podziwiać malownicze wschody i zachody słońca nad Dąbiem. Ani też korzystać z atrakcji najnowocześniejszego ze szczecińskich kąpielisk po godz. 20. Zatem również efektowne podświetlenie nadbrzeżnej promenady szczecinianie będą mogli doceniać wyłącznie… jesienią i zimą.

Kąpielisko w Dąbiu przeszło ogromną przemianę. Z zaniedbanego reliktu PRL w ubiegłym roku zostało przebudowane w najlepiej wyposażoną z miejskich plaż. Za cenę około 9 milionów złotych teren zyskał na atrakcyjności do tego stopnia, że szczecinianie chcą z jego leżaków, stołów do gier, plenerowej siłowni, placów zabaw i piknikowego zaplecza korzystać także po zachodzie słońca – przez cały rok.

Teren kąpieliska jest bezpieczny, bo monitorowany i ochraniany całodobowo, a też ogrodzony i oświetlony. Efektowna iluminacja – zwłaszcza wzdłuż promenady prowadzącej ku wodzie – zachęca, aby na miejskiej plaży spędzać jak najwięcej czasu. Niestety, jest czynna wyłącznie w godz. 10-20. Co wyklucza obserwowanie wschodów i zachodów słońca z terenu miejskiego kąpieliska.

Radny Marcin Biskupski (Koalicja Obywatelska) ostatnio zwrócił się do prezydenta Szczecina z zapytaniem, w którym sugerował „rozważenie dłuższego funkcjonowania tego urokliwego i popularnego wśród mieszkańców miejsca”. Odpowiedź w tej sprawie, udzielona przez wiceprezydent Annę Szotkowską, jednak nie pozostawia złudzeń.

– Biorąc pod uwagę godziny pracy kwalifikowanych pracowników ochrony, jak również potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpieliska oraz ochronę infrastruktury znajdującej się na przedmiotowym obiekcie, kąpielisko pozostanie otwarte w sezonie letnim w godzinach 10-20 – napisała wiceprezydent A. Szotkowska. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Dorota
2022-05-23 13:16:51
"Dzisiaj na kąpielisku Głębokie kilku wątpliwej trzeźwości jegomościów z butelkami pod pachą ochoczo paradowało po plaży. Gdzie OCHRONA ?" - ale czy coś poza paradowaniem robili? Czy komuś(poza tobą) przeszkadzali? Na prawdę myślisz że dzieci obchodzi co robią inni, czy jednak skupiają się na zabawie w wodzie. Chodzenie z "butelką pod pachą" to jeszcze nic złego. Ale jakby np. zaczęli być agresywni, zaczepiać innych czy brudzić albo nadmiernie hałasować, to powinna się nimi zająć ochrona.
Dorota
2022-05-20 16:54:06
@dąbek, właśnie kultura. Dzisiaj na kąpielisku Głębokie kilku wątpliwej trzeźwości jegomościów z butelkami pod pachą ochoczo paradowało po plaży. Gdzie OCHRONA ? Biały dzień, mnóstwo plażowiczów, matki z dziećmi i "zachlani" faceci.
@dąbek
2022-05-20 15:11:37
W normalnych krajach nikomu nie przeszkadza jak ktoś się napije piwa na plaży, bulwarze czy nawet w parku. Tylko na postkomunistycznym wschodzie jest taka mentalność, że trzeba całkowicie zakazać picia, bo się bydło zachować po alkoholu nie potrafi. To jest błędne koło. To nie alkohol jest przyczyną złego zachowania, tylko brak wychowania i kultury, wyniesione z domu. Od tego jest ochrona, żeby dbać o porządek i bezpieczeństwo, a "kłopotliwych" wypraszać z terenu imprezy.
lepszy pomysł
2022-05-20 14:34:04
A moze by tak zamknąć w ogóle i będziemy podziwiać tylko na zdjęciach ?? bo ławka czy chodnik od samego chodzenia, siedzenia tez niszczeje :) zaoszczędzi się na ochronie... Bareja wiecznie żywy. Te obiekty mają służyć mieszkańcom czy mieszkańcy im ?? Głupota szczecińskich urzedników juz dawno sięgnęła bruku
Stefan
2022-05-20 12:41:06
Ci panowie z ochrony potrafią być dominujący i nieprzyjemni. Wszyscy myśleliśmy że z naszych podatków mają słuzyć mieszkańcom takie obiekty a nie pracownikom ochrony. Zarząd miasta i jego spółka nie potrafią rozwiązać problemu z korzyścią dla mieszkańców. Zamiast cieszyć się że jest takie zainteresowanie robią pod górkę. Jakby to kosmodrom to też rakieta nie mogłaby lecieć o 21-ej bo pracownik ochrony nie pracuje?
Misiek
2022-05-20 06:40:49
Plaża otwarta od tej do tej bo tak pracują pracownicy ochrony hmmm... zawsze myślałem że to działa inaczej;)
dąbek
2022-05-20 05:29:18
i bardzo dobrze 10./20 Co może jeszcze strefa picia alkoholu się marzy jak na łasztowni i po sezonie kąpielisko do wymiany?
Ukrainiec
2022-05-19 23:23:28
Ma być otwarte! Dla nas wszystko za darmo w Polsce!!!
Jola
2022-05-19 22:27:46
Może gdyby zawiesili budki dla szpaków toby zezwolili na dłuższe otwarcie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA