Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Cztery rodziny straciły dobytek życia. Ratowali ich policjanci

Data publikacji: 2022-11-24 19:21
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-25 15:22
Cztery rodziny straciły dobytek życia. Ratowali ich policjanci
 

Cztery rodziny z Ogratówka w gminie Połczyn-Zdrój straciły dach nad głową. We wtorek (22 listopada) w ich domu wybuchł pożar. Mieszkańcy ocaleli dzięki pomocy policjantów, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Połczynie-Zdroju zaapelował o pomoc dla pogorzelców.

- Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci wybijając szybę, dostali się do jednego z mieszkań, skąd ewakuowali pięć dorosłych osób i czworo dzieci. Najmłodsze z nich miało niespełna rok. Niepełnosprawną seniorkę rodziny, policjanci wynieśli na rękach. Na piętrze budynku, pomocy potrzebowała kobieta, którą wspólnie ze strażakami wyniesiono po drabinie – mówi st. asp. Katarzyna Kopacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

W wyniku pożaru cztery rodziny straciły cały swój majątek. Poszkodowanych jest łącznie 11 osób, w tym czworo dzieci w wieku od roku do 8 lat. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a rodziny zostały wstępnie zabezpieczone i otrzymały tymczasowe zakwaterowanie. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju zwraca się o pomoc w organizacji najpotrzebniejszych rzeczy dla pogorzelców. Potrzebne są pieluchy, ubranka dla dzieci, odzież dla dorosłych, czy artykuły szkolne. Osoby chcące pomóc mogą się zgłaszać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju pod numerem telefonu 0 94 366 62 41.

(rj)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytam
2022-11-25 14:51:08
Ogratówek, Rąbinko- CZY KTOŚ SPRAWDZA KOMINY i INSTALACJE? A teraz tragedie i zbiórki? Są winni? Może mieszkańcy niezdolni, ale urzędy jakieś,cuś wiedzo?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA