piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Co ze szczecińskimi fontannami? A jednak, niektóre znów trysną!

Co ze szczecińskimi fontannami? A jednak, niektóre znów trysną!

Co ze szczecińskimi fontannami? A jednak, niektóre znów trysną!
Data publikacji: 2020-07-03 06:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-03 17:16
Wywietleń: 749 462987

Możliwość uruchomienia miejskich fontann pojawiła się już w czerwcu. Gdy zielone światło dla wodnych pióropuszy zapalił zarówno Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, jak również Główny Inspektor Sanitarny. Jednak władze Szczecina z decyzją zwlekały. Aż Świnoujście - jako pierwsze - zainaugurowało sezon fontann w naszym regionie.

Gdy sezon kąpieliskowy np. na Arkonce rozpoczął się już 1 czerwca, udostępnione zostały również miejskie baseny, to dopiero na dniach w naszym mieście trysną wodne pióropusze.

Kiedy trysną fontanny w Szczecinie?

- Nieśmiało budzimy miejskie fontanny. Do połowy lipca zostanie uruchomiona ich część. W pierwszej kolejności na Cmentarzu Centralnym i Wałach Chrobrego - przekazuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds komunalnych i ochrony środowiska. - Fontanny będą jednak działać w ograniczonym zakresie. Przy zmniejszonym ciśnieniu wyrzutu wody. Z instrukcjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa. Będzie należało zachować m.in. odległość dwóch metrów oraz unikać zgromadzeń przy wodotryskach. 

Również w lipcu zostaną uruchomione wodotryski przy ul. Szymanowskiego, w parku Wolności oraz fontanny pływające: w Rusałce, Stawie Brodowskim oraz basenie przeciwpożarowym na pl. Piotra i Pawła.

Zasady bezpieczeństwa przy fontannach

- Po przerwie spowodowanej koniecznością remontu ponownie tryśnie fontanna na pl. Zwycięstwa. Zakończył się bowiem jej remont polegający na spłyceniu niecki basenowej, jej uszczelnieniu oraz zmianie montażu tafli szklanych na pylonach. Natomiast fontanny z pl. Zamenhofa, w al. Papieża Jana Pawła II oraz parku Noakowskiego pozostaną wyłączone - dodaje rzecznik miasta ds komunalnych i ochrony środowiska.

I przestrzega:

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie każdej z wymienionych fontann. Bezpieczeństwo przy nich monitorowane będzie na bieżąco. W przypadku ewidentnych naruszeń zaleceń, np. kąpieli w fontannach, Zakład Usług Komunalnych zastrzega sobie prawo ponownego ich wyłączenia.

Główny Inspektor Sanitarny tymczasem przypomina, aby przy uruchomieniu ulicznych fontann i innych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami zwracać uwagę odwiedzających takie miejsca na obowiązek nie tylko przestrzegania zasad dystansowania społecznego, ale również konieczność noszenia maseczki we właściwy sposób (szczelne przyleganie, zasłonięcie nosa i ust). Także o "powstrzymanie się od odwiedzania tego rodzaju miejsc w razie objawów infekcji dróg oddechowych". 

Arleta Nalewajko

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Na zdjęciu: w pierwszej kolejności uruchomiona zostanie m.in. fontanna na Wałach Chrobrego. 

Komentarze

Stan umysłu
Co trzeci choruje na gruźlicę-prątkuje,co druga osoba na choroby weneryczne,kolejne na wirusowe opryszczki,jeszcze inne na żółtaczkę,Ospę itd itd.Te osoby były są i będą wśród nas-są też nosiciele innych poważniejszych wirusowych chorób.Stykamy się z nimi każdego dnia w sklepach,na ulicy w komunikacji,w Szpitalach,czy Urzędach.Ludzie w szpitalach każdego dnia umierają w setkach.Wy natomiast żyjąc w całkowitym obłędzie i klasycznej schizofrenii stanu umysłu zaszczepiliście sobie kolejne schorzenie z którego tak naprawdę już się nie wyleczycie;paranoidalny lęk,obsesja-urojenie.I to was zabije a nie jak uważacie jakiś tam pseudo wirus.
2020-07-03 17:09:11
@Wasz rozum
Wirus też ma znaczenie, ale tu bardziej chodzi o to, że fontanny działają w obiegu zamkniętym i woda w nich nie jest pierwszej czystości. Od czasu do czasu opłucze się w nich menel, podmyje tyłek bezdomna. Chciałbyś w takiej wodzie szukać ochłody? Ja nie.
2020-07-03 14:09:14
@Wasz rozum
"wyimaginowany wirus" - człowieku, Ty sobie nawet nie zdajesz sprawy co piszesz. Ten "wyimaginowany wirus" zabił na świecie już ponad pół miliona osób.
2020-07-03 12:07:21
Uważam, że tak jak planują w Parku Kasprowicza na Rusałce
każda fontanna powinna mieć rekreacyjne łódki do popływania.
2020-07-03 11:14:18
Wasz rozum
Będziecie palić żywcem,chłostać pod publicznym pręgierzem tych,którzy będą mieli czelność się ochłodzić lub przejść obok z dzieckiem-? Ogarnijcie się i uruchomcie wpierw wasze szare komórki.Uważam,że do końca zdziczeliście poprzez tego wirusa świrusa.Przepisy tworzą ludzie.Nie do końca rozgarnięci,trzeźwi na umyśle i co najważniejsze kompetentni.Premier obwieszcza światu,że wirusa nie ma,że już sobie poszedł,że nie trzeba się już go bać.Skoro wasz guru tak mówi to chyba się teraz obudzicie i zaczniecie logicznie i samodzielnie myśleć.Tkwienie w takim intelektualnym ubezwłasnowolnieniu jest zdecydowanie gorsze i bardziej destrukcyjne na stan zdrowia jak wmawiany wam wyimaginowany wirus.
2020-07-03 09:00:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie