Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Czas na (jesienną) wyprzedaż garażową. Nowa inicjatywa na Pogodnie

Data publikacji: 2021-09-23 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-23 19:27
Czas na (jesienną) wyprzedaż garażową. Nowa inicjatywa na Pogodnie
Wyprzedaż garażowa na Pogodnie? To wyzwanie, którego w Szczecinie jeszcze nie było! Fot. bt  

To będzie szczecińska premiera, a jednocześnie pierwsza zorganizowana na Pogodnie wyprzedaż garażowa. Przygotowuje ją „Pogodniak", czyli stowarzyszenie mieszkańców i miłośników Pogodna. Zgłoszenia adresów lokalizujących miejsca wyprzedaży już są przyjmowane. Natomiast wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę (26 września).

Na Pogodnie - konkretnie: skwerze im. Waleriana Pawłowskiego - przed laty wystartował pierwszy szczeciński pchli targ. Od lat cieszy się zasłużonym zainteresowaniem oraz uznaniem szczecinian. Jego kolejne wiosenne i letnie edycje biją rekordy popularności. Jak choćby ostatnia - sierpniowa, w której wzięło udział blisko stu wystawców oraz przynajmniej kilka tysięcy „poszukiwaczy skarbów".

Co inicjatorom oraz organizatorom wydarzenia powinno dawać satysfakcję i być powodem do dumy, to w stanie zagrożenia epidemicznego, niestety, skłania ku niełatwej refleksji.

- Planowaliśmy kolejne pchle targi na Pogodnie - mówi znany szczeciński społecznik Paweł Wierzchowiec, radny miejscowej RO Pogodno oraz prezes stowarzyszenia „Pogodniak". - Jednak sytuacja pandemiczna wciąż jest na tyle niepewna, że znaleźliśmy inne rozwiązanie: żeby nie prowokować gromadzenia się ludzi w jednym miejscu. Druga kwestia to realia wyprzedaży. Na pchle targi nie można było przytargać wszystkiego, czego pogodniacy chcieli się pozbyć w duchu zero waste. Bo były to przedmioty np. za duże i za ciężkie. Dlatego organizujemy wyprzedaż garażową, która - jak nam się wydaje - sprosta obu tym wyzwaniom.

Pierwsza osiedlowa wyprzedaż garażowa

Na Zachodzie to pomysł realizowany - w mniejszej lub większej skali - od dekad. Jaki w naszym kraju dopiero raczkuje. Zdarzały się już w Szczecinie, ale wyłącznie indywidualne wyprzedaże garażowe. Po raz pierwszy jednak w sprawę będzie zaangażowane organizacyjnie właściwie całe osiedle.

- Wystawcami będą mieszkańcy Pogodna. Oni otworzą przed innymi swoje garaże. To oczywiście określenie umowne, bo będzie można wystawiać swoje „graty z chaty" również na swoim podwórku, trawniku czy na chodniku przed domem - przekonuje Paweł Wierzchowiec. - Każdy wystawca jest mile widziany. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu i drogą mailową przekazać swą lokalizację na adres: pogodniak@op.pl

Zgłoszenia od wystawców będą przyjmowane do soboty (25 września). Natomiast ich lokalizacje na bieżąco nanoszone na mapkę, dostępną na społecznościowej (FB) stronie „Pogodniaka". To ona dla łowców okazji i poszukiwaczy skarbów z drugiej ręki stanie się właściwym przewodnikiem po pierwszej na Pogodnie garażowej wyprzedaży.

Ilu chętnych się zgłosiło?

- Do tej pory na mapie mamy oznaczonych siedem miejsc „garażowych". W tym oczywiście mój: ul. Wybickiego 26. Gdy w Gdańsku startowała podobna inicjatywa, na początek zgłosiło się właśnie tylu chętnych wystawców. My mamy szansę powiększyć tę pulę o kolejnych zainteresowanych. Wciąż serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie - zachęca Paweł Wierzchowiec, prezes „Pogodniaka".

Wszystkie dotychczas zgłoszone adresy są rozrzucone w promieniu zaledwie paru ulic. Zatem dostępne dla wszystkich szczecinian w odległości - jak to na Pogodnie - spacerowej. I to w sprzyjającej, bo niedzielnej (26 września) porze przedobiadowej: w godz. 10-14.

Co dla jednych jest niepotrzebną rzeczą, w tym inni mogą dostrzec potencjał. Gdzie - jak nie na Pogodnie - można mieć nadzieję na odkrycie właśnie takich skarbów? W kim drzemie pasja poszukiwacza i duch odkrywcy, komu sprzyja fortuna i szczęście łowcy okazji - ten z pewnością nie ominie takiej szansy. ©℗

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ