Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Czekają na remont elewacji

Data publikacji: 2017-06-04 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Czekają na remont elewacji
 

Kilka miesięcy temu było głośno na temat dalszego istnienia przychodni przy ul. Staromłyńskiej, która znajduje się w okolicach placu Orła Białego i zdaniem niektórych radnych powinna być zlikwidowana, a na jej miejscu miał powstać budynek mieszkalny. Radni przegłosowali uchwałę o jej likwidacji, a potem okazało się, że nawet nie wiedzieli, że taką decyzję podjęli.

Przeciwko likwidacji przychodni zaprotestowało dziewięciu lekarzy rodzinnych i wielu innych pracowników zatrudnionych w 28 podmiotach, jakie funkcjonują w budynku. Lekarze przyjmują tu 24 tys. pacjentów z centrum Szczecina, którzy obawiali się, że będą musieli szukać nowego lekarza rodzinnego, gdyż miasto nie jest w stanie zapewnić nowego budynku na przychodnię. Okoliczne placówki są bowiem zatłoczone i także nie byłyby w stanie przyjąć tylu pacjentów.

Wątpliwości pracowników rozwiał kilka miesięcy temu prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne (właściciel budynku) Konrad Stępień, który zapewnił, że władze miasta nie planują likwidacji placówki. Także radni złożyli takie zapewnienia. Nieco enigmatyczna i dziwna wydała się niedawna wypowiedź radiowa doradczyni prezydenta miasta Marii Ilnickiej-Mądry, która mogła wprowadzić pewien niepokój, co dalej z przychodnią. Czas chyba najwyższy, by władze miasta i szefowie spółki NiOL mówili jednym wspólnym głosem.

Zgodzić się trzeba z tym, że budynek nie jest z zewnątrz ładny. W wielu miejscach odpada tynk, elewacja jest pomalowana przez grafficiarzy, więc przydałby się jej remont. Czy tak się stanie? – pytanie to zadałem rzecznikowi spółki Wojciechowi Jachimowi. Powiedział, że należy tę inwestycję wprowadzić do planu remontów na przyszły rok, więc należy zakładać, że tak się stanie.

– Ostatni remont, jakiego dokonał NiOL, miał miejsce wiele lat temu i polegał na wymianie okien. Korytarze i gabinety malujemy od lat na swój koszt, bo przecież trudno przyjmować pacjentów w brudnych pomieszczeniach. Płacimy ustalony czynsz i oczekujemy, że właściciel budynku odnowi nam elewację – mówią pracownicy przychodni.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

owjetw2
2017-10-16 13:33:03
Wszędzie dookoła tylko same problemy. Ja ostatnio remontowałem elewację z sąsiadem, ponieważ rok temu to ja mu pomogłem. Wszystko poszło nam szybko i sprawnie. Głównie dlatego, że mieliśmy dobre farby silikonowe od Caparolu. U sąsiada wyglądają dalej idealnie, ponieważ są odporne na zabrudzenia.
Esteta
2017-06-05 09:27:48
Miejmy nadzieję, że się nie doczekają. Nie życzę sobie aby z kasy, którą wpłacam co miesiąc w ramach lokalnych danin robić dobrze paru zamożnym lekarzom, oszpecająx na stałe ten fragment miasta.
Dark
2017-06-05 06:48:51
@Pacjent. Są przychodnie w najbliższej okolicy: Podgórna, Wyzwolenia, Brama Portowa, 3maja itd. Ale jak ktoś jest palantem to będzie o Dąbiu pisać. Ta prowizorka to wyburzenia i to w czynie społecznym tak aby red. mógł wspominać swoje czasy.
Malwina
2017-06-04 23:16:57
Ten artykuł to chyba żart miesiaca i rechot komuny z porządnych obywateli tego miasta!! Nie można oczekiwać czegoś co byłoby potwierdzeniem syfu, kiły i mogiły jakie władze minionej epoki zgotowały substancji Starówki!! Opamiętajcie się!!! I tak o 30 lat za dużo to paskudztwo straszy turystów spacerującym w tamtej okolicy, podobnie jak barak na Grodzkiej, przedszkole na farnej czy zabudowa garażowo- śmietnikowa Staromiejskiej. Pora zacząć wyburzać i odbudować po ludzku teren Starego Miasta, a nie pudrować trupa.
@Pacjent
2017-06-04 22:57:29
Jeśli ktoś pozwoli aby to co nadaje się wyłącznie do wyburzenia było remontowane i modernizowane to powinien zająć się tym prokurator. To jest jawne działanie na szkodę przestrzeni miejskiej. Gdy brakuje argumentów wchodzą wulgaryzmy typu Palancie. Kimś takim można nazwać kogoś kto popiera takie poronione pomysły jak remont baraku na starym mieście.
Robert
2017-06-04 22:28:03
Czy ten paskudny, komunistyczny barak ma szanse się ostać?? Skandal!!! To teren Starego Miasta, a nie skansen komunistycznej, dziadowskiej architektury. Jak najszybciej wyburzyć, a ewentualnie w nowej kamienicy należy przeznaczyć przestrzeń na przychodnię. Jeśli zostawi się i wyremontuje ten parszywy barak, to zapomnijmy o jakiejkolwiek rewitalizacji starówki. Mam nadzieję, że głos rozsądku ostatecznie przeważy nad partykularnymi interesikami lekarzy i poszukującymi głosów wyborców radnymi.
Flo
2017-06-04 21:40:51
Ten barak jest straszny - nowym budynku na parterze też można zrobić przychodnię i wszyscy byliby zadowoleni.
Pacjent
2017-06-04 18:29:18
A ludzie będą się leczyli w Dąbiu palancie
ddd
2017-06-04 16:42:05
dramat , pudrowanie starych brzydkich baraków jest gwałtem na mieście. Wyburzyć i wybudować kamienicę pasującą do otoczenia to byłaby odpowiedzialna decyzja!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA