Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Czas na zielone wyzwanie

Data publikacji: 2017-05-21 09:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:41
Czas na zielone wyzwanie
 

Czekamy na domowych ogrodników, którzy podejmą wyzwanie i zgłoszą do konkursu pełne kolorów, kwiatów i oryginalnie skomponowanych roślin balkony, ogrody lub inne formy zagospodarowania terenu zielonego. Kto chce zyskać uznanie, puchar „Kuriera", weekend w SPA i inne cenne nagrody, ten powinien się włączyć w nurt najbardziej cenionego i lubianego z zielonych konkursów - „Całego Szczecina w kwiatach”. Ostatecznie - 22 maja. Warto!

Konkurs jest adresowany do wszystkich szczecinian. Czekamy na indywidualne zgłoszenia, ale też na zbiorowe, jak również akces placówek szkolnych i wychowawczych, ośrodków kultury, wypoczynku, rekreacji, od zakładów pracy, placówek handlowych i zdrowia, instytucji i organizacji społecznych, zarządców budynków oraz wspólnot mieszkaniowych. Liczymy, że będzie ich w tym roku więcej niż w minionych latach - szczególnie „Zielonych podwórek Szczecina".

Nie warto czekać na ostatnią chwilę, czyli do 22 maja, a już teraz pomyśleć o zgłoszeniu swych ogrodów marzeń do rywalizacji „Całego Szczecina w kwiatach". Zapraszamy na start pasjonatów feeri kwiatowych barw i oryginalnych roślinnych kompozycji.

Zielona rywalizacja - tradycyjnie - będzie prowadzona w kategoriach: balkonów, ogródków przydomowych oraz tzw. innych form zagospodarowania terenu zielonego. W każdej z nich zostaną wyłonieni zwycięzcy. Nagrodzimy również debiutantów. Będzie też - na co wszyscy czekają - prestiżowa Nagroda Ogrodnika Miasta oraz bodaj najsłynniejsza - publiczności!

W pierwszym etapie jury oceni wszystkie zgłoszone do konkursu kompozycje zieleni. Do finału przejdą najlepsi w każdej z konkursowych kategorii. Finał - tradycyjnie - nastąpi w ostatnią niedzielę września. Gala - jak zawsze - w przyjaznym i renomowanym „Rajskim Ogrodzie"

Przypominamy: zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie do 22 maja (!). Można je przekazać e-mailem lub telefonicznie, osobiście, faksem czy na karcie pocztowej (bezpłatna skrzynka „Kuriera" przy siedzibie redakcji) na adres: redakcja@kurier.szczecin.pl, albo: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8, tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy), można też wskazać kategorię. Natomiast w tytule e-maila lub na karcie umieścić nazwę konkursu: „Cały Szczecin w kwiatach".

Serdecznie zapraszamy! ©℗

Arleta NALEWAJKO

Kto wie, jak wyglądałby ów trawnik przy jednym z bloków ul. Boryny, gdyby nie… magnolia, posadzona tu przez administrację osiedla „Ustronie". Na pewno nie byłby ogrodem z różami, perukowcami, morzem clematisów i róż w odmianach, czyli zieloną oazą, w jaką ten skrawek ziemi - w sąsiedztwie własnego balkonu - przemieniła Krystyna Rakicka (na zdjęciu) zdobywając w ub.r. wyróżnienie w klasyfikacji indywidualnej tzw. innych form zagospodarowania terenu.

 

+ ramka sponsorska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA