czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana?

Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana?

Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana?
Data publikacji: 2020-09-19 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-19 14:55
Wywietleń: 471 473693

Jest ciekawy świata i ludzi. Z natury pogodny. Jednak los nie jest dla niego łaskawy. Najpierw jego pierwszego opiekuna, a teraz też drugiego śmierć mu zabrała. Dlatego Cygan po raz wtóry trafił do boksu szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Gdzie – jak większość seniorów – się nie odnajduje.

Teraz jest dziarskim 12-latkiem, który szaleje na wybiegu: z pasją aportując piłki i wszelkie kije. Jednak z figurą łasucha, rozpieczonego przez opiekuna, który był dla niego całym światem.

– Trafił do nas po raz wtóry, przed kilkoma dniami. Nie z własnej winy, lecz złego losu, który znów go osierocił – mówią Cygana obecni schroniskowi opiekunowie. – Jednak to wciąż ten sam pogodny psiak: pięknie umaszczony, spokojny, ale też skory do zabawy. Wobec innych psów obojętny. Za to wpatrzony w człowieka. Bardzo przywiązuje się do opiekuna, więc w chwili zagrożenia z pewnością stanie w jego obronie. Jest duży, stąd świetnie sprawdziłby się w domu z ogrodem. Chociaż… W jego przypadku wiek robi swoje: najbardziej potrzebuje nie tylko przyjaznego, ale – dosłownie – ciepłego domu.

Cygan jest w dobrej kondycji i zdrowy. Wzorowo zachowuje czystość i doskonale zna realia życia w mieszkaniu. Jednak zważywszy na stres, w jakim ostatnio żyje… Adoptująca go osoba powinna okazać mu serce i zrozumienie, dać czas na zaadaptowanie się do realiów nowego domu.

Ten czarujący psi senior potrzebuje uwagi i opieki, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nim dom i serce. Kto chciałby tego sympatycznego chłopaka (381/20) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana? Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana? Czy znajdzie się nowy dom dla Cygana?

Komentarze

czytelnik
Do OBURZONY. Słusznie to rasistowskie, winien się wabić Rom.
2020-09-19 14:40:26
OBURZONY
NIEPODOBA MI SIĘ NAZYWANIE PSA IMIENIEM CYGAN.
2020-09-19 11:44:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie