Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Czterej piłkarze Pogoni poszkodowani w wypadku na Mickiewicza (akt. 1)

Data publikacji: 10 stycznia 2020 r. 10:14
Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2020 r. 10:15
Czterej piłkarze Pogoni poszkodowani w wypadku na Mickiewicza
 

Czterej piłkarze Pogoni Szczecin odnieśli obrażenia w wypadku, do którego doszło w piątek po godz. 9 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Brzozowskiego w Szczecinie.

- Na ul. Mickiewicza miał miejsce wypadek z udziałem czterech młodych zawodników jadących na trening – poinformował rzecznik prasowy Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland. - Piłkarze pojechali już na oględziny do szpitala. Na pierwszy rzut oka nie wygląda, by ktokolwiek miał np. złamania, ale dopiero po oględzinach będziemy wiedzieć więcej.

Wypadek wydarzył się w pobliżu stadionu Pogoni. Przy rozbitym samochodzie, którym jechali piłkarze, pojawiło się wiele osób związanych z klubem. 

– Poza czterema młodymi zawodnikami, nikt z klubu nie brał udziału w kolizji. Kolejne samochody z zawodnikami i trenerami zatrzymywały się, by ewentualnie pomóc, bo wszyscy jechali na zaplanowany wcześniej w Football Arenie trening - wyjaśnia rzecznik Pogoni. 

Po południu Ufland poinformował, że czwórka poszkodowanych to: Maciej Żurawski, Marcel Wędrychowski, Kacper Kozłowski i Oskar Kalenik. Pierwszy z piłkarzy w piątek wieczorem opuścił szpital. Pozostali pozostają na obserwacji, która potrwa do soboty. Według rzecznika to standardowa procedura.

- Poranny trening zespołu został oczywiście odwołany – dodaje Ufland. – W kwestii ewentualnych urazów więcej będzie można powiedzieć później. Przed chwilą krótko rozmawiałem z trenerem, który był na miejscu wypadku. „Najważniejsze, że wszyscy są cali”, krótko skomentował.

Po wypadku występowały utrudnienia w przejeździe przez skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Brzozowskiego.

(k)

Fot. Facebook/Suszą! Szczecin

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Kto dał wam prawo jazdy
2020-01-11 10:07:29
Masz rację z wyjątkiem wyjeżdżających z Brzozowskiego. Poczytaj, dopytaj, bo w PoRD nie jesteś mocny.
LjakR
2020-01-11 08:42:59
Fura,szmula i komora. Wioskowe głupki szalały i się doigraly
Xxxl
2020-01-10 22:12:27
Większość kierowców w tym mieście nie ma pojęcia o przepisać i jeszcze głupki potrafią trabic, ale zamykają mordę jak im pokazuje znak taki odwrócony trójkącik, wtedy niedorozwoje cos tam jarzą, ale IQ ślimaka powoduje,że i tak nie wyciągają z tego żadnych wniosków.
Kto dał wam prawo jazdy
2020-01-10 20:49:06
Mickiewicza ma pierwszensto i krpoka. Jeżeli ktoś jedzie od strony Krzekowa i zawraca w tym miejscu, musi ustąpić WSZYSTKIM !!! Tramwajowi, tym co jada mickiewicza w kierunku krzekowa i tym wyjezdzajacym z Brzozowskiego !!! baby do garów, bo potem same wypadki przez niedouczone babsztyle
Ch/Eng
2020-01-10 20:22:04
Jezeli te komentarze piszą kierowcy, to strach wyjeżdżać.
@@Alicja
2020-01-10 17:24:36
Z tym skrzyżowaniem równorzędnym wyskoczyłeś, jak Filip z konopi. Jeżeli Mickiewicza jest drogą z pierwszeństwem przejazdu, a Brzozowskiego i Łukasińskiego są drogami podporządkowanymi, to wskaż mi, w którym miejscu występuje ta równorzędność?
przedyskutowane z funkcjonariuszem drogówki
2020-01-10 17:19:40
Jadący Mickiewicza zawracający na tym skrzyżowaniu, mają pierwszeństwo przed wyjeżdżającymi z Łukasińskiego i Brzozowskiego. Dlaczego? Dlatego, że cały czas są na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Faktem jest, że często wyjeżdżający z Brzozowskiego, czy Łukasińskiego mają prawo nie wiedzieć, skąd nadjechał pojazd z włączonym lewym kierunkowskazem, stojący na torowisku Skręcający w lewo z Łukasińskiego ustępują pierwszeństwa wyjeżdżającym z Brzozowskiego i odwrotnie, skręcający w lewo z Brzozowskiego ustępują pierwszeństwa wyjeżdżającym z Łukasińskiego.
jo
2020-01-10 15:36:59
to nie byla jazda 50 km/h tylko 80/90 km/h terenowke zmietli z ulicy w ulamku sekundy
@KO dex
2020-01-10 14:07:42
Tak kiedy zajmie pas przy osi jezdni, natomiast kiedy przecina drugi pas ten przy chodniku już nie. Ot takie Polskie piekiełko.
@zako@Alicja
2020-01-10 13:28:12
Absolutnie się z tym nie zgadzam, że ci co wyjeżdżają z Brzozowskiego w lewo w Mickiewicza mają pierwszeństwo. Poza tym idąc tokiem rozumowania Zako i @Alicja, to każdy kierowca wyjeżdżający z ul. Łukasińskiego i skręcający w prawo w ul. Mickiewicza jest jasnowidzem i od razu wie, który kierowca stojąc na torach tramwajowych i chcący skręcić w lewo wyjechał akurat z Brzozowskiego a który z Mickiewicza. Gratuluję nadprzyrodzonych zdolności. Tam nie ma znaku, że skręcający w lewo z ul. Mickiewicza mają drogę z pierwszeństwem zawracania. No i jeszcze jedno, skoro ul. Łukasińskiego i ul. Brzozowskiego są ulicami równorzędnymi (@Alicja), czyli podporządkowanymi to jak to możliwe, że ci z Brzozowskiego skręcając w lewo z poporządkowanej (gdzie obowiązuje przy drogach równorzędnych zasada prawej ręki) mają pierwszeństwo przed tym skręcającymi z Łukasińskiego w prawo, też podporządkowanej. Poza tym do @Alicja, jeśli napisałeś(aś), że to skrzyżowanie jest skrzyżowaniem równorzędnym to wszystkich obowiązuje zasada prawej ręki.
proponuję poczytać
2020-01-10 13:18:57
łopatologicznie, z rysunkami: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-zawracasz-a-wiesz-kto-wtedy-ma-pierwszenstwo,nId,2467255
no to jeszcze to:
2020-01-10 13:00:44
w zasadzie , teoretycznie to macie rację - nagłównej ma pierwszeństwo, nawet jak zawraca.. ale pytanie: skąd kierowca podporządkowanego auta ma wiedzieć, jaką drogą poruszał się wcześniej tamten pojazd? Może powinien wysiąść i zapytać: "czy pan zawraca, czy wyjeżdża pan z drogi podporządkowanej?" Gdy jadą dwa pojazdy to jest proste, ale gdy mamy ciągły ruch dużej ilości pojazdów .. no to przestaje być już takie oczywiste.. nawet nie zauważyłeś, że TEN pojazd zawraca (!) hehehe.. no jest zabawa.. nawet doi tego stopnia, że auto z Brzozowskiego (kierowca) uważa, że ma pierwszeństwo przed tym z Łukasińskiego gdy skręca w Mickiewicza /w stronę centrum/.
ale jaja.. Kto Wam Dał Prawo Jazdy?!!!!
2020-01-10 12:48:40
Proponuję ponowić kurs, albo lepiej.. - czy piszący ten artykulik mógłby poprosić kogoś z Ruchu Drogowego aby wyjaśnił -proste- zasady poruszania się na tym konkretnym skrzyżowaniu? A dla piszących fachowców proponuję .. stłuczkę wg swoich zasad i zadzwonić po Policję. Kto otrzyma mandat i za co?
@Alicja
2020-01-10 12:41:48
@Alicjo-otóż pleciesz bzdury i jeżeli jesteś kierowcą,nie powinnaś była poruszać się żadnym pojazdem.To skrzyżowanie jest skrzyżowaniem równorzędnym.Jadący od strony Brzozowskiego i dalej w lewo w Mickiewicza nie mają "pierwszeństwa" przed tymi,którzy znajdują się na"głównej" i zamierzają kontynuować dalej jazdę po przeciwnym pasie skręcając w Mickiewicza w lewo.Oni cały czas są na głównej.Brzozowskiego i Łukasińskiego są "podporządkowane" Stoją tam dwa znaki"ustąp" tym którzy robią"nawrotkę od strony Prokuratury.Ocena zdarzenia zawsze w tym miejscu będzie trudna bo wszystko będzie zależeć od tego kto z jakiego kierunku wjechał na skrzyżowanie.Powtarzam-ci co jadą główną i nawracają na przeciwległy pas Mickiewicza mają pierwszeństwo przed tymi z Łukasińskiego i Brzozowskiego.To takie oczywiste.W dalszej kolejności jazdy na wprost ci z Łukasińskiego ustępują tym z Brzozowskiego skręcającym w lewo w Mickiewicza.Łukasińskiego "jedzie" na wprost Brzozowskiego lub w lewo na samym końcu a nie jak poniektórym się wydaje że Oni mają"pierwszeństwo.Tam stoi jak byk znak"ustąp" !!!!
Zako
2020-01-10 12:32:17
Alicja niestety nie zna zasad ruchu drogowego. Łukasińskiego i Brzozowskiego to drogi podporządkowane, a Mickiewicza z pierwszeństwem i czy ktoś z Mickiewicza skręca w prawo, w lewo czy zawraca ma pierwszeństwo przejazdu.
:)
2020-01-10 12:21:04
Nie ma świateł na przejsciach dla pieszych to to takie skutki -sebki z bmw i cała inna banda januszy zapier. codziennie po 80-100 kmh a w latwo dawcy organow na scigaczach,na ten chory kraj tylko fotoradary ograniczaja ich pirackie występki ,żadnych innych metod nie ma i nie bedzie. Z 2-3 lata temu ktoś wjechał w punkt lotto- teraz jest nowy pawilon
KO dex
2020-01-10 11:54:47
Kierowca zawracający z drodze z pierwszeństwem przejazdu ma pierwszeństwo przed wjeżdżającymi na tę ulicę z dróg podporządkowanych. Dedykuję szczególnie niedouczonym (ale za to pyskatym) taksówkarzom)
Alicja
2020-01-10 11:27:03
Nie wiem dlaczego ale ci skręcający z Brzozowskiego w lewo w Mickiewicza oraz ci zawracający z Mickiewicza (w lewo oczywiście) myślą że mają pierwszeństwo przed jadącymi ul. Łukasińskiego i skręcającymi w prawo lub chcącymi jechać prosto w Brzozowskiego. Ciągle ci z Brzozowskiego albo z Mickiewicza skręcając w lewo wjeżdżają od razu na prawy pas i wymuszają pierwszeństwo wyjeżdżając pod maskę tym co jada z ul. Łukasińskiego. Codziennie to widzę i tego nie rozumiem. Przecież to jest bardzo proste skrzyżowanie byleby kierowcy znali trochę przepisy. Wyjazd z ul. Łukasińskiego jest wyjazdem z normalnej ulicy a nie z ze strefy zamieszkania oznakowanej znakiem D40.
-
2020-01-10 11:14:55
Jak ktoś śmiał wjechać w młodych piłkarzy Pogoni...
/@^@/
2020-01-10 10:52:17
Nie w pobliżu stadionu tylko na słynnym skrzyżowaniu Mickiewicza Brzozowskiego.Udrażnianie ruchu i tego ważnego dla całej komunikacji na Pogodnie miejsca trwało przez służby skandalicznie długo.Można określone czynności robić przywracając ruch a nie dodatkowo potęgować paraliż i utrudnienia na całym Pogodnie w tej części.Tam były są i będą wypadki bo to skrzyżowanie jest paskudnie rozwiązane.I póki tego nie przeprojektują póty będzie w tym miejscu non stop dochodzić do wypadków.Jest to niebezpieczne i archaiczne skrzyżowanie,niedostosowane do współczesnego ruchu i jego natężenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA