niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czy będą nowe tramwaje?

Czy będą nowe tramwaje?

Czy będą nowe tramwaje?
Data publikacji: 2017-12-04 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 3963 303728

Wciąż nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) na szczecińskich torach pojawią się nowe tramwaje. Wprawdzie oferty (a właściwie jedyną, jaka wpłynęła), otwarto pod koniec października, ale decyzja wciąż nie zapadła.

– Nadal trwa weryfikacja złożonej dokumentacji – informuje lakonicznie Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Spółki „Tramwaje Szczecińskie”.

Przypomnijmy, że chodzi o fabrycznie nowe wagony z częściowo obniżoną podłogą. Dwa takie składy kursują po Szczecinie od października 2014 i stycznia 2015 r. Oba przyjechały z Poznania w częściach i zostały złożone w warsztatach spółki „TS” przy ul. Klonowica.

Podobnie ma być tym razem. Przewoźnik zamówił dwa wagony do samodzielnego montażu z opcją rozszerzenia o kolejne dwa, o ile spółka uzyska odpowiednie dofinansowanie do 2021 r.

Do przetargu stanęła tylko jedna firma – poznański „Modertrans”. Jej oferta opiewa na 9 748 112,26 zł za dwie sztuki. Termin dostawy części do pierwszego tramwaju to 90 dni od podpisania umowy. I mimo że treść oferty znana jest już nieco ponad miesiąc, komisja przetargowa wciąż nie podjęła decyzji. Wszystkie elementy w ramach zamówienia podstawowego muszą zostać dostarczone do końca września 2018 r. ©℗

Tekst i fot. ToT

Komentarze

sg
Idealny tabor na nasze żenujące tory swingi niestety szybko się niszczą na tych krzywych torach a w tych i klima i ogrzewanie i schludnie nie ma co narzekać. :)
2017-12-12 00:49:28
TOM
Jesli jest 1 Firma to wiadomo ze cena jest mocno zawyzona. 5 milionow za skladaka i to z czesciowo niska podloga. Panowie z magistratu na nic tworzenie spolek TRAMWAJE SZCZECINSKIE, ktora wystawi rachunek za dodatkowy montaz i pewnie wyjdzie 6 milionow za sztuke -trza jechac do CHIN albo do innych producentow.
2017-12-07 18:16:52
Ekonomista
Po co tramwaje,trakcja konna (dorożki),ew.riksze.I to będzie TO.
2017-12-05 10:25:17
Neptun
Te tramwaje to standard lat 90...... Trzeba kupować nowoczesne a nie te ż częściowo obniżoną podloga
2017-12-05 10:22:43
szczecin
co to za trupy żenada swingi niech biorą do końca już a nie te stare klamoty
2017-12-04 23:09:46
Dobromira
Bardzo potrzebne są niskopodłogowe tramwaje. Starsze osoby maja duże problemy korzystać ze starych tramwajów ze schodami.
2017-12-04 17:56:58
o
co to za rupiecie? częściowo dla sprawnych fizycznie i inwalidów. kiedy tabliczki informujące "tylko dla...."?
2017-12-04 17:15:38
HogoFogo
Na ch... nowe tramwaje? Patrycjat wozi dupy samochodami elektrycznymi a trzoda niech jeździ rowerkami (w zimie niech chodzi pieszo - w walonkach)
2017-12-04 12:24:34
Max
ZDiTM kupuję auta elektryczne a spółki komunikacyjne ledwio zipią.Brak pracowników bo place do dup... Wozokilometr ten sam od 15 lat może czas coś zmienic?
2017-12-04 11:45:19
123
Dobry tramwaj na stare torowiska oraz na zimę bo nie ma klimy ,ciekawe czy w nowych samochodach sluzbowych dla zditm jest klima ?zapewne tak, przeciez jakos musza jezdzic latem, nie to co pasażery .
2017-12-04 11:34:40