Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Coraz więcej przetargów odwołanych

Data publikacji: 2020-04-07 12:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 12:45
Coraz więcej przetargów odwołanych
 

Pandemia koronawirusa skutecznie póki co przerzedza w Szczecinie listę gminnych nieruchomości z puli zaplanowanych do wystawienia na sprzedaż i tych z już ogłoszonych przetargów z konkretnymi terminami wyznaczonymi na ich licytacje. Część z postępowań, rozpisanych przez prezydenta miasta jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, w marcu się nie odbyła. Odwołana została również kolejna spora ich liczba, a dokładniej wszystkie z tych, jakie miały być przeprowadzone w terminach kwietniowych.

Treść każdego z komunikatów o kolejnym z anulowanych przetargów zaczyna się tak samo: "Z powodu ochrony przed rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej wywołanej koronawirusem (COVID-19) występującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej PREZYDENT MIASTA SZCZECIN odwołał...".

Z większych kwotowo licytacji odwołane dotąd zostały te m.in. na parcelę ponad 2,7 ha pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne przy ul. Kutrzeby oraz na nieruchomość w Zdrojach przy ul. Walecznych 23, tj. na ponad 9-hektarowy teren z pustostanami po zlikwidowanym tam Państwowym Domu Dziecka nr 2 (niegdyś zwanym Zielonym Dworem). Co do tej ostatniej miała to być już trzecia z prób jej zbycia w przetargu ofert pisemnych przy cenie wywoławczej 9 mln zł, a jego część jawna miała się odbyć 15 kwietnia, ale i do niej - w obecnej sytuacji i wprowadzonych z nią związanych środkach ostrożności, zaleceniach sanitarnych i obostrzeniach -  nie dojdzie. Nie odbyły się też przetargi na działki pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne m.in. przy ulicach Ziemskiej, Zagonowej i Wymarzonej (po jednym anulowano w marcu i kwietniu, a kolejny przetarg rozpisany na grunt w tym rejonie Osowa w lutym br. z datą licytacji wyznaczoną na przedostatni dzień kwietnia stoi pod znakiem zapytania).

Jak dotąd szczeciński magistrat zdecydował się na odwołanie tych przetargów, których terminy wcześniej były już wyznaczone do 21 kwietnia włącznie. A dotyczy to nie tylko  nieruchomości gruntowych i tych zabudowanych przeznaczonych na cele komercyjne, jak też pod budownictwo mieszkaniowe indywidualne czy wielorodzinne. Tak samo anulowane są przetargi na oferowane dotąd do zbycia w tym trybie wolne komunalne lokale mieszkalne i pomieszczenia gospodarcze, np. przy al. Piastów, Bohaterów Warszawy, ulicach Miechowskiej, księcia Bogusłąwa X, Kopernika, Kasprzaka, Cegielskiego czy Arkonskiej.

Te najnowsze z ogłoszeń o nieruchomościach wystawionych przez miasto na przetarg mają zapisane daty ich przeprowadzenia nie wcześniej niż w czerwcu. Jak choćby licytacja wystawionej na sprzedaż kamienicy przy Jana Kazimierza 15 czy kolejnych gruntów przy ul. Wolframowej na terenie objętym Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO – PARK MIELEC. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ