piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Czas Juwenaliów

Czas Juwenaliów

Czas Juwenaliów
Data publikacji: 2017-05-25 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 526 259902

W Szczecinie nastał czas Juwenaliów. W poprzednich latach koncerty święta studentów odbywały się na Łasztowni. W tym roku scena została przeniesiona pod Stadion Miejski.

- To miejsce zaproponował nam Urząd Miasta Szczecin, który jest patronem honorowym wydarzenia - mówi Magdalena Koziara, przedstawicielka organizatorów. - Łasztownia jest remontowana, dlatego zorganizowanie tam imprezy było niemożliwe. Scenę przy stadionie postawiono w taki sposób, żeby zminimalizować hałas, który mógłby przeszkadzać mieszkańcom.

W piątek w programie Juwenaliów znalazły się zawody sportowe (w godz. 8.30-15.30 na orliku na rogu ul. Piotra Skargi z al. Wyzwolenia), turniej szachowy (o godz. 12 na placu Grunwaldzkim), turniej e-sportu (o godz. 13 w Pralni) oraz "szybkie randki" (w Szafie o godz. 14).

Koncerty rozpoczną się o godz. 18. Zagrają: elektropopowy duet The Dumplings, ulubieniec hipsterów Taco Hemingway, wokalista reagge Mesajah oraz OHO!KOKO, przedstawiciele szczecińskiej alternatywy.

W sobotę studenci od godz. 13 studenci zapraszają na plażę miejską przy marinie. Zostanie tam rozegrana bitwa na balony.

O godz. 18 rozpoczną się koncerty hip-hopowe. Wystąpią: popularny duet Solar&Białas, wchodząca gwiazda Quebonafide, znakomity Małpa, powszechnie cenieni szczecinianie Łona/Webber oraz weteran polskiego rapu - Tede.

W niedzielę będzie można wziąć udział w pikniku rodzinnym na Jasnych Błoniach.

Bilet studencki na koncert kosztuje 10 złotych w przedsprzedaży i 15 złotych w dniu koncertu, bilet normalny, odpowiednie, 25 i 30 złotych.

W Szczecinie działa pięć publicznych szkół wyższych: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Akademia Morska i Akademia Sztuki. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Szczecińscy studenci bawią się już od czwartku.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

re: Krzysio
Wypraszam sobie lotnisko, tam na co dzień jest wystarczający hałas(o czym pewnie nie wiesz). Łasztownia jest od takich imprez, przecież dlatego Miasto pompuje ciężkie miliony w ten poroniony pomysł.
2017-05-26 11:21:24
BHP
2 osoby na 1 trampolinie (na zdjęciu) - to jest sprzeczne z przepisami bezpieczeństwa
2017-05-26 07:59:26
rex
Nie wiem, o której skończyli łomot, chyba o pierwszej w nocy. A dziś rano trzeba wstać do pracy.Ok, są Juwenalia, ale niech to będzie z poszannowaniem praw innych ludzi. A moim świętym prawem robola jest wyspać się przed tyrą. Koncert do 23, a potem idźcie sobie do klubów, jak Wam mało.
2017-05-26 07:55:20
Krzysio
a nie można było na lotnisku w dąbiu? albo jeszcze lepiej - pod domkiem prezydenta na warszewie. Jak mu tak przyjdzie spędzić kilka bezsennych nocy przez rozwydrzone gówniarstwo to może w końcu przestanie wydawać pozwolenia na lewo i prawo na organizacje takich głośnych imprez
2017-05-25 22:23:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy