Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Ćwierkały nie gniazdowały?

Data publikacji: 03 kwietnia 2017 r. 14:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:37
Ćwierkały nie gniazdowały?
 

To miała być - jak twierdził Czytelnik - likwidacja „w pień" siedliska setek ptaków. Zdaniem komisji ekspertów, która odwiedziła wskazany teren przy ul. Modrej, gniazdo było jedno i przetrwało. Inna rzecz, że na jedynej brzozie, jaka przeżyła pogrom drzew na owej narożnej parceli przy ul. Modrej w Szczecinie.

We wtorek (28 marca) pan Krzysztof do wszystkich miejskich decydentów oraz mediów rozesłał alarmowy sygnał o niszczonych drzewach i ptasich gniazdach. Na załączonym filmiku wprawdzie tego widać nie było, ale w tle - faktycznie - słychać było odgłos ćwierkających wróbli.

W sprawie wystąpiliśmy do szczecińskiej straży miejskiej. Na na miejsce wizji lokalnej zaprosiła inspektorów z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Co stwierdzili?

- Właściciel działki wyciął 60 drzew. Na żadnym nie było ptasiego gniazda. Dzień przed naszą wizytą wycinał jedynie krzewy oraz róże. Drzewa ze swego terenu usunął jeszcze przed 1 marca. Wszystko więc odbyło się z poszanowaniem prawa, ustawy o ochronie przyrody oraz ptasich lęgów - relacjonuje insp. Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej.

Skąd odgłos ptaków na nagraniu?

- Posuszem ściętych drzew zainteresowały się wróble. Inspektorzy RDOŚ nakazali szybkie uprzątnięcie terenu, aby ptaki nie zagnieździły się w konarach ściętych drzew - dopowiada insp. Joanna Wojtach. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Była porośnięta drzewami parcela - teraz stoi na niej jedna brzoza. Pejzaż ul. Modrej w tym miejscu - jak widać - się zmienił. Zgodnie z prawem - jak przekonuje straż miejska i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Fot. Marek KLASA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

komuna wiecznie żywa
2017-04-03 17:34:58
Ile działek zakupiła ze środków własnych red. an i posadziła na nich drzewa ku uciesze ekologów z leningradów, że się tak wymądrza na temat cudzej własności?
M.Dem.
2017-04-03 16:35:07
UROK KRAJOBRAZU bez drzew, krzewow, kwiatow. I TA BLOGA CISZA bez swiergotu ptakow, bez miaukniecia kota, bez szczekniecia psa. Do pelnej ekstazy zycia w pustce brakuje jeszcze braku czlowieka. Co za swiat my tworzymy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA