sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ćwierkały nie gniazdowały?

Ćwierkały nie gniazdowały?

Ćwierkały nie gniazdowały?
Data publikacji: 2017-04-03 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:10
Wywietleń: 1075 228634

To miała być - jak twierdził Czytelnik - likwidacja „w pień" siedliska setek ptaków. Zdaniem komisji ekspertów, która odwiedziła wskazany teren przy ul. Modrej, gniazdo było jedno i przetrwało. Inna rzecz, że na jedynej brzozie, jaka przeżyła pogrom drzew na owej narożnej parceli przy ul. Modrej w Szczecinie.

We wtorek (28 marca) pan Krzysztof do wszystkich miejskich decydentów oraz mediów rozesłał alarmowy sygnał o niszczonych drzewach i ptasich gniazdach. Na załączonym filmiku wprawdzie tego widać nie było, ale w tle - faktycznie - słychać było odgłos ćwierkających wróbli.

W sprawie wystąpiliśmy do szczecińskiej straży miejskiej. Na na miejsce wizji lokalnej zaprosiła inspektorów z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Co stwierdzili?

- Właściciel działki wyciął 60 drzew. Na żadnym nie było ptasiego gniazda. Dzień przed naszą wizytą wycinał jedynie krzewy oraz róże. Drzewa ze swego terenu usunął jeszcze przed 1 marca. Wszystko więc odbyło się z poszanowaniem prawa, ustawy o ochronie przyrody oraz ptasich lęgów - relacjonuje insp. Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej.

Skąd odgłos ptaków na nagraniu?

- Posuszem ściętych drzew zainteresowały się wróble. Inspektorzy RDOŚ nakazali szybkie uprzątnięcie terenu, aby ptaki nie zagnieździły się w konarach ściętych drzew - dopowiada insp. Joanna Wojtach. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Była porośnięta drzewami parcela - teraz stoi na niej jedna brzoza. Pejzaż ul. Modrej w tym miejscu - jak widać - się zmienił. Zgodnie z prawem - jak przekonuje straż miejska i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Fot. Marek KLASA

Ćwierkały nie gniazdowały? Ćwierkały nie gniazdowały?

Komentarze

komuna wiecznie żywa
Ile działek zakupiła ze środków własnych red. an i posadziła na nich drzewa ku uciesze ekologów z leningradów, że się tak wymądrza na temat cudzej własności?
2017-04-03 17:34:58
M.Dem.
UROK KRAJOBRAZU bez drzew, krzewow, kwiatow. I TA BLOGA CISZA bez swiergotu ptakow, bez miaukniecia kota, bez szczekniecia psa. Do pelnej ekstazy zycia w pustce brakuje jeszcze braku czlowieka. Co za swiat my tworzymy?
2017-04-03 16:35:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy